Přírodopis II

9. dubna 2015 v 11:29 | Studio Filousek |  Články
V druhém díle našeho nekonečného seriálu "Přírodopis z rychlíku" se přesuneme z říše hmyzu do říše členovců, přesněji korýšů. Podařilo se nám na Internetu vyhledat zajímavý článek o podivných tvorech - krabech poustevnících. Poutavé vyprávění doplňují unikátní fotografie.

(z Internetu):
...ve Spojených státech amerických a ve středních oblastech Evropy se v domácnostech vyskytují dva typy kraba poustevníka, Coenobita clypeatus a především Coenobita Verunkae.


Tento krab je jedním z nejneobvyklejších domácích zvířat. Krabi jsou obecně velmi zajímaví a snadní na chov, jsou aktivní a zvědaví. Mají menší, měkké břicho, které si chrání tím, že žijí v prázdné hlemýždí skořápce. Jejich prvořadým úkolem je najít si velkou mušli, aby se měli kam schovat, až vyrostou.


Krabi poustevníci jsou poměrně dostupní v obchodech s domácími mazlíčky. Malá rada na závěr, při koupi zkontrolujte, zda má krab všechny nohy (3 páry), zda nemá poškozenou hlavu či hrudník a nejeví známky přítomnosti parazitů. Pokud již jednoho kraba máte, dalšího vybírejte o vhodné velikosti, jinak začnou krabi spolu soupeřit a bojovat Usmívající se.

P. S. Tímto zároveň uveřejňujeme správnou odpověď na hádanku z konce minulého roku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kata Black Kata Black | Web | 12. dubna 2015 v 14:45 | Reagovat

Ahoj,
máš fakt dobrej blog, čtu každej článek, jsou fakt super :)
Jenom jsem vám chtěla poradit, my s mamkou nakupujem oblečení tady http://goo.gl/4I8Vja , je to sice anglicky, ale hrozně levný, takže mi to mamka koupí a sobě rovnou taky :)
Kdyžtak napište co jste ulovily ;)

2 Verunka Verunka | 13. dubna 2015 v 12:49 | Reagovat

[1]: Ahoj Kate, díky za slova chvály, to víš, snažíme se :-) Taky děkuju za link na hadříky. Vypadá to zajímavě. Snad nebude problém se zasíláním! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama