Červen 2014

Před rokem

30. června 2014 v 0:29 | Studio Filousek |  Články
Dnes pro Vás otevíráme zbrusu novou, nepravidelnou rubriku, kterou jsme pracovně nazvali "Před rokem". Pokusíme se Vám připomenout události staré 365 dní (pokud to jen bude možné), abychom si nenápadně uvědomili nezadržitelný tok času. V žádném případě u Vás nechceme vyvolat jakékoliv melancholické tendence k životnímu bilancování. Chceme jen mapovat malé krůčky na Verunčině daleké cestě a zároveň ukázat dosud nepublikované materiály.

Tentokrát Vám nabízíme fotografie z loňského června, kdy jsme se v parném dni vydali na výlet do nedalekých Brd, konkrétně na poutní místo zvané Skalka. Cestou jsme se zastavili na skvělý oběd v radotínské restauraci:


Na Skalku jsme vyrazili se "starým" kočárem a s tehdy ještě nechodící Verunkou. Podařilo se nám dokonce pořídit i krátké video. Bohužel zasáhla ruka cenzury a umístila klobouček na holý zadeček. I tak je Verunka vskutku okouzlující Usmívající se.Páteční hádanka II

27. června 2014 v 8:00 | Verunka |  Články
Dnešní hádanku jsem si pro Vás připravila osobně. Vaším úkolem je poznat osobu v krásné teplákové soupravě, se kterou jsem zachycena na fotografii v lesoparku. Ze soutěže je bohužel vyloučena maminka dotyčné osoby, jelikož by to měla moc jednoduché. Ale pozorní čtenáři tohoto blogu by neměli mít s identifikací jakýkoliv problém.

Jedná se totiž o někoho, koho jsme tu zvyklí pravidelně vídat, hlavně na stránkách ... Ale to už bych prozradila moc. Správné odpovědí zasílejte smskou, mailem, nebo na adresu Studio Filousek, Jindřišská 16, 111 50, Praha 1.


(Z došlých odpovědí vylosujeme ve Studiu Filousek výherce, který poletí s Verunkou na zájezd ke Středozemnímu moři. Letenku a pobyt si výherce hradí sám a zároveň hradí i veškeré Verunčiny výdaje).

Hezké prázdniny!

Rekord !!!

26. června 2014 v 14:08 | Správce blogu |  Články
Po dlouhé době tu máme malý návštěvnický rekord. Včera (tj. 25.6.) naše stránky zaznamenaly 8 jedinečných návštěv. To samozřejmě nemusí nutně odpovídat pouze 8 lidem, kteří se dychtivě zajímali o informace o Verunce. V lepším případě jich možná bylo několik desítek (pokud se jednalo například o firemní připojení). Jen tak dál!

Nicméně, rekord z 6.3.2014 překonán nebyl, tehdy naše stránky zaznamenaly celých !12! jedinečných návštěv. I to se někomu může zdát málo, ale při naší průměrné denní návštěvnosti 1,3 je to poměrně úspěch!


A nyní k informacím o Verunce. Co pořád dělá? Ále, roste jako z vody, učí se nová slova (že už jich je) a postupně tvoří i celé věty. Většině z nich ještě bohužel nerozumíme a tak si mnohdy samotný význam musíme domýšlet.

Nedávno Verunka oslavila malé jubileum, celý jeden rok a osm měsíců! Přesto se zatím nedokáže zbavit té ošklivé věci na dolní fotografii, které říká MIMI (je to ten plastový kroužek v pusince) a to ani přes den (natož v noci). Nočník zatím také funguje spíše jako nepohodlné křesílko, než jako nádoba na exkrementy.

K jídlu si dá Verunka už cokoliv. Nejraději má ovoce a zeleninu (pokud možno v čerstvé formě). Mimochodem, pokud byste si někdy chtěli Verunku naklonit na svou stranu, nabídněte jí nakládané olivy. Je to pro ní pochoutka. Žádné bonbóny nebo čokoláda, ale olivy. Je to tak.

Doma v Praze se už všichni připravují na prázdninový režim (i když se toho pro ně zase tolik nezmění) a hlavně na výměnu oken v bytě. Tak jim držme palce, ať to dobře dopadne.


Hurá do parku!

