Únor 2015

Pro babičku (29.2.)

28. února 2015 v 8:00 | Verunka |  Články

Před rokem (přesně na chlup)

24. února 2015 v 8:00 | Táta |  Před rokem
Možná už to víte (třeba to říkali na Radiožurnálu nebo ve zprávách na Nově), možná to jenom tušíte anebo nevíte vůbec nic. Každopádně, je to již jeden rok, co se Verunka rozhodla postavit na vlastní nohy. Uzavřela tím zajímavou etapu svého života, kdy se buď plazila jako ještěrka nebo lezla po čtyřech jako pejsek. (Nebo taky jenom ležela jako miminko).

Pro milovníky filmů pro pamětníky a pro ty, kdo si chtějí připomenout legendární okamžik, oživujeme odkaz na video, kde je vše zachyceno s pěčlivostí, Studiu Filousek vlastní:


Za ten pouhý jeden pozemský rok stihla Verunka vše vypilovat k dokonalosti, takže dnes už byste stěží hádali, že někdy vůbec neuměla chodit. Své by k tomu asi řekla paní Kasíková, tedy sousedka, která bydlí v bytě pod Verunkou. Ta o kvalitách Verunčiny chůze (spíše běhání) určitě pochybovat nebude. Ufff Nevinný. Ale konec konců, k čemu máme fotoaparát? Udělejte si obrázek sami. Následující videoklip je z října 2014:


To je mazec, co říkáte? Abychom si vše vysvětlili, podívejme se na dolní obrázek, kde je zachycena celá Verunčina evoluce:


a) úvodní poporodní fáze válení a polehávání, odborně nazývaná "Verunčina horizontála"
b) jedná se o horizontálu s obratem o 180°(umožňuje již velmi omezený pohyb)
c) stádium tzv. "sedátka" (jedinec již projevuje ambice pronikat nikoliv jen do šířky, ale i do výšky)
d) poměrně zdařilý pokus, jak se postavit na vlastní nohy, tzv. "čtyřnožka"
e) nepatrný krůček pro lidstvo, ale velký krok pro Verunku (Homo Veruncus)


O jídle

20. února 2015 v 8:00 | Verunka |  Články
Musím se Vám svěřit s něčím, co mě hodně trápí. Pořád se mluví o tom, jak mají mít malé děti pravidelnou a pestrou stravu, aby pěkně rostly, prospívaly a vůbec dělaly svým rodičům radost.

Nevím jak jsou na tom ostatní děti, ale já jsem nedávno odhalila, že mě rodiče tak trochu podvádějí Plačící. Dostaly se mi do ručiček fotografie, na kterých si tatínek s maminkou dávají pěkně do nosu. Nemyslím, že by se mydlili navzájem, to ne! Ale cpou si tam bříška samýma dobrůtkama a koulí u toho očima, jaká to je MANA.


Vůbec nechápu, proč mě nevzali s sebou a připravili mě tak o skvělý gurmánský zážitek Překvapený. Místo toho jsem zůstala doma s babičkou Janou, kterou musím čas od času hlídat, aby něco neprovedla Smějící se. K obědu nám rodiče zanechali určitě pestrý a výživný pokrm, který však bohužel nesplňoval přísné požadavky moderní gastronomie.

Doufám tedy, že už se podobné excesy nebudou opakovat a rodiče se zamyslí nad svým chováním. Odpouštím jim a stanovuji tímto měsíční ultimátum, během kterého mají možnost svou chybu napravit a pozvat mě do vybraného podniku na "haut cuisine."


Co pořád dělám?

16. února 2015 v 18:11 | Verunka |  Články
"Co pořád dělám? Ále... tak jako každý druhý. Čekám, co řeknou zvěrokruhy," zpívá Petr Skoumal.

To já sázím svoje zimní botky s kožíškem, že už nenasněží a bude jenom sluníčko, protože se nám pomalu, ale jistě otepluje. A konečně bude příležitost provětrat nové kolo od Ježíška a něco se na něm naučit. Na to ale potřebuji, aby bylo ještě tepleji a pěkně suchoučko.

