Březen 2014

Úhel pohledu

28. března 2014 v 13:33 | Verunka s tátou |  Články
Stejné místo, stejný čas, dva různé pohledy Smějící se

Jsem moc rád, že na mě včera vyšla milá povinnost starat se přes den o Verunku. Vždycky se jí snažím zajistit veškeré možné pohodlí, aby chuděrka nestrádala a aby se jí nestýskalo po matičce.

Po úžasném dopoledni, plném her a veselí jsme se vydali na procházku na Vyšehrad a do přilehlých končin. Verunka byla blahem bez sebe, neustále jsem jí musel vysvětlovat a popisovat věci, na které ukazovala a které jí zajímaly. Jaká škoda, když po chvíli usnula vyčerpáním a my jsme nemohli v našem dialogu pokračovat.

Sedl jsem si tedy na lavičku a čekal, až se Verunka probudí. Ve spánku vypadá vždy tak bezbranně.

Verunko Verunko Usmívající se
Už zase! To se mi snad zdá. Je to neuvěřitelné, ale dneska jsem musela opět trávit celý den se svým tátou. Nejenom že mě neumí nakojit, stěží mě přebalí, ale musím ho pořád kontrolovat, aby na něco nezapomněl nebo aby dokonce někde nezapomněl mojí maličkost.

A mohl to být tak krásný výlet, jenomže vidíte sami z fotografie, jak to dopadlo. Skončili jsme na zahrádce U okénka a u lahváče. Teda já jsem pila čajík z plastu, aby bylo jasno. Ještě že jsem to z velké části prospala a nemusela se za něj stydět! Ach jo, už se zase moc těším na maminku a na výlety za jejími kamarádkami ...

Tati tati Usmívající se

Kurz jógy (Lekce 1)

25. března 2014 v 22:59 | Verunka
Dneska jsem si pro Vás připravila malou rozcvičku, abychom se po zimě trochu rozhýbali. Pro začátek se naučíme něco jednoduššího, třeba Pozdrav zemi neboli BHÚMI PADA MASTAKA ÁSANU.

Cvičení je přípravou na ŠÍRŠA ÁSANU a má všechny přednosti této pozice. Prokrvuje hlavu, působí dobře na všechny smyslové orgány, posiluje svaly krku, zvyšuje schopnost koncentrace a zlepšuje paměť.


S výdechem se předkloníme a položíme temeno hlavy na podložku. Dlaně opřeme po stranách hlavy.


S nádechem zvedneme pánev, propneme nohy v kolenou a postavíme se na prsty. Tělo je vyváženo na temeni hlavy a prstech nohou. Dýcháme klidně a setrváme ve výdrži.


S výdechem vrátíme ruce a kolena na podložku. S nádechem se vrátíme do základního postavení. Opakujeme 2x až 3x.

POZOR! Cvičení neprovádíme při vysokém tlaku a při nebezpečí mozkové trombózy či sklonu k migrénám!

Po ránu

24. března 2014 v 10:34 | Táta |  Články
Dneska máme všichni volno a za normálních okolností bychom nemuseli brzo vstávat. Za normálních okolností Usmívající se. Jenže my máme malou Verunku a tak je samozřejmě všechno jinak. Možná proto, že na horách po dlouhé době začalo sněžit, či z jiného, nám neznámého, důvodu se Verunka rozhodla vstávat již o půl sedmé. Asi Vám to nepřijde nijak brzo na všední den, ale jak jsem zmínil v úvodu ... dneska máme všichni volno!

Třeba se prospíme někdy jindy Mrkající. Tak alespoň pár fotek Verunky po probuzení. A řekněte, mohli byste se zlobit na někoho tak roztomilého? Smějící se


Březnový komiks

23. března 2014 v 12:21 | Studio Filousek |  Komiksy

Kuličkiáda

21. března 2014 v 15:13 | Verunka |  Články
Dneska dopoledne jsme se s mamkou vydaly na procházku do parku u Kavčích hor. Už od rána bylo počasí jako ze škatulky a bylo by hřích sedět jen tak doma, na zadečku. Cestu do parku znám jako svoje botičky, je to do nás kousek kočárkem a kousek po svých.

Hned na začátku jsme ale potkaly záhadnou skupinku mladých lidí, kteří vůbec nevypadali, že by nějak spěchali do školy nebo za výdělkem. Naopak, provozovali jakousi zvláštní zábavu a všude kolem nich byly krásné kovové kuličky.


Postupně jsem se dopídila, že se tito lidé baví tím, že hází kovové kuličky do písku před sebe a celý proces hromadně komentují a hodnotí. Pravidla a smysl této hry mi však, bohužel, zůstaly utajeny. Nicméně jsem se rozhodla, že si výlet do parku brzy zopakuji a přijdu celé věci na kloub.


Sportu zdar!

Verunka s vlásky jemnými tak, jako chmýří odkvetlé pampelišky

Jaro je tu ...

20. března 2014 v 14:44 | Verunka |  Články
Ahoj!

Jak se pořád máte? A co pořád děláte? Proč mi nepíšete samé hezké vzkazy a zprávičky?

