Září 2014

Dovolená 2014

29. září 2014 v 8:00 | Studio Filousek |  Videa
Dlouho to tu nebylo. Že Vám to nechybělo? Nevěříme! Zakřičte nahlas: "Chceme to!" Nic neslyšíme! Musíte pořádně, zakřičte: "Chceme pořádný video s Verunkou!" Video? S Verunkou? Proč ne? Máte ho mít… A užijte si ho. Stojí to za to. Je to zatím nejnákladnější projekt, jaký kdy Studio Filousek vyrobilo. Rozpočet byl astronomický. Ale co bychom pro Vás neudělali. Máme Vás rádi.Zděšení

28. září 2014 v 8:00 | Táta |  Články
Tak máme dome punkerku. To jsme se na stará, odřená kolena dočkali překvapení. Naše milovaná holčička si češe kohouta, nosí neformální oblečení a nejraději poslouchá pivní rock nebo Zappu či Sex Pistols. No mohlo to být i horší. Mohla chodit v kroji a poslouchat dechovku.Smějící se I když, nic proti folklóru...

Verunka v plné kráse, zíráte co?A takhle to vypadá z druhé strany

Páteční hádanka

26. září 2014 v 8:00 | Nusle Times |  Hádanka
Nedávno se nám dostal do rukou dopis od čtenáře Helmuta W. z Německa (patrně východního). Jsme velice rádi, že naše popularita přesahuje i hranice České republiky a rádi dopis uveřejňujeme. Předem se omlouváme za nekvalitní překlad do češtiny...

Sehr geehrte Redaktion,
gestern habe ich auf unserem Dachboden ein Foto gefunden. Es gehörte vielleicht meinem Vater oder Großvater, egal, Ich wollte nur wissen, was es ist. Ich habe vielmals bemerkt, daß ihr eine populäre Rubrik habt, die sich HADANKA nennt. Könnt ihr mir bitte damit einbißchen helfen? Könnt ihr bitte die Leser fragen?

Vielen Dank. Mit fruendlichen Grüßen
HELMUT WALDHAUSER

(překlad)
Milá redakce,
jsem Vaším velkým fanouškem, děláte to opravdu moc dobře. V Německu jste velice populární a není nikoho, kdo by Vás neznal. I děti. I nejstarší generace. Obracím se na Vás s prosbou ohledně jedné staré fotografie, kterou jsem nedávno našel na půdě. Vím, že jste opravdu jedničky a máte úspěch ve všem, na co sáhnete. Můžete tedy prosím oslovit Vaše čtenáře s dotazem, o co se na inkriminované fotografii jedná. Bude to pro Vás určitě maličkost a uděláte mi obrovskou radost. Jste přece tak šikovní! Určitě jste i krásní a chytří! Usmívající se WE LOVE YOU!

Zdar Vaší práci, Helmut W.


Tak co myslíte, je ve Vašich silách pomoci panu W.? Těšíme se na Vaše odpovědi a přejeme hezký víkend!

Pro znalce (Sakí)

25. září 2014 v 11:34 | Verunka |  Články

Nad dopisy čtenářů

20. září 2014 v 8:00 | Kolektiv autorů |  Články
Vítejte u nepravidelné rubriky, ve které se budeme věnovat Vašim dopisům, přáním a příspěvkům. Za krátkou dobu naší existence se nám nashromáždilo poměrně velké množství dotazů, z nichž vybíráme některé:

V poslední době jsme si toho od Vás moc nepřečetli, co se stalo? Dolehla snad i na Vás krize na Ukrajině? (zaslala Petra N. ze Znojma)

Máte pravdu, pokud srovnáme naší produktivitu s ostatními měsíci tohoto roku, musíme se nad sebou vážně zamyslet. Na druhou stranu, vždy jsme upřednostňovali kvalitu před kvantitou. Zároveň jsme byli nuceni udělat v redakci malou personální revoluci. Mnoho méně kvalitních autorů bylo nuceno nás v rámci úsporných opatření opustit. A v poslední řadě, nedostávalo se nám již tolik skvělých nápadů, na které jste byli zvyklí. Ale to by se mělo již brzy změnit!

Proč je celý blog růžový? (zaslal Jaroslav B. z Moravských Budějovic)

Důvod je prostý. Celý blog je tvořen jemnou jahodovo-malinovou pěnou, místy doplněný o nadýchané kousky marshmallows. Jahůdky, stejně jako maliny (a vůbec veškeré ovoce) jsou Verunčinou oblíbenou pochutinou, takže růžová barva byla jasnou volbou. Zároveň tato barva pomáhá ke zklidnění organismu a k nastolení duševní pohody.

Máme vážné podezření, že si vše vymýšlíte, tzv. "cucáte z prstu". Co je na tom pravdy? (zaslal Monika Š. ze Všenor)

Velice nás mrzí, pokud si to o nás myslíte. Máte naše čestné "redaktorské", že se uvedené skutečnosti opravdu staly. Máte-li pochyby, můžete se s Verunkou setkat osobně a na všechno se jí přeptat. V rámci letošního Verunka Tour 2014 navštívíme města Dvůr Králové nad Labem, Praha, Příbram a možná i Liberec.


