Červenec 2014

Gratulujeme!

31. července 2014 v 17:15 | Verunka |  Články

Při pondělku

21. července 2014 v 14:51 | Verunka |  Články
Ahoj, tak už jsem zase zpátky doma v Praze. Teda, to máme počasíčko, co? Potíte se? Tak si kupte medvídka mývala Usmívající se. Třeba Vás bude omývat! Jdu si hrát. Kdo si hraje - nezlobí. Hezký letní týden!


Prázdninový komiks

20. července 2014 v 10:31 | Studio Filousek |  Komiksy

Pátračka

14. července 2014 v 8:00 | Verunka
V rámci naší nepravidelné rubriky se dnes na Vás obracíme s prosbou o pomoc při pátrání po rodičích malé holčičky, která se našla minulý týden v pražských Nusličkách. Děvčátko je v pořádku, fyzicky ani psychicky nestrádá (je stále při chuti) a i přes její poměrně bohatou slovní zásobu nejsme schopni zjistit její totožnost. Neustále opakuje slova jako KAŠÍ, OJVA a BRM BRM.

Milí rodiče, pokud tedy postrádáte svého asi dvouletého potomka, který jakoby z oka vypadl děvčátku na fotografii, volejte naší redakci nebo se obraťte na nejbližší služebnu Policie ČR.

Přejeme hodně štěstí!


Mladý hasič 2014

12. července 2014 v 10:00 | Nusle Times |  Články
V rámci prázdninového "smýčení" našich redakčních šuplíků jsme objevili velice zajímavou složku s výsledky a fotografiemi ze soutěže "MLADÝ HASIČ 2014", o které se s Vámi rádi podělíme.

Jde o každoroční fyzické i psychické klání mezi nejmladšími adepty hasičského sboru z celé republiky a jak sami uvidíte na následujících záběrech, vůbec nejde o nějaký nenáročný dýchánek Přátel dětských koutků v restauracích McDonald´s (zkráceně PDKRMCD).

Pojďme si ale na začátek představit typického účastníka takovéto soutěže, jeho úkoly a základní vybavení:


V rámci závodu musí mladý hasič plnit řadu lehčích i těžších úkolů. Důraz je kladen na samostatnost a hlavně rychlost rozhodování. Vždyť při požáru jde kolikrát i o minuty.


I přes plné fyzické a hlavně psychické nasazení musí mladý hasič myslet především na ochranu majetku a zdraví těch, kteří jsou v dané chvíli požárem ohroženi. Někdy jde o dojemné lidské (i psí) příběhy. Hasič je v první řadě člověkem a kamarádem, umí naslouchat, umí i poradit v těžkých životních situacích.


Po likvidaci požáru dochází obvykle k předběžnému sčítání škod. Tím ovšem práce hasiče zdaleka nekončí. Ano, tentokrát se sice podařilo zvítězit nad červeným kohoutem, ale někde jinde již nedopalek či dokonce vyšinutý žhář zakládají nové ložisko požáru. My ovšem věříme, že pokud se do hasičského sboru zapojí mladí a nadějní jedinci, můžeme spát mnohem klidněji.


Na úplný závěr přidáme informaci o výsledcích soutěže. Vítězem se překvapivě stala nejmladší (teprve skoro dvouletá) účastnice Verunka Č., z Prahy-Nudlí. Porotu přesvědčila svojí odhodlaností a profesionálním přístupem v kritických situacích. Gratulujeme!

Redakce NT

Obrázek s bublinou II

11. července 2014 v 8:00 | Sám život |  Články

Komíšek

9. července 2014 v 0:09 | Studio Filousek |  Komiksy
POZOR! TENTO BLOG SLEDUJÍ MIMOZEMŠŤANÉ! VSTUP JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!


POZOR! TENTO BLOG SLEDUJÍ MIMOZEMŠŤANÉ! VSTUP JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!

Aktuálně

6. července 2014 v 14:56 | Nusle Times |  Články
V těchto horkých letních dnech jsme do redakce dostali šokující informaci. Podle nejmenovaného zdroje měla být v Dolní ulici, v Praze-Nuslích objevena ložiska ropy a zemního plynu.

Tamní obyvatelé měli údajně ve svých sklepech čas od času nacházet nespecifikované množství černé, olejovité kapaliny a podivný zápach. Na místo byla okamžitě vyslána průzkumná skupina, jejímž úkolem bude celý incident prošetřit. Výsledky by měly být známy do konce letošních prázdnin.

