Duben 2014

Pochožděnije

27. dubna 2014 v 13:04 | Verunka |  Články
Zdravstvujtě. Vy znájetě što u menjá novégo? U menjá tólko nóvaja padrůga. Aná zavůťsja Máša. Da dá, Máša kak v étoj skázke - MÁŠA I KÁŠA. Vy něznájetě? No my s Mášoj igrájem na pesočníci, katóraja nachódit sja na KAVKÁCH v Prágje. Pasmótritě pažálsta.

Spasíba BEPYHKA*


* Pro ty později narozené a pro ty, co neumí rusky, nabízím stručný překlad. Mám novou kamarádku, která se jmenuje Máša. Jak asi správně tušíte, není to Češka. Ale to nevadí. Občas si hrajeme na pískovišti na Kavčích horách. Lidé jsou různé ...

Další porce komiksu

23. dubna 2014 v 23:32 | Studio Filousek |  Komiksy

Kurz Verunštiny (Lekce 2)

22. dubna 2014 v 8:00 | Správce blogu |  Články
Vítejte u druhé lekce "verunštiny", neboli Verunčina osobitého jazyka. V minulém díle jsme si objasnili, co je MÁMÍ, TÁTA, BÁBÍ, ŠÁLÍ, NÉNÍ, HAM, HATŠÍ a . Pojďme se nyní naučit další nová slovíčka:

HAJÍ - velice užitečné slovíčko, které signalizuje, že se Verunce pomalu vybíjejí baterky a potřebuje si odpočinout. Odpočinout si bohužel musí i lidé, kteří mají Verunku v danou chvíli na starost.

HAJÓ - jeden z prvních výrazů (ne-li vůbec první). Verunka ho má spojený s telefonováním. Odkoukala to opravdu dokonale. Ne nadarmo se říká, že jsme povstali z opic.

AŮŮŮ - slovo, které má Verunka ráda a často ho používá, ačkoliv je to vlastně citoslovce bolesti. Někdy to až vyvolává dojem, že drobné fyzické utrpení (např. píchnutí špendlíkem, plácání do hlavy) dělá Verunce dobře.

FŮŮŮŮ -stejně, jako nic není černé nebo bílé, tak neexistují jen samé pěkné věci. Verunka moc dobře ví, že něco nebo někdo může být fuj. Pokud je to špinavé a navíc to smrdí, musí to okamžitě do koše!

ŤAP ŤAP - jakmile se Verunka přestala potupně plazit po kolenou a postavila se na vlastní nohy, nastala "ťap ťap" fáze jejího života. Pěkně krok za krokem.

JÉÉÉÉ - může mít několik podob, od překvapeného jéé (rty našpulíme jako bychom chtěli říct jůů, ale řekneme jéé) až po vystrašené jééééé (pusu otevřeme, jako bychom chtěli zařvat áááá, ale řekneme jéééé).

HAF - pejsek dělá haf, kočička mňau a kravička bůůů. S tím nic nenaděláme.

Nyní již máme dostatek slov, abychom mohli tvořit i jednoduché věty:

MÁMÍ HAM HAJÍ ŤAP ŤAP - v překladu: Maminko, dej mi napít, ať si můžu jít lehnout a odpoledne půjdeme na vycházku.

TÁTA NÉNÍ HAJÓ JÉÉÉ - v překladu: Zavolejte tatínkovi do práce, ať už přijde domů a můžeme si hrát.

"HAF""HAJÍ""FŮŮŮ"

Archivní tajemství

21. dubna 2014 v 0:53 | Táta |  Články

Báseň

17. dubna 2014 v 17:44 | Verunka |  Články
NA HOUPAČCE
Dnes byla zase pěkná zima,
tohle není vůbec prima.
To je vážně jako na houpačcéé,
zase ty bundy a čepicééé.
Tak jsem se taky zhoupla ...


Kurz Verunštiny (Lekce 1)

16. dubna 2014 v 8:00 | Správce blogu |  Články
Mnozí z Vás již měli to potěšení osobně se setkat s malou Verunkou. Nejenom pro Vás, ale hlavně pro ty, které toto setkání v budoucnu ještě čeká, jsme připravili rychlokurz tzv. verunštiny. Jde o to, aby si obě strany (Vy a Verunka) dobře porozuměly a nedocházelo k chybám v komunikaci. Na úvod si prosvištíme důležitá slovíčka:

MÁMÍ - je oslovení pro osobu, která je středem Verunčina světa. Všechno se točí jenom kolem MAMÍ, ta je navíc vybavena velmi sofistikovaným krmícím systémem. Jakmile Verunka zavolá HAM, zcela jistě je poblíž i MÁMÍ. Oproti osobě zvané TÁTA je MÁMÍ určena především pro poskytování lásky a péče.

TÁTA - Verunka takto označuje osobu, která je většinou pověřena organizováním her, zábavy i dalších praktických věcí a v přeneseném smyslu je, spolu s MÁMÍ, zodpovědná za Verunčinu existenci. Volně se slovo TÁTA dá přeložit i jako sluha, otrok, pohůnek nebo fackovací panák.

