Srpen 2013

Kalendář 2014

30. srpna 2013 v 14:50 | Grafické studio Filousek |  Články
Vážení čtenáři a příznivci tohoto blogu,

dovolujeme si Vás upozornit na nabídku kalendáře na rok 2014. Již tradičně (jak jinak) bude kalendář obsahovat ty nejlepší záběry naší roztomilé Verunky. Objednávky příjímáme do konce listopadu 2013 (cena lidová = za hubičku Smějící se).



Moje prázdniny

30. srpna 2013 v 10:18 | Verunka |  Články
Přeji Vám hezký den,

konečně bych se s Vámi ráda podělila o zážitky z prázdninových dobrodružství. A že je CO sdílet! Usmívající se Letošní prázdniny totiž opravdu stály za to! Navštívila jsem všechny babičky i dědečky co mám, podívala se za hranice naší malé republiky a dokonce jela velkou zaoceánskou lodí (možná že to nebyla tak velká loď, ovšem pro mě to byl velký zážitek).

Ale po pořádku, začátek prázdnin jsme s mamkou strávily v jejím rodišti, ve Dvoře Králové. Tatínek nás tam vyvezl, aby měl od nás chvíli klid (a taky mohl dokončit nějaké drobné kutilské restíky v našem bytečku). Postupně jsem tak poznala všechny maminčiny kamarádky (a že jich bylo Smějící se ), koupala se ve škopíčku u dědy na zahrádce a chodila za babičkou do školky, kde pracuje. Ostatně podívejte se sami.


Další prázdninový týden trávila celá naše povedená rodinka doma, v Praze. Většinou bylo krásné počasí (někdy až moc) a tak jsme podnikali výlety po okolí.


Rádi chodíme do parku (máme jich tu hned několik), nebo jenom tak brázdíme kočárkem Nusle.


V půlce srpna jsme se vydali na dalekou cestu do zahraničí, zamluvili jsme si totiž týdenní pobyt na zemědělském statku nedaleko rakouského města Mondsee. Cestou jsme se na den zastavili u dědečka v Příbrami, abychom nabrali sílu na další cestování. Na zahrádce bylo fajn, hlavně večer u vína. Nevinný


Na cestu do Rakouska jsme si opravdu nemohli přát lepší počasí. V poslední době nám ale na naše přesuny až nějak podezřele často vychází tropická vedra. Naštěstí, máme moderní automobil a můžeme se ochlazovat. Vzhledem k tomu, že jsem ještě malinká a špatně snáším dlouhé cestování v autosedačce, jsme museli udělat pár zastávek. Ta první byla v Pasově, je to krásné město u řeky, s historickým centrem. Bohužel, asi i s historickým obyvatelstvem,protože tolik babiček a dědoušků na jednom místě jsem ještě za svůj krátký život neviděla. Křičící


V podvečer jsme s vypětím sil dorazily do Mondsee. Tamní jezero stejného jména je opravdu krásné a vypadá to tam skoro jako u moře (až na tu slanou vodu). Na koupání v něm si ale budu muset ještě nějaký čas počkat.


Na statku nás postupně přivítali pes Fritzek, 3 koťátka, kozlík Šikula se svou družkou, paní domácí a vůně kraviček z nedaleké stáje.


Ještě ten večer jsme se vydali na malý průzkum.


Objevili jsme například úžasný přírodní bazén, skluzavku, trampolínu a hlavně houpací síť, ze které jsem byla totálně unešená. S vyplazeným jazykem


V půlce týdne jsme se vypravili na návštěvu za panem Mozartkem do nedalekého Solnohradu. Že prý tam někde bydlí a že bychom ho jako měli pozdravit. Město je to opravdu nádherné, skoro jako naše matička Praha.


Bohužel, pana Mozartka jsme už nezastihli, tak jsme se alespoň prošli historickým centrem a po malé svačince se vydali zpět na salaš.

O dva dny později jsme si zajeli k nedalekému Wolfgangsee (zase ten Wolfi) a udělali si "malou" procházku po místní stezce, která vedla vetšinou po břehu jezera.


Ani jsme nemohli uvěřit, že nejsme u moře, ale ve vnitrozemí. Tak krásně čistá a průzračná voda, písečné pláže, báječní němečtí turisté, no skoro jako u Baltu.