Zatím, abych neztrácela čas, to zkouším na motorce. Svojí motorku jsem pro tentokrát nechala doma a půjčila si jinou, od kamarádky z dětského hřiště. Je krásně růžová a můžete sami posoudit, jak mi nádherně ladí s oblečením. Ale to je prostě stará vesta, že mně sluší vždycky všechno. Já už jsem taková Mrkající.


Zimní aktivity se nám tedy pomalu mění na jarní a mně už je jasné, že si minimálně do konce letošního roku nepostavím sněhuláčka a ani se nesvezu na saních Nerozhodný. To jsem si tu zimu teda užila, chjo!

Ráda bych Vás také informovala, že už jsem MIMOCHODEM byla několikrát na návštěvě v mateřské školce a intenzivně se seznamuji s jejím prostředím. Moc se mi tam líbí a už se těším, až tam budu chodit pravidelně. Jupíííí!

"A nežiju si špatně. A nežiju si špatně," zpívá taky ten pan Skoumal Usmívající se.

Medvědí komíšek

10. února 2015 v 23:01 | Studio Filousek |  Komiksy

Gratulujeme!

7. února 2015 v 10:39 | Rodiče |  Články
Při pohledu z okna (alespoň u nás doma) zjistíme, že je dnes velmi krásný den a při pohledu do kalendáře zjistíme, že svátek dnes slaví všechny Verunky. Tedy i ta naše. Pokud dobře počítáme, tak je to její třetí svátek. Přejeme Ti tedy Verunko všechno nejlepší, hodně štěstí a zdraví, a taky aby těch tvých svátků, které oslavíš, bylo co nejvíce!

Máma & Táta


Skrytá kamera II

5. února 2015 v 22:51 | Studio Filousek |  Videa
Když jsme v půlce ledna poprvé uveřejnili unikátní záběry malé Verunky pořízené skrytou kamerou, vůbec jsme netušili, s čím si zahráváme a co tím způsobíme. Ještě dnes nám v redakci vyzvání telefony a přicházejí stovky e-mailů s žádostmi o další podobná videa.

Nuže nabízíme Vám další líbivý kousek. Do budoucna Vás jen prosíme o malé strpení. Naše skrytá kamera je totiž skrytá tak dokonale, že jí momentálně nemůžeme najít a natočit tak pro Vás pokračování...U holiče II

1. února 2015 v 18:50 | Verunka |  Články
Přeji Vám hezký a úspěšný začátek února. Celý dlouhý týden jsme o sobě vůbec neslyšeli a u mě, jak už bývá zvykem, se stala spousta nových věcí.

Tak především, už skoro vůbec nepoužívám plenky (jenom na noc a přes den, když jdeme do města). Uf, to byla práce Usmívající se. Taky už se psychicky připravuji na svůj svátek, který se nezadržitelně blíží (nezapomněli jste?)

Už dříve jsem naznačovala, že u nás asi přibude nové akvárium. Tak se i stalo a tatínek ho hodlá osídlit račím párem, který zatím stihnul zpustošit rostlinky v tom původním.

A v neposlední řadě jsem si před víkendem odskočila k holiči, teda vlastně ke kadeřnici. Prostě jsem si nechala udělat hlavu, už jsem to potřebovala jako prase drbání. Vůbec jsem se nebála a všichni mě chválili, jak krásně vydržím sedět. Paní Renata (kadeřnice) dokonce prohlásila, že si ani nepamatuje, že by někdo vydržel sedět vzorně celou dobu v klidu tak, jako já Usmívající se. A to už ostříhala několik stovek hlav!

A jak takové stříhání probíhá? Nejdříve je potřeba vlásky pěkně navlhčit speciálním sprejíčkem. Potom se vlasy rozčešou hřebínkem a přichází samotné stříhání. Začíná se nahoře a postupně se pokračuje dozadu a do stran. Nakonec se začistí uši a přistřihne ofinka. Mokré vlásky se vysuší horkovzdušným foukátkem. Na úplný závěr se vše upraví hřebínkem. A výsledek? Sledujte fotografie:


Jak se Vám líbím? Myslím, že se to paní Renatě opět povedlo. Napište mi, co tomu říkáte vy Mrkající.