Já mám móóóc velkou radost, že dnes přišlo jaro a můžu se už konečně zbavit všech těch nepohodlných mikin, bund, kulichů, dek a fusáčků. Chce se mi prostě jen tak cupitat v parku, pěkně se vyhřívat na sluníčku a sledovat cvrkot okolo.

Zkrátka ta podmračená a vlhká zima už je (doufám Úžasný) definitivně pryč a čekají nás jen samé pozitivní a krásné dny. U nás doma jsme se na jaro pilně připravovali. Táta vysázel do truhlíčku kytičky, oprášili jsme nafukovací bazének a zbavili ho pavučin a mamka postupně obměnila mojí garderóbu a botičky. Jak vidíte, neflákáme se. A co vy?

Přeji Vám hodně sil a energie a užívejte sluníčka! Mrkající

Verunka Zlatohlávek

P.S. Jak se Vám líbil chlápek v popelnici? Dobrej ne? Smějící se


Poděkování

19. března 2014 v 16:25 | Nusle Times |  Články
S odkazem na naši nedávnou výzvu ohledně pátrání po identitě jisté celebrity, bychom Vám rádi poděkovali za všechny postřehy a informace, které se sešly u nás v redakci.

Z denního tisku jste se již mohli dozvědět, že se jednalo o malou Verunku Č., které tímto dáváme jedničku za skvělé maskování.

Ne každý byl ale ve svém pátrání tak úspěšný a ne vždy bylo pátrání tak jednoduché. Jako důkaz přikládáme fotografii z pražského sídliště, kde (jak patrno z obrázku) někteří vzali pátrání po Verunce zcela vážně a neváhali prohledat i obtížně přístupná místa.

Pánové! Tam by se Verunka přece nikdy neschovala Smějící se.

Zároveň bychom tímto rádi popřáli vše nejlepší Jeffíkům, Jozífkům a Pepíčkům k jejich dnešnímu svátku!

Pátračka

15. března 2014 v 15:01 | Nusle Times |  Články
Na základě prosby našich kolegů z bulvárního oddělení bychom Vás rádi požádali o spolupráci při pátrání po následující celebritě. Byla spatřena v našem hlavním městě, nedaleko jednoho z parků, ve svém luxusním červeném povoze. Nutno dodat, že nebyla z přítomnosti našeho objektivu nijak nadšená a své pocity dávala patřičně najevo. Navíc, všudypřítomná ochranka nám neumožnila pořídit další záběry a naši žádost o rozhovor důrazně odmítla.

Pokud by se Vám snad podařilo rozklíčovat o jakou slavnou osobnost se jedná, podejte nám prosím co nejrychleji zprávu do redakce. Předem děkujeme za spolupráci.

My s Vámi - Vy s námi! Šlápnul vedle


Náš blog slaví!

11. března 2014 v 8:00 | Kolektiv autorů |  Články


A je to tady! Přesně před rokem byl založen tento blog a nám se podařilo s vypětím všech sil vypublikovat první článek o malé Verunce. Když se dnes ohlédneme zpátky a zhodnotíme obsahovou stránku, stylistickou a grafickou úpravu, musíme se pousmát.


Mnohé se změnilo (doufáme že k dobrému) - Verunka je o rok starší, krásnější a chytřejší. I my jsme starší, snad i chytřejší, ale bohužel stále stejně oškliví. Některé věci už zkrátka asi nezměníme, ale na těch ostatních budeme usilovně pracovat a vylepšovat je. Snad se Vám tyto stránky líbí a občas Vás i pobaví.

Zároveň startujeme novou anketu a jsme moc zvědaví na její výsledky Usmívající se.

POPŘEJME VERUNCE A SOBĚ NAVZÁJEM HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ A ÚSPĚCHŮ!

Jarní výlet

8. března 2014 v 18:34 | Studio Filousek |  Videa
Máte pocit, že se počasí letos úplně zbláznilo? Nestíháte splnit všechny úkoly, které jste si naplánovali? Citíte se slabí a malátní? Trpíte nedostatkem spánku? Nemůžete najít ten správný zdroj energie? Tak s tím Vám asi bohužel nepomůžeme, ale dovolujeme si Vám nabídnout záběry malé Verunky z jejího výletu do Průhonického parku.

Věříme, že Vám dodají ztracenou energii a ve Vaší duši se rozhostí klid a mír. Zastavte se, udělejte si prosím malou chvilku a vychutnejte si pohodovou atmosféru jednoho krásného březnového odpoledne.Magazín Verunka 2013

5. března 2014 v 10:47 | Studio Filousek |  Videa
Vážení a milí,

s radostí v srdci Vám oznamujeme, že se nám s malým zpožděním podařilo dokončit 1.díl nepravidelného magazínu VERUNKA 2013, který humornou formou (jak jinak) mapuje první rok života malé Verunky. Pokud by se Vám náhodou nedařilo otevřít videoklip v okně, je uveden i přímý odkaz na YouTube.

Přejeme hezký kulturní zážitek!Ikarův pád

3. března 2014 v 23:17 | Verunka |  Videa
No comment Smějící se