BÁBÍ - je oslovení pro osoby, které se tu a tam v blízkosti Verunky vyskytují. Jsou to obvykle MÁMÍ od TÁTA nebo MÁMÍ a Verunce poskytují, kromě nezbytné péče a lásky, i různé dary. Obě BÁBÍ naplňuje pobyt s Verunkou neskonalým pocitem štěstí a radosti.

ŠÁLÍ - není paradoxně oslovení pro žádnou osobu, nýbrž pro kus látky, do kterého se lze obléct. Původ můžeme pravděpodobně vystopovat ve slovech šála nebo sárí.

NÉNÍ - tento výraz Verunka používá obvykle pro něco, co bylo a nějakým záhadným (pro Verunku nepochopitelným) způsobem zmizelo. V lepším případě dojde k opětovnému objevení se / nalezení / doplnění věci, v tom horším nastupuje drobná frustrace, někdy až pláč.

HAM - základní výraz, který Verunku drží při životě a kterým naznačuje, že v jejím žaludku je opět místečko na něco dobrého. Toto slovíčko Verunka velice ráda používá v průběhu celého dne.

HATŠÍ - pokud si Verunka činí nárok na určité místo, slovíčko HATŠÍ informuje všechny v okolí, aby prostor urychleně uvolnili, případně Verunce asistovali při dosahování požadovaného komfortu.

PÁ PÁ - výraz doprovází značná gestikulace ve smyslu "děkujeme, odejděte". V případě, že osoba, se kterou se Verunka loučí, je jí blízká nebo Verunku obdarovala něčím hodnotným, připojí Verunka k mávání i lehce nešťastný výraz. V opačném případě se v jejím obličejíčku zrcadlí lehká lhostejnost.

Jak vidíte sami, k tomu, abyste v životě obstojně fungovali, stačí pouhých pár výrazů. V příštích lekcích se kromě dalších slovíček naučíme i skládat jednoduché věty.

"MÁMÍ""HATŠÍ""ŠÁLÍ"

Jen tak

15. dubna 2014 v 10:00 | Táta |  Články
Po dlouhé době nevím co napsat, tak Vám alespoň nabízím něco pro pobavení. Našel jsem to dokonce někde na těchto stránkách. Mimochodem, Verunce se strašně líbí. Divíte se jí? Já ne Smějící se. Snad nebude chtít opravdického, živého Překvapený. To by byl mazec!Kdo šetří, má za tři

14. dubna 2014 v 14:52 | Nusle Times |  Články
O Verunce už jsme Vám toho napsali a nafotili až až. Ale věděli jste například to, že je to velice uvědomělá holčička, která nejen že neutrácí, ale zároveň šetří finanční prostředky svých rodičů. Nakupuje zásadně v akci, když jsou ceny na minimu. Jako důkaz uvádíme snímek z obchodního řetězce, kde Verunka dostala zálusk na oříškový dezert.

Verunko chválíme, děláš nám radost! Usmívající se


Ke hvězdám

13. dubna 2014 v 0:41 | Verunka |  Články

Aktuálně

7. dubna 2014 v 15:31 | Správce blogu |  Články
Naši milí (čtenáři),

z výsledků poslední ankety je patrné, že asi nemá smysl Vás zahlcovat výpravnými slohovými cvičeními a že chcete, abychom šli rovnou k věci a ukázali Vám Verunku v celé její kráse. Ať už formou veselých videoklipů, nebo na krásných barevných fotografiích.

My se řídíme heslem "náš zákazník, náš pán" a tak nám dovolte, abychom Vám nabídli pár aktuálních záběrů Verunky z dnešního dopoledne. Jen tak, bez komentáře. Verunka byla zachycena ve společnosti kamarádek, samozřejmě kde jinde, než v parku.


Blázinec v dubnu

6. dubna 2014 v 12:45 | Verunka |  Články
Tak a je tu podzim. V parku opadalo listí. Ale že to uteklo, co říkáte? No nakonec to muselo přijít, po tom teplém létě co jsme tu měli od Vánoc. Už se těším, až napadne sníh a budu jezdit na sáňkách Usmívající se.


Doma se zatím pilně připravujeme na maškarní ples. Zvolila jsem převlek podomního prodejce pražené zrnkové kávy. Docela se mi to povedlo ne? Nebo je to moc ulítlé? Smějící se I prasátko se z toho válí smíchy (vpravo dole Usmívající se).


Ráda bych využila příležitosti a popřála (i za mamínka a za tatinku) všechno nejlepší Mirkovi, Slávkovi a dědovi k jejich narozeninám. Hezky si to pánové oslavte S vyplazeným jazykem!

Verunka Pusinka

Apríl

1. dubna 2014 v 11:49 | Verunka |  Články
Přeji Vám hezký aprílový den,

to máme ale krásné počasí, že? Už abychom se pomalu připravovali na léto Usmívající se. Ani já nezahálím a vyrážím s maminkem nebo s tatínkou na procházky. Jako důkáz přikládám momentku z pískoviště, kde se mi podařilo vyklopit několik pěkných báboviček. A to jsem teprve začátečník.

Pokud byste měli chuť, můžete přijet a bábovky ochutnat. Jsou opravdu skvělé! Smějící se

P.S. Nezapomeňte dnes někoho vyvést aprílem ... Mrkající