Srpen 2014

Nedělní hádanka

31. srpna 2014 v 9:18 | Studio Filousek |  Hádanka
Přejeme klidnou, poslední prázdninovou neděli a přikládáme hádanku. Na přiložené fotografii se jedná o:

  1. zelenou turistickou značku
  2. záporný pól od tužkové baterie
  3. australského domorodce při tradičním rituálu
  4. oblíbenou postavu ze seriálu Star Trek


Správné odpovědi zasílejte obvyklým způsobem na obvyklé místo. Výherce bude odměněn. Štědře.

Maminka slaví

27. srpna 2014 v 7:00 | Verunka s tátou |  Články

Nejasná zpráva o konci prázdnin

25. srpna 2014 v 8:00 | Verunka |  Články
Přeji Vám hezký začátek pracovního týdne (či posledního týdne prázdnin, jak kdo chce). Tak už mě tu zase máte, jelikož jsem se včera s rodiči v pořádku vrátila z dovolené. Jsem celá, jsem zdravá, plná zážitků (o tom ještě něco uslyšíte) a samozřejmě na Vás chystám další lumpárny.


Mimochodem, Lipno, ta naše vypečená dovolená, to byla spousta skvělých zážitků. Zmíním jen výlet na moře (to jihočeské), potom cestu do oblak (a to hned dvakrát), došlo i na blízké setkání s kamarádem krtkem a dokonce i na souboj s medvědem. Nevěříte? Tak Vám vy Tomášové nabízím malou ochutnávku:


Poznala jsem i pár nových kamarádek, naučila jsem se několik nových slov a odrážedlo už proháním líp, než většina kluků.


A možná... Možná se už chystá nové video, které zachycuje vše do posledního detailu. Tak to jen tak stručně o mém výletu na konci prázdnin. Doma se už všichni chystáme na pracovní povinnosti a taky na jednu malou oslavičku. Ale o tom až jindy.

Verunka

Aktuálně

14. srpna 2014 v 23:39 | Rodiče
Všichni se neustále ptají, komu že to tu vlastně hrají. Tak tedy, hrajeme všem poctivým lidem a všem, kteří si to zaslouží. Dnes jsme například hráli tetě Alanovi.

A taky se nás ptají, jak se má Verunka, co pořád dělá, co se naučila a co zapomněla. Vězte tedy, že Verunka se má skvěle, prospívá & dospívá a dělá nám jenom radost (jak můžete posoudit z přiložené fotografie). Chystá se na velkou prázdninovou jízdu do jižních Čech, k vodní nádrži Lipno. Na místě bude i početný filmový štáb, který Vám přinese podrobné informace.

Připravte se na úžasná videa, dech beroucí fotografie a podrobné články.

Hezký zbytek srpna!

Verunka s ruskou zmrzlinkou

Dnes hrajeme

12. srpna 2014 v 9:13 | Studio Filousek |  Články
Dnes hrajeme všem dobrým lidem, za dobrou práci a hlavně... A hlavně všem Klárám, Klárkám, Klárinkám k jejich dnešnímu svátku. Mocinky moc gratulujeme a užijte si to, nemáte to jednoduché. Neboť jak jsme se dočetli na horoskopy.cz:

"Nositelky tohoto jména bohužel přicházejí na svět s výraznou karmickou zátěží Usmívající se a s přibývajícím věkem mívají vcelku oprávněný pocit, že se na ně valí stále víc problémů. Většinou trpí tiše, ale pokud přeteče nádoba jejich trpělivosti, vybuchnou jako přetopený kotel Překvapený a dají tak svému okolí jasně najevo, že i ony mají jenom jedny nervy. Ve vztazích dokážou být velmi tolerantní a trpělivé, ale nakonec jsou to často ony, kdo podává žádost o rozvod jako první".

Z vlastní zkušenosti můžeme jenom potvrdit Smějící seSmějící seSmějící se. A co vlastně hrajeme? To je fuk. Kdo si hraje, nezlobí.

