Duben 2015

Skrytá kamera

29. dubna 2015 v 8:00 | Studio Filousek |  Videa
Opět se nám podařilo získat unikátní záběry Verunky s pomocí skryté kamery. Jde již o třetí pokračování. Ale nemyslete si, že to bude jenom nějaká slaboduchá zábava ve stylu "zase jsme někoho nachytali při blbostech, cha cha".

Sami uvidíte, že Verunka je velmi šikovná holčička, která je pro své rodiče učiněným požehnáním. Materiál jsme tentokrát nechali v původním znění a bez titulků!

(Pro větší rozlišení můžete kliknout na odkaz pod obrázkem).Gratulka

27. dubna 2015 v 18:12 | Verunka |  Články

U lékaře

26. dubna 2015 v 8:00 | Nusle Times |  Články
Vážení čtenáři,

jednomu z našich spolupracovníků se podařil vskutku husarský kousek. V rámci běžné lékařské prohlídky totiž v ordinaci narazil na malou Verunku, která tam čekala na vyšetření. Jak už asi víte, Verunku už několik dní trápí zánět spojivek a vleklá rýma s kašlem. Ale jelikož je to profesionálka, nedala na sobě nic znát a odpověděla dotyčnému redaktorovi na pár otázek.

U paní doktorky je to skoro jako na dětském hřišti. Panuje tu velmi dobrá nálada.

-Verunko, ty nemáš strach chodit k paní doktorce jako jiné děti?
Samozřejmě, že jsem se trochu bála. Maminka mi ale slíbila, že když budu hodná a nebudu plakat, dostanu čokoládové vajíčko Usmívající se.

-A jak se vlastně cítíš, už je ti lépe?
No, je to o trochu lepší, ale stále mám rýmu a v noci kašlu tak, že budím rodiče. Ti jsou na mě přes den oškliví a nechtějí mi koupit žádné vajíčko. Takže strádám hlavně psychicky Rozpačitý.

-Nemohl jsem si nevšimnout tvých krásných brýlí...
Ano, jsou parádní že? Objevila jsem je v čokoládovém vajíčku. Musím je nosit, dokud se očíčka neuzdraví. Dokonce je používám i doma. Mamince se taky moc líbí. Ty brýle. Ne vajíčko.

Dodržujte pitný režim a kdyby něco, támhle jsou dveře. Kdo uteče - vyhraje!

-Koukám, že si dnes nepřijela na nové kolobrndě, kam se poděla?
Zůstala doma. Občas si jí půjčuje tatínek, když jede nakupovat čokoládová vajíčka nebo spěchá do práce. Je to šikovný a ekologický dopravní prostředek. Koloběžka smozřejmě. Tatínek je taky šikovný. Hlavně když mě dostatečně zásobuje čokovajíčky S vyplazeným jazykem.

-Co to máš pořád s těmi vajíčky?
Je to trochu posedlost, nemůžu bez nich žít. Nejraději bych je jedla k snídani, k obědu i večeři. Doufám, že si nezkazím postavu Nerozhodný.

-Občas nějaké to vajíčko snad neškodí, ale musí se papat i jiné věci. Co například zeleninka, chutná ti?
Tak určitě. Rodiče to do mě hustí horem dolem. Ale já bych přece jenom raději to vajíčko. Nemáte u sebe nějaké? Prosím prosím. Třeba to plastové s kuličkami? Má uvnitř takovou lžičku, kterou...

Díky za rozhovor!

Páteční hádanka

24. dubna 2015 v 8:00 | Studio Filousek |  Hádanka
Po dlouhé době pro Vás máme hádanku. Pozorně si prohlédněte následující fotografii a pokuste se najít sumečka, který se kamsi ukryl... Už víte? Smějící se Přejeme, pokud možno, klidný pátek.


Aktuálně

21. dubna 2015 v 22:43 | Táta |  Články
Pozóóór! T-R-A-G-É-D-I-E ! Verunka je nemocná! Kašle, má ošklivou rýmu a hlavně jí chudince otekla očíčka a má je zahnisaná Plačící.

Je to moc smutný pohled, obzvláště pro nás - rodiče. Ale Verunka vše nese statečně (jak je patrné z přiložených fotografií). Samozřejmě se jí doma snažíme udělat vše, co jí na očích vidíme. Ale teď tam toho zrovna moc nevidíme Křičící. Je to zkrátka naše malá Číňanka Li Un-ka.


Ale abychom to neviděli všechno tak tragicky... Verunka nedávno dostala krásnou koloběžku. Růžovou, s kočičkou. Nikdo v naší ulici takovou nemá.

Zatím se obě navzájem jen tak oťukávají. Verunka zkouší různé techniky jízdy, koloběžka zase zkouší, jaké umí udělat rýhy na podlaze nebo jak dokáže oťukat nábytek u nás doma. Obě společně pak pokouší naší trpělivost a starostlivost Smějící se.


Koloběžka ovšem znamená i pokrok. Je to mezistupeň mezi odrážedlem a opravdickým kolem. Kolo už máme přichystané. To už ale bude jiná váhová kategorie. Musím si zkrátka koupit rychlé boty, abych Verunce stačil.

Ach, jak to rychle utíká! Verunko, proč rosteš tak rychle? Zůstaň ještě chvilku malá, prosím. A hlavně se už brzy uzdrav!