Pokud by se skutečně podařilo potvrdit možný výskyt ložiska přírodních zdrojů v Nuslích, znamenalo by to zásadní průlom v petrochemickém průmyslu a české ekonomice vůbec.

Redakce NT


DEMENTY:
Vážení čtenáři, velice se omlouváme za kvapné uveřejnění výše uvedeného článku, ale ukázalo se, že se na území Prahy 4 žádná ložiska ropy ani zemního plynu nenacházejí.

Došlo pouze k nezodpovědnému jednání ze strany ziskuchtivých spoluobčanů, kteří pravidelně a cíleně navrtávali plynového potrubí a vedení odpadu. Někteří dokonce neváhali pohotově nakládat lup do přistavených automobilů. Ale i zde se ukázalo, že KDO JINÉMU JÁMU KOPÁ, SÁM DO NÍ PADÁ.


Litujeme všech případných důsledku, které mohlo zveřejnění tohoto článku vyvolat. Redakce NT

Páteční hádanky

4. července 2014 v 8:00 | Studio Filousek |  Články
Abychom s novým měsícem nezůstali nikomu nic dlužni, přinášíme odpovědi na červnové hádanky. Máte pocit, že jsme ještě na něco zapomněli? Dejte vědět, i přes prázdniny fungujeme na 100% Mrkající

Správná odpověď na hádanku z 13.června zní:

Sotva týden "mladá" Verunka spící v autosedačce (foto pořízeno 29.10.2012).

Vylosovaný výherce: Jaroslava Dlabolová, DKnL

Správná odpověď na hádanku z 27.6. zní:

Kamarád Daneček v krásné teplákové soupravě na stroji Honda CRV 1500.

Vylosovaný výherce: opět Jaroslava Dlabolová, DKnL


(Odměny je možné si vyzvednout v redakci Studia Filousek do 31.12.2014. Nevyzvednuté výhry propadají).

A jelikož je UŽ ZASE pátek, máme tu novou záhadu. Tentokrát to nebudete mít tak jednoduché. Jedná se sice o velmi známou osobnost, ale důkladně maskovanou. Odpovědi, pokud možno správné, posílejte víte kam... Smějící se


Článek zakončíme citátem:

Jenom tlesknu třikrát do dlaní, a je tady léto. A je všude volně k dostání, a je tady léto. (H.Vondráčková)

Obrázek s bublinou

3. července 2014 v 8:00 | Sám život |  Články

Kurz Verunštiny (Lekce 5)

2. července 2014 v 16:01 | Správce blogu |  Články
I v době prázdnin a okurkové sezóny se Vám snažíme přinášet stále čerstvé zboží. Dnes jsme tu již s pátou (to nám to letí) lekcí Verunského jazyka. Jedná se převážné o výrazy z gastronomie (inu, jíst se musí):

AJŠIŠI - ačkoliv to může znít lehce exoticky, význam je daleko prostší. Jedná se o zvolání "Ježíši!" Kde se to jenom Verunka naučila? Táta? Máma? Bábí? Dida? Každopádně, ve Verunčině podání často nejde o projev zoufalství, nýbrž o pouhý řečnický obrat. Něco ve smyslu: "To jsem se ale krásně vyspinkala, Ajšiši!" Nebo: "Kam dnes půjdeme na procházku? Ajšiši."

KAMIN - znamená kamínek, nebo cokoliv, co jen kamínek vzdáleně připomíná. Někdy i bohužel malé psí hovínko. Verunka se ale ráda zajímá i o jiné kamínky, jako třeba topas, český granát nebo diamant. Nepohrdne ani hroudou zlata.

Nyní pár nových slov o jídle:

OJVA - neboli oliva, ze starších článků jste měli možnost se dozvědět, že pro olivy má Verunka slabost. Dost dobře nechápeme proč je to pro ní taková pochoutka, když je to kyselé, mokré a slané. Zkrátka takové, co dětem v jejím věku nepřináší to správné uspokojení. Třeba nám to sama jednou vysvětlí.