Maminka Klárka s potomečkem (ilustrační foto)

Jubilejní 10.komiks

8. srpna 2014 v 8:00 | Studio Filousek |  Komiksy

Kurz Verunštiny (Výzva)

5. srpna 2014 v 8:00 | Studio Filousek |  Články
! NEPŘEHLÉDNĚTE !
Přicházíme se skvělou nabídkou pro všechny, kteří by rádi pronikli (nebo už dokonce pronikají) do tajů Verunského jazyka. Vedle našich pravidelných lekcí Vám nyní nabízíme možnost překladu jakéhokoliv výrazu do "verunštiny". Stačí, když nám patřičný výraz zašlete e-mailem nebo sms zprávou a my Vám zajistíme překlad u samotné Verunky. Chcete vědět, jak se řekne třeba Vaše jméno nebo nějaká věc, kterou běžně používáte? Nyní nastal čas to zjistit.


Verunka promluvila!

4. srpna 2014 v 11:34 | Nusle Times |  Články

Milé čtenářky a milí čtenáři,

připravili jsme si pro Vás (tedy především pro naše nejvěrnější fanoušky) předčasný vánoční dárek. Možná nebudete věřit vlastním očím a cizím uším, ale podařilo se nám (jako vůbec prvnímu českému médiu) udělat rozhovor s malou Verunkou Č. Podrobný přepis Vám nyní přinášíme a přejeme hezké srpnové pondělí.


-Dobrý den Verunko, nebo ahoj?
-PÁ PÁ...

-Snad se ještě neloučíme. Mohla by si nám na začátek prozradit, jak prožíváš prázdniny, kde si všude byla, kam se ještě chystáš a tak?
-MÁMA, TÁTA, KOMÍNKY. ŠÍŠA... HOPI HOPÍ. BRM BRM BRM. TAM TAM! KAPÍNEK.

-Tak k tomu není co dodat. Poměrně vyčerpávající. Jak to vlastně všechno zvládáš časově?
-MAMÍNKÁ. BÁBÍ. AUTÍ... ŠEJEJA, HAJÍ. HAJÍ.

-Na to aby si jeden pořídil soukromého řidiče a komorníka. Co ostatní děti, potkáváš se s někým? Co ten Daneček?
-OJVÁ!

-Rozumím. Přesto mohla by si nám to popsat poněkud podrobněji?
-AJŠIŠI. AJŠIŠI. HAMI HAMÍ! KAPÍNKA...

-Určitě to dobře dopadne. Byli jste přece takoví kamarádi! Pojďme nyní trochu odbočit, pomalu se blíží tvoje druhé narozeniny. Jak se na ně těšíš? Možná by si nám také mohla dát tip na nějaký pěkný dárek Mrkající.
-HATŠÍ HATŠÍ... JÁ JA. BRRRM BRRRM. PAPA, KAŠÍÍÍ, KAPÍNEK. OJVA OJVÁ!

-To je ale spousta věcí. Určitě si v tom každý najde to svoje, čím ti v říjnu udělá radost. Vidíme ale, že už se chystáš ven, patrně na pískoviště. Poslední otázka: Jak se ti líbí tento blog, který pro tebe všichni společně připravujeme?
-MÁMA, TÁTA, BÁBÍ, DIDA... ŠÍŠA! POPÍK. FŮŮŮŮŮŮJ... PITÍ PITÍ!

Děkujeme za slova chvály, která si bereme k srdci. Jsou pro nás závazkem do budoucna, abychom se snažili udržet množství a kvalitu publikovaných článků.

Redakce NT

Před rokem

1. srpna 2014 v 10:06 | Táta |  Před rokem
Bylo, nebylo. Ale jasně, že bylo. Tedy spíše ještě je. Je to přesně na chlup jeden rok, co k nám po proudu řeky Vltavy připlulo tajemství proutěného košíku. Byla v něm malá holčička a začali jsme jí říkat Dášenka Verunka. Časem se ukázalo, že je to velice roztomilá, chytrá a zvídavá holčička. Ale to už asi někteří z Vás víte...