Prosinec 2013

Veselé Vánoce!

23. prosince 2013 v 11:10 | Táta |  Články

Rádi bychom Vám, společně s maminkou Klárkou a Verunkou, popřáli šťastné, veselé a hlavně klidné Vánoce. Zároveň Vám přejeme všechno nejlepší do nového roku 2014. Budeme rádi, když nám zachováte svoji přízeň a i nadále budete sledovat informace ze života malé Verunky.


Interview s p.Maminečkovou

18. prosince 2013 v 22:25 | Nusle Times |  Články
Vážení čtenáři,

opět máme milou povinnost se s Vámi podělit o zajímavý rozhovor. Tentokrát s paní Maminečkovou, která si (i přes své neustálé mateřské vytížení) našla chvilku času, aby nám odpověděla na pár našich všetečných otázek.


Povězte nám, co je u Vás nového? Čím Vás Verunka v poslední době překvapila?

Co je nového? Pořád se něco děje, nové je vlastně taky to, že máme doma roční holčičku. Verunka už není žádné miminko! Je to velká holka, která už "skoro" umí sama papat lžičkou, umí "skoro" telefonovat z mobilu a už si "skoro" sedá na nočníček (zatím jenom cvičně Usmívající se). Je to prostě bystré děvčátko. Vždyť má být po kom, chi chi chi Mrkající.

To je úžasné. Doslechli jsme se, že Verunka ve svém věku již plynně hovoří několika světovými jazyky, co je na tom pravdy?

Ano, mohu potvrdit, že Verunka ovládá základy čínštiny (tuším, že se jedná o mandarínštinu), norštiny a svahilštiny. Bohužel, k našemu zklamání, zatím neumí moc dobře česky. Tak snad to brzy dožene. Pilně na tom pracujeme! Smějící se

A má vlastně Verunka nějaké kamarády?

Tak kdo by neslyšel nebo nečetl o Danečkovi. To je Verunčin jasný favorit. Dále se kamarádíme s dvojčátky Barčou a Terkou od tety Lucky a občas se potkáme s malou Aničkou. Takže společenský styk udržujeme Mrkající.

Celodenní dohled nad Verunkou je určitě vyčerpávající, pomáhá Vám někdo z okolí s péčí o Verunku?

Samozřejmě i my máme svoje babičky, které vydatně pomáhají. Občas vypomůže teta Olinka, někdy tatínek. Víte, osobně si myslím (a doufám, že to cítíme všichni stejně), že čas strávený s Verunkou je za odměnu a ne za trest Úžasný.

Jak zvládáte pobyt na mateřské? Nechybí Vám přeci jenom pracovní nasazení?

Je to trochu blázinec, Verunka mi nenechává moc volného času. Momentálně si dost dobře nedokážu představit, že bych chodila do práce, určitě ne na plný úvazek ve zdravotnictví. Do budoucna se rýsuje jistá možnost, ale nechci předbíhat. Uvidíme, jak se nám podaří všechno skloubit dohromady.

A poslední otázka, jak se připravujete na Vánoce?

Už se všichni moc těšíme na Štědrý den. Jsem hlavně zvědavá, jak se bude tvářit Verunka, protože z těch minulých Vánoc toho moc neměla (byla přeci jenom ještě maličká). Předpokládám, že bude unešená ze stromečku a snad taky z dárků nebo alespoň z balícího papíru Usmívající se.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hezké Vánoce Vám všem!
Redakce Nusle Times

Dopis Ježíškovi

11. prosince 2013 v 10:30 | KlaVerFil |  Články
Milý Ježíšku,

hned v úvodu je třeba zdůraznit, že na rozdíl od většiny ostatních, my věříme, že existuješ a velice si Tě vážíme. Moc rádi bychom Tě tedy skromně poprosili o pár (pro tebe jistě zbytečných a nepotřebných) věcí. Určitě si je zasloužíme, jelikož jsme po celý rok poslouchali rodiče a nezlobili ani trošku (dokonce ani Zdeňka Trošku).

Za naší Verunku Tě prosíme o teplý fusáček na nohy, do toho krásného, červeného kočárku Nák Právem, který od tebe patrně taky dostane (viz odkaz a posílají to i do Čech Usmívající se):

http://www.alpinetrading.de/epages/63222503.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/63222503/Products/A0805042&ViewAction=ViewProduct

Určitě se bude hodit i jakákoliv část oblečení (případně poukaz někam, kde lze danou věc zakoupit), nebo nějaká sestavovací hračka (má ráda dřevěné) anebo klidně jenom balíček plenek Pimplz (pokud možno ještě nepoužitých).

Maminka Klárka by ráda našla pod stromečkem vzácné šperky a drahé kamení. Ale ty asi nedostane a tak bychom navrhovali nějaké pěkné tričko Dyjzigujál, řasenku a deodorant Jaroš, nebo nějaký příjemný parfém, třeba Vysáče Ráj Kystl či Lebzo Džamůr (aby nám po celý příští rok nádherně voněla).

A nakonec tatínek Filousek by určitě ocenil nějakou dobrou lahvičku vína, irského pitíčka či Ček Dejnelz Hány Bány. Šikla by se i nějaká novější kuchařka od Ápetajtu, čelovka Silviše se silnou diodou (na běžky), konečně to akvárium (???), anebo nějaká dobrá káva.

Samozřejmě budeme rádi i třeba jen za to jablíčko a pár oříšků (víme, lidí je moc a dárků málo), ale i kdyby si nám nedal nic, my na Tebe nezanevřeme a dál Tě budeme velebit a oslavovat!

Moc Tě zdravíme a přejeme Ti, aby ses z toho vánočního šílenství nezbláznil!
a
Klárka+Verunka+Filousek


Mikuláš

7. prosince 2013 v 10:36 | Verunka |  Videa
Taky byl u Vás ve čtvrtek Mikuláš? U nás byl poprvé a přišel raději bez čerta (asi abych se nebála). Byla to docela legrace, měl takový srandovní šaty a pořád mu padaly vousy na zem Smějící se. Jelikož jsem byla celý rok hodná a nezlobila, dostala jsem plný košíček dobrot. Celou událost pro Vás zaznamenal náhodný kolemjdoucí S vyplazeným jazykem.