Dvojnice-výsledky

16. dubna 2015 v 15:18 | Studio Filousek |  Články
Vážení čtenáři,
rozhodli jsme se ukončit hlasování o nejlepší dvojnici / dvojníka malé Verunky, které jsme před časem vyhlásili ve spolupráci s kolegy z bulvárního plátku Nusle Times (ačkoliv oni sami o sobě tvrdí, že jsou seriózní médium).

Je zajímavé, že dlouhou dobu byly počty hlasů vyrovnané, avšak na poslední chvíli došlo k definitivnímu rozhodnutí a my Vám tak můžeme blíže představit kandidáty, kteří se umístnili na prvních 3 místech:

Na třetím místě se umístil jediný zástupce mužského pokolení, malý Honzík z Plzně. Trochu ho samotného překvapilo, jak moc je Verunce podobný a chvíli mu dokonce vadila i pozornost, kterou na sebe poutal. Po setkání s Verunkou však zjistil, že je to moc milá holčička a že jeho podoba s ní může být i přínosná. Honzík si rád hraje s autíčky, maluje veselé obrázky nebo jezdí na odrážedle. Posíláme gratulace a zdravíme do města piva!

Stříbrnou pozici obsadila velice sympatická Olinka ze Dvora Králové nad Labem. Olinka se vlastně do naší soutěže dostala úplnou náhodou. Její maminka si původně myslela, že se jedná o konkurz do muzikálu "Tenkrát na záchodě". Olinka je vášnivou fanynkou pletení a ručních prací vůbec. Zároveň je to velký jedlík a rodiče jí někdy v nadsázce přezdívají "Otesánek". Gratulujeme!

Absolutním vítězem se s počtem 3 hlasy stává Vendulka z Liberce. Jejími hlavními trumfy byly rozesmátá tvář a věčně dobrá nálada. I u nás v redakci se nenašel nikdo, kdo by jí nedržel palce. Vendulka to zkrátka vyhrála na celé čáře. Mezi její zájmy patří vaření, skákání s padákem a práce na zahrádce. Verunku budeme již brzy kontaktovat, abychom jí předali výhru a vyzpovídali na stránkách tohoto blogu.

Jak jsme slibovali dříve, vylosovaným čtenářům zprostředkujeme setkání s jejich favority a podobizna vítězné Vendulky bude zanesena do úvodního loga tohoto blogu.

Zároveň bychom tímto chtěli využít příležitost a omluvit se za velmi skromnou publikační činnost, ale naše společnost je momentálně plně zaměstnána tvorbou webových stránek (www.zarostlenehty.com). Pokusíme se, abychom Vám vše vynahradili v následujících měsících Usmívající se.

Přírodopis II

9. dubna 2015 v 11:29 | Studio Filousek |  Články
V druhém díle našeho nekonečného seriálu "Přírodopis z rychlíku" se přesuneme z říše hmyzu do říše členovců, přesněji korýšů. Podařilo se nám na Internetu vyhledat zajímavý článek o podivných tvorech - krabech poustevnících. Poutavé vyprávění doplňují unikátní fotografie.

(z Internetu):
...ve Spojených státech amerických a ve středních oblastech Evropy se v domácnostech vyskytují dva typy kraba poustevníka, Coenobita clypeatus a především Coenobita Verunkae.


Tento krab je jedním z nejneobvyklejších domácích zvířat. Krabi jsou obecně velmi zajímaví a snadní na chov, jsou aktivní a zvědaví. Mají menší, měkké břicho, které si chrání tím, že žijí v prázdné hlemýždí skořápce. Jejich prvořadým úkolem je najít si velkou mušli, aby se měli kam schovat, až vyrostou.


Krabi poustevníci jsou poměrně dostupní v obchodech s domácími mazlíčky. Malá rada na závěr, při koupi zkontrolujte, zda má krab všechny nohy (3 páry), zda nemá poškozenou hlavu či hrudník a nejeví známky přítomnosti parazitů. Pokud již jednoho kraba máte, dalšího vybírejte o vhodné velikosti, jinak začnou krabi spolu soupeřit a bojovat Usmívající se.

P. S. Tímto zároveň uveřejňujeme správnou odpověď na hádanku z konce minulého roku.

Velikonoční komiks

4. dubna 2015 v 22:04 | Studio Filousek |  Komiksy

Dopis tatínkovi

1. dubna 2015 v 10:47 | Verunka |  Články
Milý tatínku,

před pár dny jsem si udělala malý výlet po vlastech českých. A zabloudila jsem i do nedalekého Saska, kde jsem narazila (světe div se) na tvého utajovaného potomečka, tedy svého bratříčka.


Trochu se na tebe tati zlobím, jelikož se mi svěřil, že na něj vůbec nemyslíš a už za ním prý nejezdíš ani na návštěvu.


To už ho nemáš rád? Copak to jde, někoho takhle opustit? Chlapeček (Dietrich se jmenuje) má velmi smutný pohled, který vypovídá o strastech a utrpení, které si za ta léta prožil. Naštěstí tam má kolem sebe partu dobrých kamarádů, kteří ho vždy podrží.

Tvoje Verunka

APRÍL! Smějící se Trochu jsem si z tebe vystřelila tatínku. Ale ten chlapeček je opravdu roztomilý, ráda bych si ho někdy odvezla domů na koloběžce, kterou mi snad přinese velikonoční zajíček S vyplazeným jazykem. Haló, jaro volá, děti pojďte ven!