Listopad 2013

Komiks je tu

30. listopadu 2013 v 8:00 | Nusle Times |  Komiksy
Přejeme hezkou adventní neděli plnou klidu, míru a harmonie a nabízíme volné pokračování veselého seriálu.

NT


Interview s p.Tatouškem

28. listopadu 2013 v 11:48 | Nusle Times |  Články
Vážení čtenáři,

opět jsme první a opět jediní! Přinášíme Vám exkluzivní rozhovor s panem Tatouškem, autorem úspěšně zavedeného komiksu a mimo jiné i spoluautorem samotné Verunky!


Naše první otázka je jasná. Jak jste se dostal k tvorbě komiksu a Verunčina blogu vůbec?

Tak předně jsme chtěli s paní Maminečkovou vytvořit Verunce nějakou kroniku. Něco, na co by se mohla (až bude větší) podívat a říct si, to jsem byla já. Vedle pevné, psané verze jsme se rozhodli i pro verzi na Internetu a přizpůsobili si prostředí blogu. Snad se nám to daří a Verunce se bude výsledek jednou líbit. To ukáže čas. A Verunka samozřejmě Usmívající se.

Kolik s tím zhruba strávíte času?

Ze začátku to bylo náročnější, musel jsem si všechno vyzkoušet a osahat. Nejdříve psaní článků na blog, potom úprava fotografií a nakonec tvorba grafiky pro komiks. Čas mi při tom sice rychle ubíhá, ale je to velká zábava a potěší mě kladné reakce z okolí. Hlavně ty Verunčiny Usmívající se.

Snad proto vychází některé články i po půlnoci?

Ano, je to tak. Musím stále bohužel (nebo snad bohudík Šlápnul vedle) chodit do práce a k počítači se dostanu obvykle až v podvečer. A nějaký čas musím věnovat i Verunce!

Jaké jsou postřehy na články na blogu z Vašeho okolí?

Vesměs kladné, tedy "gativní". Jsem rád za jakýkoliv postřeh, komentář i kritiku. Bohužel stále čekám na reakce některých lidí, u kterých si nejsem jistý, zda mají vůbec o existenci našeho blogu ponětí.

Můžete být konkrétní?

Budu nekonkrétní. Jeden z dědečků a jedna z tet Úžasný.

Co Facebook či jiné sociální sítě? Neláká Vás tato forma komunikace?

To Vás i čtenáře patrně zklamu, ale mám pocit, že stále nikdo netuší, kam až může vést toto veřejné sdílení osobních (a tedy citlivých) informací. My chceme Verunku chránit a proto útok na sociální sítě nechystáme. Zkrátka, chceme si zachovat trochu toho soukromí.

Poslední otázka, na co se můžeme těšit do budoucna?

Tak jak už naznačovala Verunka ve svém článku, usilovně se snažím dokončit 3.díl komiksu, dále připravujeme videoreportáž z Mikulášské nadílky, která se blíží, pomalu se připravujeme na Vánoce, je toho opravdu dost! Doufám, že i Vaše redakce nezahálí a připraví rozhovor s paní Maminečkovou, která má Vašim čtenářům určitě také co nabídnout Mrkající.

Samozřejmě, rozhovor Vám přineseme co by dup. Díky!

Redakce Nusle Times

Koncem listopadu

24. listopadu 2013 v 22:49 | Verunka |  Články
Ahoj lidi, jak se máte? Tady je Verunka! Po malé odmlce jsem zpět a v plné síle. Smějící se Doufám, že jste zatím zcela nepodlehli vánočnímu šílenství zvanému HONBA ZA DÁRKY Překvapený. Já, bohužel (nebo naštěstí), žádné korunky nemám a tak se snažím alespoň rozdávat dobrou náladu (však víte Mrkající).

Musím se Vám pochlubit se svým novým povozem, který bude již brzy zakoupen. Stále probíhají testovací jízdy a vypadá to nadějně! Úžasný Schválně na to jukněte a dejte mi případně vědět Váš názor, protože ten mě zajímá!!!


Já vím, je to spíše jarní nebo podzimní záležitost. Určitě nic do sněhových závějí, které se na nás připravují. Ale všimli jste si toho úžasného skafandru? Dostala jsem ho k narozeninám (viz video z oslavy) a je v něm krásně teploučko. Každopádně, hodil by se i fusáček (nejlépe v barvě povozu), tak snad tip na vánoční dárek pro někoho z Vás. Jako dárek pro mě, ne pro Vás samozřejmě! Smějící se Ale když budete chtít, tak Vám ho na chvíli půjčím. Možná. Úžasný

Jen tak mimochodem, někde jsem zaslechla, že se tajně připravuje třetí díl komiksových dobrodružství, ale jako bych nic neřekla. Pššt! Nevinný

Tak já zase pádím dělat něco užitečného a těším se, že se třeba s někým z Vás již brzy uvidím a pomazlím. Mějte slunce v duši, prosincovou pohodu a předejte pozdravy do dalekých končin.

Verunka

Foto komiks NOVÉ!!!

8. listopadu 2013 v 0:58 | Nusle Times |  Komiksy
Vážení čtenáři,

reagujeme na nesčetné e-maily a telefonáty a uveřejňujeme 2.díl komiksu "Verunčina dobrodružství". Hezké počtení. Hezký den.

Vaše redakce


Kalendář

5. listopadu 2013 v 16:56 | Hlásná trouba |  Články
Zdravíme Vás, Verunka se má skvěle, její rodiče taky a my Vám stále nabízíme kalendář s Verunkou na rok 2014. Je plný krásných fotek, na které je radost pohledět. Smějící se Požžžór! Konec roku se blíží!


Foto komiks

2. listopadu 2013 v 0:27 | Nusle Times |  Komiksy
Vážení čtenáři,

my své sliby plníme a přinášíme Vám 1.díl veselého komiksu VERUNČINA DOBRODRUŽSTVÍ s názvem "Nečekaná návštěva". (Komiks byl připraven ve spolupráci s herečkou Verunkou).

Readakce NT