Květen 2015

Výzva!

26. května 2015 v 14:17 | Táta |  Články
Vážení přátelé,

obracíme se na Vás se zoufalou prosbou. Před časem se k nám domů nastěhovala malá bezdomovkyně. Oblečená je jako kašpárek a vůbec se nechce mýt. Poraďte, jak se jí máme zbavit?


Bezdomovkyně (pracovně jí říkáme slečna V.) je vybavena podivným povozem, ve kterém se nachází plno neidentifikovatelných věcí neznámého původu. Raději se povozu (ani slečny V.) nedotýkáme. Pelíšek si pak, po vzoru zvířátek, udělala v rohu, v kuchyni a bezprostřední okolí si přizpůsobila k obrazu svému.

(Z počátku nám to přišlo nemyslitelné, ale už si na slečnu V. zvykáme a asi si jí u nás přece jenom necháme. Dokonce jí máme svým způsobem rádi Smějící se. Je to milášek).

PRO TATÍNKA

23. května 2015 v 17:46 | Verunka |  Články

Milý tatínku,
přejeme ti s maminkou ke krásným kulatým narozeninám hodně štěstí, zdraví,
lásky a spokojenosti. A abych tě moc nezlobila! :-)
Půjdeme to někam oslavit?? :-)

Změna (nikoliv času)

21. května 2015 v 11:04 | Strážce blogu |  Články
Vážení čtenáři,

s těžkým srdcem Vám oznamujeme, že dnešním dnem dochází ke změně profilové fotografie na tomto blogu. Dlouhý čas jsme byli zvyklí vídat Verunku se stužkou ve vlasech, zachycenou v ateiéru Dolce Vita, na počátku roku 2013.

Ale vzhledem k tomu, že bychom rádi dostáli slibu, který jsme dali při ukončení ankety v rámci volby Verunčiny dvojnice, rozhodli jsme se nahradit stávající fotografii nějakou jinou, aktuální.

A tak ode dneška budete vídat portrét malé Vendulky z Liberce, která si toto privilegium tvrdě vybojovala. Komu čest, tomu čest Usmívající se.


Nedělní inventura

17. května 2015 v 12:29 | Verunka |  Články
Patrně už jste o mně dlouho neslyšeli a rádi byste se dozvěděli něco nového. Tak tedy, nabízím Vám několik zajímavých zpráv, ale jen některé z nich jsou pravdivé. Ty ostatní jsme si na Vás vymysleli. Poznáte, které jsou které? Už se těším na Vaše tipy!

1.)
Už zase nosím plenky! Je to velmi praktické, nemusím ztrácet čas vysedáváním na nočníku. Zároveň mám jistotu, že při případném "úniku" nedojde ke znečištění oděvu. K plenkám se doporučuje nosit pletený kulich. Úžasný
2.)
Dostala jsem krásné botičky na léto (hlavně na pískoviště), nohy se v nich vůbec nepotí a jsou lehoučké jako pírko. Pravda, nebyly zrovna nejlevnější a tak tímto děkuji sponzorům. Miluji Vás! Mrkající
3.)
Občas nám doma nefunguje kotel (patrně díky tatínkově nekvalifikovanému zásahu) a já se musím pořádně obléct, abych při snídani nemrzla. Brrr, už aby bylo léto! Nevinný
4.)
Na tomto obrázku se snažím přivrtat koberec, který se nám v pokoji smeká. Jak vidno, plně zastoupím svého tatínka, když není doma nebo nemá čas. S vyplazeným jazykem
5.)
Po dlouhé době se chystám na dovolenou za sluníčkem, k moři. Samozřejmě nemůžu odcestovat s fádním, černým kufrem. Podařilo se mi ulovit tento nádherný růžový skvost. Snad se mi do něj vejdou všechny hračky Zamračený.

Akvárium III

13. května 2015 v 11:14 | Verunka |  Články
Opět se hlásím s novinkami ohledně našich skleněných skříněk. Ano čtete správně, už máme doma 2! (slovy dvě) akvária. Tedy to druhé zatím slouží jako mateřská školka pro malé červené rybičky, co se narodily počátkem února. Je jich asi 50 a mají se čile k světu, na rozdíl od jejich maminky, která krátce po porodu umřela Plačící.


Ve velkém akváriu zase umřel jeden ráček-sameček, patrně ho utrápila jeho partnerka. Již delší čas ho nechtěla pouštět k sobě do domečku a ve finále asi dostal, chudáček, ránu z milosti. Zato ancistrus a sumeček se mají dobře. Moc rádi papají a je to na nich i vidět. Mimochodem, jestli pak jste už přišli na řešení poslední hádanky?


A teď jedno tajemství. Maminka se to nesmí dozvědět, ale společně s tatínkem plánujeme nákup dalšího akvária Mrkající.

P.S. Kdyby měl někdo z Vás zájem o červenou rybičku, dejte vědět, pošleme Vám jí poštou na dobírku Smějící se.

Aktuálně

10. května 2015 v 10:45 | Celá rodina |  Články
Rádi bychom dnes popřáli všem matkám, maticím a matičkám k jejich svátku. Zároveň bychom rádi vyjádřili upřímnou soustrast všem šroubům, vrutům a šroubečkům, kteří na svůj svátek stále marně čekají.


Jmenovitě pak maminka Klárka přeje všechno nejlepší babičce Jáře, táta Filousek přeje babičce Janě a Verunka od srdce přeje mamince Klárce. Kruh se uzavřel a týden pomalu končí. Nashledanou v tom příštím!

Cestománie-pokr.

8. května 2015 v 8:00 | Verunka |  Videa
Druhý den jsme zamířili do autokempu Svatá Kateřina v obci Chotěvice. Možná Vám to přijde divné, proč právě já jezdím do autokempu, ale my jsme tam, světe div se, jeli obdivovat tamní zoologickou zahradu. Tedy ona to byla spíše zahrádka, než zahrada. Nicméně, postupně jsme (kromě psů a koček) napočítali 1 lva, 3 opice, 2 lamy, několik koz a 2 pávi. Ostatně více následující videozáznam:Cestománie

6. května 2015 v 9:43 | Verunka
Minulý víkend jsme s rodiči využili krásného jarního počasí a udělali si výlet za dědečkem a babičkou do východních Čech. A když už jsme tam byli, nemohli jsme si nechat ujít návštěvu nedalekého zámku Kuks, který nedávno prošel kompletní rekonstrukcí.

Součástí tamního hospitalu je i unikátní sochařská rezervace, nazvaná podle svého autora "Braunův Betlém". Bez nadsázky představuje špičku evropského barokního sochařství. (Ale co tam dělá ta italská turistka?) Smějící se

Zámek Kuks navštívila i řada světových celebrit. Napřiklad Britney Spears (zde stojící s telefonem, vedle své managerky).

Pusinka "do publika" od Britney S. (zde sedící na svém bodyguardovi).

*pokračování příště*

Post-svátečně-pracovní komiks

2. května 2015 v 8:00 | Studio Filousek |  Komiksy