Co se stalo s Danečkem? (zaslala Jára D. ze Dvora K.)

Jsme rádi, že se zajímáte i o Verunčiny přátele. Daneček nezmizel, pouze si sbalil raneček a je momentálně na cestách. Ale určitě se zase vrátí v některém z pokračování komiksu či v jiném článku. Buďte trpěliví! Mrkající

Doslechl jsem se, že Verunčiny rodiče zešíleli. Můžete to potvrdit? (zaslal Bořivoj Ž z Humpolce)

Zde musíme vše uvést na pravou míru. Ano, péče o Verunku je někdy vyčerpávající a přináší vypjaté okamžiky, nicméně rodiče jsou v pořádku. Tatínek dochází do pražských Bohnic již jen ambulantně a maminka je v současnosti pouze na lehkých barbiturátech.

Jak se těší Verunka do školky? (zaslala Vlaďka T. z Písku)

Ano, Verunka se velmi těší, ačkoliv vůbec neví, co to vlastně školka je. Představuje si, že školka bude takové velké hraní a nic nedělání a že si tam snad trochu odpočine od rodičů.

Copak by si přála Verunka k narozeninám? (zaslala Sylva B. ze Prahy)

Už se nám to blíží! Určitě by se hodil nový automobil (nejlépe typ SUV), případně luxusní dovolená v exotických krajích. Ale pokud budeme "stát nohama na zemi", určitě se bude Verunce hodit nějaký ten hadřík či zateplená botka na zimu (velikost k doptání v redakci). Předem hluboce děkujeme za projevenou přízeň.

Tolik pro dnešek. Pokud i Vy máte dotazy, na které byste rádi dostali odpověď, pište na e-mailovou adresu:


Těšíme se a přejeme Vám všem hezký zbytek víkendu!


Báseň

18. září 2014 v 8:00 | Verunka |  Články
Činčilo, má lásko (autor: Verunka)

V DBK* až u stropu
šla jsem kolem pet-shopu

černo-bílá činčila
tam v akváriu tančila

s ušima jak talíře
žrala díru v papíře

tohle zvíře chlupatý
dostat chci já od táty

celý rok pak budu ráda
starat se o kamráda
tatínkovi lochtat záda Usmívající se.

(* DBK = bývalý "Dům bytové kultury", obchodní dům na Praze 4)

Obrázek s bublinou

17. září 2014 v 11:30 | Studio Filousek |  Bublina

Na mašince

15. září 2014 v 14:40 | Studio Filousek |  Videa
Pokud máte čas a chuť zhlédnout krátký videoklip o Verunce, která ráda povozí kamarády na mašince, klikněte na odkaz umístěný pod textem Usmívající se.

Hezký den!Pustila jsem ho k vodě

11. září 2014 v 17:34 | Verunka |  Články
Je jich spousta, jsou barevné, koupíte je v různých tvarech a velikostech, většinou vyrobené ze stejného materiálu. Že nevíte, o čem mluvím? (tedy píšu?)

To je ta ošklivá věc, o kterou se tu jedná!

Vám už to asi tak nepřijde, ale přátelé, pro mě ta "věc" byla do nedávna celý život. Co bych za ni tenkrát dala? Vždyť já už bych se bez ní ani ne tento nebo bych se rovnou potento. No fakt Usmívající se. Ovšem dnes už je všechno jinak. Jsem starší, chytřejší, krásnější... Zkrátka udělala jsem další důležitý krok na dlouhé cestě dospívání. Ovšem budu k Vám upřímná, nebyla to žádná legrace!

Tak takhle si mě můžete pamatovat z dob minulých, neposedný živel s šibalským výrazem a dudlíkem posazeným proklatě nízko. To už ovšem neplatí!

Ono zbavit se závislosti na něčem, je věc poměrně obtížná. Někdy se dokonce stane, že se v rámci terapie stanete závislými na něčem nebo někom jiném.

Nějakou dobu jsem svůj žal utápěla v alkoholu. Ale bylo to pravé plzeňské, takže to zase taková ztráta času nebyla. Samozřejmě jsem si vždycky jenom čuchla k pěně! Rodičové jsou zodpovědní.

Oslabený organizmus (a hlavně mozek) totiž snáze propadne různým svodům, o které bychom v normálním případě nejevili zájem.

Jistý čas jsem také praktikovala tajné rituály, které mi měly pomoci zapomenout na tu zlou věc a osvobodit mysl od nepodstatných věcí.

Postupem času jsem se ale smířila s tím, že "mimi" je jednou pro vždy uzavřená kapitola mého života a je na čase se chovat jako velká holka.

Když je ta doba těch "selfíz", tak jsem si taky jednu střihla. Už bez dudlíčku! Mrkající

Líbá Vaše Verunka