Listopad 2014

Déjà vu?

29. listopadu 2014 v 9:00 | Studio Filousek |  Články
Nemíváte někdy při pohledu na Verunku intenzivní pocit, že je Vám odněkud povědomá, ačkoliv nevíte proč a odkud? My jsme tento problém vyřešili za Vás.

Po dlouhém pátrání se nám podařilo najít archivní fotografii dnes již legendárního nápoje z 80. let "GRANKO". Ač je to z hlediska času prakticky vyloučené, aby se jednalo o naší milou Verunku, děvčátko na obalu jako by jí z oka vypadlo! Ty světlé vlásky, zkoumavá očka, nos jako knoflíček, opravdu nenalézáte žádnou shodu ?


Zdravíme tímto holčičku (dnes už asi paní ve středních letech) z nápoje a se slzou v oku vzpomínáme na skvělou chuť tohoto granulovaného kakaového moku.

Hezký den!

První stříhání

27. listopadu 2014 v 15:09 | Verunka |  Články
"Máš to už za sebou. A přišlo to tak najednou. Holky ti budou závidět, až jim to budeš vyprávět" (úryvek písně od skupiny Kabát).

Néé, nebojte se, nic hrozného se nestalo. Mám za sebou jenom první návštěvu u kadeřnice. Už dlouho jsem se k tomu odhodlávala a vlasy mi pořád rostly a rostly... Až jsme si doma řekli dost! Tatínek už také potřeboval přistřihnout křidýlka a tak jsme se domluvili, že půjdeme spolu. Táta půjde na řadu jako první, já to okouknu a když mu zůstane hlava celá a bude to jenom trochu k něčemu vypadat, tak to zkusím po něm, řekla jsem si.

A lidičky zlatý, ono to vůbec nic nebylo, nebolelo to, dokonce to trochu lochtalo. Všichni mě moc chválili, jak hezky sedím a držím hlavičku. Paní Renata (kadeřnice) má už nějakou praxi, takže šlo všechno jako po másle. Koneckonců, udělejte si obrázek sami z přiložených fotografií. Pořídila je moje maminka, která mi zároveň slíbila čokoládové vajíčko, pokud to dobře dopadne a já vše zvládnu bez slziček. Mám pocit, že jsem trochu omládla, co myslíte? Jsem moc zvědavá na vaše komentáře Mrkající.

Tatínek už má stříhání za sebou.Šikovné ručky paní Renaty.

P.S. Moc bych chtěla mít všechny ty barevné lahvičky, co jsem viděla v kadeřnictví! Kupte mi je k Vánocům ...

Verunka

Střípky z narozenin

25. listopadu 2014 v 22:37 | Verunka |  Články
Přátelé,

už je to přes měsíc, co jsem oslavila 2. narozeniny a jak tak koukám na svůj blog, nikde žádná zmínka či obrázek. Vložím se do toho tedy sama a dovoluji si Vám ukázat pár nejdůležitějších momentů toho velkého říjnového dne. Skvěle jsem si to užila, ačkoliv... Ten den nezačal zrovna nejlépe.
Dozvěděla jsem se, že Daneček na oslavu nedorazí Zamračený.

Chvíli jsem myslela, že to je konec světa.Pár lidí nakonec přece jen přišlo.
Babička mi vysvětlila, z čeho se mám radovat.Třeba z pěkných dárků.
S jejich rozbalováním pomáhala mamka.Potom zase táta.
Nechyběl dort od začínajícího cukráře.
Zábava je v plném proudu.

Tak nevím, snad se to povedlo a všichni byli spokojení. Nelitujete trochu, že jste se také nezúčastnili?

Mimochodem, co říkáte na moje nové šaty? Musela jsem si je v průběhu odpoledne převléct, abych měla při rozbalování dárků větší pohodlí. "Jsem duhová víla..."

P.S. Danečku, doufám, že se polepšíš a popřeješ mi někdy dodatečně. Máš u nás v lednici ještě kousek dortu! Smějící se

Oznámení

20. listopadu 2014 v 13:54 | Studio Filousek |  Články
S lítostí oznamujeme všem fanouškům a přátelům, že po téměř 20 měsících plných článků, fotografií a videoklipů dolehla na Studio Filousek a redakci Nusle Times tvůrčí krize. Jindy bezedná a přetékající studnice nápadů zcela vyschla, patrně v důsledku nepříznivého společenského výboje (pardon vývoje) v České republice. Pokusíme se vzniklou situaci zanalyzovat, vyvodit příslušná opatření a nastavit mechanizmy tak, aby k podobným výpadkům již nedocházelo.


Připojujeme snímek krásně zaoraných políček, která předznamenávají příchod kmotřičky zimy. Ladně tvarovaná zemina až evokuje řez čokoládovým Sacher-dortem či zkamenělou hnědou řeku.

Zdravotní okénko

3. listopadu 2014 v 8:00 | Studio Filousek |  Videa
V rámci malé zdravotní osvěty jsme si dovolili zavést novou, nepravidelnou rubriku nazvanou "Zdravotní okénko". Budeme se snažit Vám laickým pohledem přiblížit některou z odborných zdravotnických profesí, se kterými se setkáváme v každodenním životě. Hned v úvodu padla volba na obor poměrně rozšířený, na "pedikýru" (správně pedikúru), jelikož k ní všichni máme tak nějak blízko Usmívající se. Role průvodce se ujala osoba nejpovolanější, MUDr. Verunka Nožičková. Možná jí znáte, co myslíte?

SF