Na návštěvě

27. května 2014 v 8:41 | Správce blogu |  Články
Vítejte u zbrusu nové rubriky "Na návštěvě", jejímž cílem je přiblížit Vám některá zajímavá místa a zajímavé lidi.

Dnes jsme se vydali na návštěvu do Studia Filousek, které je Vám (alespoň názvem) určitě povědomé. Jak to tam vypadá? Jak vznikají ony úžasné fotografie a dobrodružstvím nabitá videa? Kdo tvoří tým, který zásobuje audio-vizuálním obsahem tyto stránky? To všechno byste se měli dozvědět právě z tohoto článku.

(Technik pan F. připravuje nový díl komiksu)
(Konzultace finálního návrhu s Verunkou)

Hned u dveří se potkáváme s panem F., který se práci ve studiu věnuje od jeho počátku, a který se vrací s čerstvým materiálem. "Máte štěstí, právě jsme s Verunkou dokončili několik povedených fotografií z dětského hřiště," vysvětluje s nadšením. Jeho nabídku na malou exkurzi můžeme jen stěží odmítnout.

(Fotografování v pražské ZOO)(Nový klobouk)

"Na začátku (stejně jako i dnes) je vždy záznam pořízený fotoaparátem Panasonic, případně telefonem apod., který naimportujeme do počítače k dalšímu zpracování. Dříve jsme používali i amatérskou videokameru Sony, ale časem jsme došli k závěru, že fotoaparát je menší, pohodlnější a všestrannější," začíná výklad pan F. a pokračuje, "práce s Verunkou je velice specifická, neexistuje žádný scénář, musíme být neustále v pohotovosti a i tak někdy výsledek neodpovídá původnímu záměru. V tom ale vidím velkou výzvu. Jediný scénář je Verunka sama."

(Úklid hraček)(Odpočinek mezi focením)

Během přednášky se ve studiu objevuje i jeho ženská část, a sice paní K., která má k Verunce hodně blízko. Je to její maminka. "Je mi líto, Verunka se teď musí najíst a chvíli si odpočinout, na rozhovor asi nebude mít čas," rázně nás odmítá. Pan F. nám ovšem ochotně podává další informace. "Náš počítač není z nejrychlejších, ale úpravu fotografií a práci s videem v HD rozlišení zvládá celkem obstojně. Fotografie upravíme tak, aby odpovídaly skutečnosti, a rozlišení přizpůsobíme webovým stránkám. Videoklipy sestřiháme podle nápadu, zkorigujeme zvuk, přidáme grafiku a případně i hudební podkres. Vypadá to složitě, ale časem zjistíte, že je to v podstatě hračka."

(Ukázka tvorby videoklipu ve střihovém programu)

Víme, že studio vyrábí i celkem úspěšný komiks "Verunčina dobrodružství" a proto se pana F. ptáme na podrobnosti. "Málokdo to ví, ale původním impulsem k vytvoření komiksu bylo poměrně velké množství nepoužitých fotografií, které nám bylo líto zanechat v nepublikované formě. Výhodou je, že spolu fotografie ani nemusejí tematicky souviset." Dozvídáme se, že studio také každý rok připravuje tematický kalendář s Verunčinými fotografiemi. "Je to taková tradice," vysvětluje pan F., "chceme, aby kalendář mapoval celý jeden rok Verunčina života."

(Koncept kalendáře na rok 2013)

Mezitím se už ale vrací paní K. a my cítíme, že bychom se měli rozloučit a poděkovat za čas, který nám oba věnovali. "Určitě o nás ještě uslyšíte, chystáme celou řadu nových projektů," ujišťuje nás pan F. Je nám jasné, že se sem v budoucnu budeme muset vrátit. A vy budete samozřejmě u toho!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama