Mladý hasič 2014

12. července 2014 v 10:00 | Nusle Times |  Články
V rámci prázdninového "smýčení" našich redakčních šuplíků jsme objevili velice zajímavou složku s výsledky a fotografiemi ze soutěže "MLADÝ HASIČ 2014", o které se s Vámi rádi podělíme.

Jde o každoroční fyzické i psychické klání mezi nejmladšími adepty hasičského sboru z celé republiky a jak sami uvidíte na následujících záběrech, vůbec nejde o nějaký nenáročný dýchánek Přátel dětských koutků v restauracích McDonald´s (zkráceně PDKRMCD).

Pojďme si ale na začátek představit typického účastníka takovéto soutěže, jeho úkoly a základní vybavení:


V rámci závodu musí mladý hasič plnit řadu lehčích i těžších úkolů. Důraz je kladen na samostatnost a hlavně rychlost rozhodování. Vždyť při požáru jde kolikrát i o minuty.


I přes plné fyzické a hlavně psychické nasazení musí mladý hasič myslet především na ochranu majetku a zdraví těch, kteří jsou v dané chvíli požárem ohroženi. Někdy jde o dojemné lidské (i psí) příběhy. Hasič je v první řadě člověkem a kamarádem, umí naslouchat, umí i poradit v těžkých životních situacích.


Po likvidaci požáru dochází obvykle k předběžnému sčítání škod. Tím ovšem práce hasiče zdaleka nekončí. Ano, tentokrát se sice podařilo zvítězit nad červeným kohoutem, ale někde jinde již nedopalek či dokonce vyšinutý žhář zakládají nové ložisko požáru. My ovšem věříme, že pokud se do hasičského sboru zapojí mladí a nadějní jedinci, můžeme spát mnohem klidněji.


Na úplný závěr přidáme informaci o výsledcích soutěže. Vítězem se překvapivě stala nejmladší (teprve skoro dvouletá) účastnice Verunka Č., z Prahy-Nudlí. Porotu přesvědčila svojí odhodlaností a profesionálním přístupem v kritických situacích. Gratulujeme!

Redakce NT
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama