Říjen 2014

Obrázek s bublinou

31. října 2014 v 10:52 | Studio Filousek |  Bublina

Koncem října

28. října 2014 v 8:00 | Verunka |  Články
Tak a je to za námi! A bylo toho víc:

Především jsem úspěšně oslavila 2. narozeniny, o tom už jste možná někdy, někde od někoho slyšeli. Byla to velice příjemná oslavička. Poseděla jsem s partou prima lidiček, trochu jsme pojedli, popili a poklábosili. Ten, kdo nedorazil, má proč litovat Usmívající se.

Aby toho nebylo málo, tak jsme v sobotu po půlnoci přešli volným krokem na zimní čas. Díky tomu teď alespoň chodím spát o něco dříve. I když, já jsem noční tvor a do postýlky mě před desátou nedostanete! Ráno si tak můžeme všichni pěkně pospat. Klidně do osmi Rozpačitý. (Ranní ptáče sice dál doskáče, ale odpoledne už bývá hodně unavené S vyplazeným jazykem).

Venku se nám teplota přes den pomalu ale jistě blíží k nule a já můžu konečně vytáhnout novou zateplenou bundu, kterou jsem dostala k narozeninám. (Dostala jsem i nepromokavou zimní obuv, ale na to je, doufám, ještě čas). Co bych však v této době potřebovala nejvíce, jsou vytápěné houpačky a prolézačky na pískovišti. Nemáte ani představu, jak to studí do tlapek! A ty vlhké klouzačky! Křičící A na holá strniska, vítr tiše zapíská.

Poslední bod na mém seznamu: tatínek se konečně odhodlal k nákupu rybiček a malého ráčka do našeho nově zařízeného akvária. Máme teď vlastně další televizní kanál. Moc ráda se dívám, když je táta krmí. Pokusím se pořídit nějaké fotografie a umístit je na blog. Hlavně toho ráčka. Je to takový poustevníček a pořád se někam schovává Mrkající.

Hezký, leč už chladný podzim přeje V.


Blahopřání

22. října 2014 v 8:00 | Máma s tátou |  Články

Milá Verunko,

rok utekl jako voda a je tu opět 22. říjen a s ním i Tvoje narozeniny. Již podruhé máme jedinečnou příležitost Ti popřát všechno nejlepší, hodně štěstí a zdraví (i když v Tvém věku by sis raději přála hodně bonbónků, zmrzlinek, kamarádů a hraček).

Přejeme Ti, ať Ti v životě vychází všechno tak, jak si budeš přát a ať se Ti poštěstí potkat jen samé milé a hodné lidi.

Letošní fotku (oproti té z loňska) jsme pojali symbolicky, 2 roky - 2 Verunky. Tak nějak by to asi mohlo vypadat, kdybychom Tě měli v dalším exempláři. Kdo ví, jestli bychom unesli takovou porci péče a starostí, ale hlavně takovou porci štěstí a radosti. Usmívající se

Všechno nejlepší koblížku!

Máma a táta Líbající

Říjnový komiks

12. října 2014 v 22:17 | Studio Filousek |  Komiksy

Jak si vyrobit...

3. října 2014 v 15:54 | Verunka |  Články
Kdosi kdysi v úvodu mého blogu poznamenal, že s "blogováním" teprve začínám, ale jsou jiné věci, které už ovládám poměrně slušně. A jelikož jsem holka šikovná a mám rád lidi, tak se o ně s Vámi podělím.

Asi si myslíte, že jsem jenom další mediální rychlokvaška, jako například ti, co tvrdí, že umí vařit a ještě jim vyjde knížka o tom, kterak upéci bábovku v mikrovlnce nebo uvařit guláš z bujónu.

Kdepak, to já Vás naučím něco jiného, pro začátek zvolíme něco jednoduššího, třeba JAK SI VYROBIT fousy. Možná Vám to zní hloupě, ale může se klidně stát, že dostanete pozvánku na maškarní ples nebo na sraz bývalých spoluvězňů a vy zjistíte, že Vám vousy nestihly narůst. Tady je řešení.

Budeme potřebovat pouze hrnek teplého kakaa:

Z hrnku se dlouze napijeme. Hlavou tlačíme silně proti hrnku.Fousy necháme ještě pořádně zaschnout a můžeme vyrazit na sraz drsňáků.

Vidíte sami, že to není žádná věda a hlavně, pokud se Vám to nepodaří napoprvé, nezoufejte! V příštích dílech bych Vás ráda naučila další z mých triků, například jak vyrobit z hovínka spoustu užitečných věcí nebo jako proměnit vodu ve víno. Těšte se!

V.

Dvojka

1. října 2014 v 10:20 | Táta |  Články
Už len 22 dní
prosím nezabudni
že sa blíži...

Přesně tak. Blíží se nám to. Asi se ptáte co, nebo kdo se blíží, a kde se vzala u Verunky v logu ta dvojka. Trochu jsme si pomohli známou písničkou od M.Žbirky.

Tak tedy, rok se s rokem sešel a naše holčička bude slavit druhé narozeniny. Neuvěřitelné, nedávno jsem si prohlížel její fotografie pořízené sotva pár týdnů po porodu a přemýšlel, jaké pokroky už Verunka udělala a co všechno se stihla naučit. Tedy až na to chození na nočník Verunka prospívá velmi zdárně. Někdy až moc. Dokonce mívám občas pocit, jestli si na malou jenom nehraje, zatímco uvnitř je to dospělá a mazaná bytost!

Ovšem bytost, která nám přináší velkou radost.

A kdybyste náhodou toho 22. října 2014 nemohli být s námi, věnujte nám (Verunce) alespoň hezkou vzpomínku. Děkujeme! Smějící se

Už len 22 dní
a tak nezabudni
že sa kráti...


P.S. Ono těch dní ode dneška bude samozřejmě jenom 21, ale na to jsem žádnou písničku bohužel nenašel. To jenom pro ty případné šťouraly. Usmívající se