BAJA - není princ Bajaja, ale ovoce zvané banán. Nejprve jedla Verunka obyčejný čerstvý banán (lahůdkou byly tzv. baby-banány), později začala konzumovat i banán sušený. Momentálně však vede banán ve zcela jiné formě. Jedná se o tzv. lyofilizované plátky banánu. Lyofilizace je šetrný proces vakuového vymrazování. Poměrně hi-tec, že? Verunka není žádné ořezávátko a umí držet krok s dobou!

SEJEJA - je další netradiční pochoutka. Jde o dýňová semínka (odtud "sejeja") obalená v karamelu. Narazili jsme na ně při nákupech v jednom německém supermarketu, bohužel od té doby už jsme je nesehnali. Sejeja jsou slaďoučká a pěkně křupou. Mňam, i táta by si dal, ale jak říká Verunka, nééééní.

ŠÍŠA - je naštěstí docela obyčejná sušenka. Verunka tím dokazuje, že vedle těch "nenormálních" má i naprosto normální chutě, jako každá jiná malá holčička.

A nemyslete si, že Verunku nějak rozmazlujeme. Vycházíme z toho, že každé dítě má nějaké to svoje mlsání a my se jenom snažíme, aby to nebylo tak nezdravé Mrkající.

"BAJA""OJVA""ŠÍŠA"

(A JEŠTĚ JEDNA SKVĚLÁ ZPRÁVA NA ZÁVĚR, VČERA TYTO STRÁNKY ZAŽILY NEUVĚŘITELNÝCH 30 (SLOVY TŘICET) JEDINEČNÝCH PŘÍSTUPŮ. NENÍ CO DODAT, JEN TAK DÁL Usmívající se).

Božídarská senzace

1. července 2014 v 8:00 | Nusle Times |  Články
Vážení čtenáři,

máme to štěstí a tu čest, že se nám jako jedinému médiu v České republice (a patrně i v celé Evropě) dostal do ruky dopis od malé Verunky Č., ve kterém poměrně detailně popisuje svoje nedávné setkání s mimozemskou civilizací. Asi si patrně říkáte, že to už je trochu moc a že nevíme, jak jinak bychom Vás už zaujali. Ale posuďte sami, předkládáme Vám úryvek z onoho dopisu a jako důkaz i fotografii.

Milá redakce,

píši Vám, jelikož jsem měla zážitek. A to ne ledajaký. S rodiči. Bylo to v době našeho společného pobytu na Božím Daru. Patrně jste už o tom něco slyšeli. Myslím tím obec Boží Dar, nikoliv zážitek samotný.

Byl to takový obyčejný, lehce zamračený den, kdy nevíte, jestli se ještě udělá hezky nebo začne pršet tak, že prší několik dní v kuse. Nicméně odpoledne, tuším krátce poté, co jsme se vrátili z výletu do Německé spolkové východně-demokratické republiky, jsme se vydali na procházku po božídarských rašeliništích. Neušli jsme ještě ani 200 metrů, když v tom...

Když v tom jsme uslyšeli podivný zvuk. Co kdyby zvuk, my jsme ke všemu ještě uviděli i podivné světlo na obloze! Okamžitě jsme zahájili živou diskuzi na téma možného konce světa. Většina z nás byla přesvědčena, že se o konec světa ještě nejedná, i když se našlo více než 50 procent těch, kteří se domnívali, že konec světa právě nastal.

Jistě si dokážete představit ten zmatek v mé malé hlavičce. Přesto, nebo snad proto jsem jako jediná zachovala klid a rodiče požádala o totéž. Díky tomu se podařilo zachytit snímek, který přikládám. (Maminka na záběru není, jelikož fotografii pořizovala).

Během několika následujících minut ta kovová věc přistála na nedaleké louce a začaly z ní vylézat podivné malinkaté bytůstky. Nebýt toho, že byly od hlavy až k patě zelené, mohli by to být skoro moji vrstevníci. Táta, neschopný jakéhokoliv pohybu, prohlásil, že by se možná mohlo jednat o nějaké ufoni či co. Maminka mě nabádala ať hlavně nikam nechodím, ale já jsem se rozhodla, že se s příšerkama spřátelím a ukážu jim krásy naší planety.

Vydala jsem se tedy směrem k...


Zbytek dopisu již není tak šokující a zajímavý jako jeho úvodní část. Popisuje setkání Verunky s malými zelenými tvory a jejich společná dobrodružství. Zatím však ještě nenastal ten správný čas k jeho uveřejnění. Sledujte neustále tyto stránky a možná se dočkáte!

Redakce Nusle Times