Zpátky už bychom takovou dálku asi neušli a tak jsme se rozhodli vrátit se parníkem. Super, super, super. Pěkně to tam houpalo (jako u mamky v bříšku) a foukalo. Já bych jezdila až do večera, ale museli jsme zpátky na statek a připravovat se na odjezd do Čech.


Cesta domů do Prahy už byla trochu nuda, ale těšila jsem se do své postýlky a hlavně na svoje kamarády a hračky. To bylo radostné shledání !!!

Konec srpna už trávíme doma tradičním způsobem, taťka chodí do práce a my s mamkou občas na vycházky, nebo si hrajeme. Tak snad už aby by byly zase nějaké prázdniny ...

JEN VÁS CHCI UPOZORNIT NA VIDEOREPORTÁŽ Z POBYTU V RAKOUSKU, KTERÁ SE JIŽ BRZY OBJEVÍ NA TOMTO BLOGU ! TĚŠTE SE A NAPIŠTE MI, CO SE VÁM ZDE LÍBÍ A CO NIKOLIV !!! TAK AHOJ AHOJ AHOJ

Verunka

Pro maminku

27. srpna 2013 v 21:59 | Verunka |  Články
Maminko, maminečko, mámo!

Ráda bych Ti popřála všechno nejlepší k Tvým narozeninám. Hodně štěstí, zdraví a hlavně taky obrovskou kupu peněz, abychom si mohli koupit spoustu krásných věcí a všelijakých dobrot. Ale úplně ze všeho nejvic Ti přeju to nejhodnější miminko na světě. Máme Tě s tatínkem moc rádi.

Tvoje Verunka


Kontrola :)

25. srpna 2013 v 22:14 | Verunka |  Videa
Haló, zdravím Vás. Tady je Verunka. Smějící se Je tu vůbec někdo? Je tu podezřele pusto a prázdno. Plačící Pořád čekám na zprávy a připomínky od Vás a nic nepřichází. No, je pravda, že jsem Vás v poslední době trochu zanedbávala, ale to se musí rozhodně změnit! Už na tom doma usilovně pracujeme.

Zatím malá ochutnávka toho, na co se můžete těšit. Mrkající

Užívejte zbytku prázdnin a dovolených a mějte se co nejvíce fajn!

Vaše VeVeruška Líbající




Na prázdninách u babičky

3. srpna 2013 v 20:42 | Verunka
Ahoj tatínku,
zdravím Tě z prázdnin u babičky. Je to tu fajn, ale stýská se mi po Tobě. První noc byla špatná, nechtěla jsem spinkat a mamka se zlobila. Chyběl jsi mi tady. Tak mi mamka vysvětlila, že si pro nás brzo přijedeš, že musíš pracovat v práci i doma ...
Babička si se mnou hraje a s mamkou obcházíme různé tety. Dnes odpoledne jsme navštívily dědečka, kde jsem se vykoupala ve škopku na prádlo. V tom horku to bylo teda osvěžení a všichni mi záviděli !!! Usmívající se Mamka mě i vyfotila ... tak snad se brzo podělíme o nějaké obrázky.Usmívající seUsmívající se Teď už musím jít spinkat, tak se tatínku opatruj a už se na Tebe s mamkou těšíme a babička Tě pozdravuje.

Pa pa, Tvoje Verunečka

Máme doma veselo

3. srpna 2013 v 0:27 | Filousek |  Články
Lidičky zlatý!

To se pořád dokola omílá jak je všechno drahý, kolik co stojí pěnez, že dřív všechno stálo tak nějak daleko míň a přitom já jsem se nedávno zastavil v jednom nejmenovaném supermarketu (nebo to byl hypermarket ?) a narazil jsem na úžasnej "kauf".

Prodávali tam docela malinký miminka. Oni teda nebyly zase až tak úplně mrňavý, ale stály jenom pár korun. Čím menší - tím levnější. No nekupte to! Tak jsem samozřejmě využil příležitosti a jedno si koupil Je na prachy.

Zatím si na sebe zvykáme a pořád nevím, co mi z něj jednou vyroste, ale myslím, že je to na dobré cestě Mrkající. Akorát jsem si v tom spěchu zapomněl nechat potvrdit záruční list, tak snad se nepokazí Překvapený. Co myslíte, vypadá dobře ne? Smějící se