21. června 2014 v 20:54 | Studio Filousek |  Videa
Nabízíme Vám ke zhlédnutí archivní materiál, který byl paradoxně pořízen teprve nedávno. Nicméně, časem se na něj, jako na archivní, určitě pohlížet bude. Pojďme předstírat, že se jedná o časy minulé a že jsme cívku s 8mm filmem našli na jedné pražské, zaprášené půdě. Pojďme si společně vychutnat ten čas her a malin nezralých.


Pro dědu

14. června 2014 v 23:29 | Verunka

Páteční hádanka

13. června 2014 v 0:45 | Správce blogu |  Články
Hej hola! Tak si Vás po nějaké době opět vyzkoušíme. Poznáte, co (nebo kdo) se skrývá v tajemném obrázku? Musíme Vás upozornit, že odpověď není vůbec jednoduchá a tak ani odměna nebude úplně obyčejná. Ten, kdo první správně odpoví, vyhraje Verunku a půl království k tomu. V horším případě deset hubiček od Verunky.

Hodně štěstí!


Kdo si hraje, nezlobí

10. června 2014 v 11:14 | Verunka |  Články
Řeknu Vám to asi takhle, hrozně ráda teď chodím na dětská hřiště a na pískoviště. Už je pěkně teploučko a vždycky si tam najdu nějaké nové kamarády. Bílé, žluté a někdy dokonce i černoušky. U nás v Nuslích se kamarádíme všichni se všema. A všichni jsme si rovni, nikdo není rovnější!

O víkendu jsme se vydali na malou procházku do lesoparku. Jede se tam pár stanic krtkem a pak už jenom po svých. Teda abych si nevymýšlela, občas mě táta kousek poponesl. A musím přiznat, že jsem si to tam pěkně užila, ale posuďte sami z následujících fotografií:


Autíčka to je moje, vlastně i motorky a vůbec všechno co má motor a jezdí to. Tady zrovna sedím na dřevěném závodním speciálu Buggatti 1988, je to pěkně rychlá mašina, tři sta z místa Mrkající.


Taky jsem musela trochu pohoupat tátu s mámou, i když, někdy mám pocit, že se tak trochu houpeme všichni navzájem Smějící se. Tátovi jsem dala pár "drncáků".


Táta je vůbec nemožnej. Musela jsem ho dokonce povozit v kočáře, jak mě prosil. Jenom se podívejte na ten jeho nadšenej výraz. Na druhou stranu, řekněte, mohli byste mu to odmítnout? Usmívající se

Já jenom doufám, že se do parku zase co nevidět vrátíme a pořádně to tam roztočíme. Taky tam mají pivo a hranolky. Navíc se tam v restauraci vždycky krásně vykadím.

Ahoj Verunka

P.S. Neupečte se a dodržujte pitný režim!

Můj milášek

6. června 2014 v 22:45 | Verunka |  Články
Milí přátelé,

musím se Vám s něčím pochlubit. Mám nového kamaráda a asi spolu budeme chodit. Zatím se sice známe krátce, ale už jsme si dali pár pusinek a vypadá to na vážnou známost.


Jmenuje se Rudolf Fidlálek, je to kumštýř (muzikant) a bydlí u mého dědečka na zahrádce. Samozřejmě jenom dočasně, než si časem seženeme něco společného, byt nebo domeček, to je fuk. Rudla toho bohužel moc nenamluví. Dokonce mi občas přijde, že se má k věcem, jakoby byl ze sádry (či spíše z plastu), ale to se poddá. Cítím, že je to láska na první pohled.

Napište mi, jak se Vám líbí a co si o něm myslíte.

Verunka


7.díl komiksu

4. června 2014 v 11:37 | Studio Filousek |  Komiksy

MDD

1. června 2014 v 12:20 | Kolektiv autorů
Milé děti, milá Verunko,

určitě už víte, že na dnešní den připadá Mezinárodní den dětí. Ale víte, že jeho historie sahá až do roku 1920, ačkoliv byl oficiálně vyhlášen až v roce 1949 Mezinárodní demokratickou federací žen (kým jiným že Usmívající se) jako Den pro ochranu dětí.

Tak my Vám milé děti přejeme všechno nejlepší a slibujeme, že Vás budeme chránit a milovat co nám budou síly stačit. A až jednou vyrostete a budete mít vlastní děti, tak si pamatujte, že je taky musíte milovat a chránit. A v tom je život věčnej. Tečka.

Krásnou neděli!

(Verunka v hlubokém soustředění při kreselní)