Červen 2015

Hurá na prázdniny!

30. června 2015 v 13:30 | Studio FIlousek |  Články
Dnešním dnem končí ten ošklivý a nepříjemný školní rok a začínají úžasné letní prázdniny. Jaké budou, to záleží do jisté míry pouze na každém z nás.

Rádi bychom popřáli všem dětem (a nakonec i dospělým), ať se jim ty jejich prázdniny a dovolené vydaří a přivezou si jenom skvělé zážitky a nikoliv boule a odřeniny.

A hlavně pozor na nepříjemný hmyz, jedovaté hady, jedovaté houby a taky alkohol! Ostatně o tom, kam až může závislost na alkoholu dojít, následující agitka. Hlavní role se sice ujala malá Verunka, ta ovšem alkohol nepopíjí ani v malých dávkách, natož ve velkém množství.

Krásné prázdniny!


Mladý hlasatel

25. června 2015 v 16:39 | Veruňka |  Články
Haló. Dobrý den, tady je Veruňka. Chtěla bych Vám sdělit, co dělám, jak se mám, jak se cítím.

Tedy po pravdě, cítím se tak nějak zvláštně. Doma totiž bojujeme se střevní virózou a ještě nedávno šlo ven všechno, co mělo zůstat uvnitř. A tak se u nás hodně pralo, sušilo a žehlilo. Nevinný

Navíc jsem teď trochu hysterická a po ránu je mi často do pláče. Jako například dneska, ani nevím proč, ale udělala jsem strašnou scénu. Slyšela to celá ulice. Možná je to tím, že už nejsem ta mrňavá holčička s plenkou a dudlíkem a roste ze mě osobnost. Máte se na co těšit! Smějící se

Vy byste ale raději nějaké pěkné fotečky či videa, co? Jenomže víte jak je to s tou studnicí nápadů, když je sucho a dlouho neprší? Tedy ne že by se u nás nic nedělo. Ale na druhou stranu Vás nemůžeme informovat o všem. Musíme si zachovat trochu toho soukromí. Jinak by na nás bulvár nenechal nit suchou! Překvapený

Ale blíží se období prázdnin a dovolených a už teď Vám můžu prozradit, že mě na jeho konci čeká dlouhá cesta za dobrodružstvím. Mrkající


P.S. Jak se Vám líbily rybičky? Usmívající se Párada co? Já mám osobně nejraději takovou tu nosatou. Mimochodem, nepřipomíná Vám někoho? Smějící se

Ein Kessel Meeres

20. června 2015 v 8:00 | Studio Filousek |  Videa
A je to tu. Dočkali jste se!

Echt podívaná pro pravé "unterwassermanny" alias podvodníky. Dechberoucí záběry. Naši kameramani neváhali riskovat své životy a pořídili jedinečné záběry několik desítek metrů pod mořskou hladinou, v přímém kontaktu s jedovatými rybami a žralokem lidožroutem!Pro Míšu

18. června 2015 v 8:00 | Verunka |  Články
Milá teto,

dovol mi, abych Ti poblahopřála k narození tvé holčičky a mé (doufám) budoucí kamarádky Ellinky. Musíte teď obě hodně papat a odpočívat, abychom se co nejdříve mohly setkat a zařádit si Usmívající se. (Pozdravení Danečkovi.)

Líbá Verunka


Stejně jako před rokem...

15. června 2015 v 16:13 | Verunka |  Články
Přátelé, příznivci, kamarádi,

všechny Vás moc zdravím a omlouvám se za krátkodobou "blogerskou" nečinnost. Důvod je jednoduchý, stejně jako před rokem (necestujem´ s Čedokem Smějící se) jsme vyrazili na Boží Dar na krátkou, ale o to více zaslouženou, dovolenou. Jak je zvykem, pokusím se ukojit Váš hlad po informacích a nabízím několik komentovaných fotografií, abyste měli jakous takous (Filous S vyplazeným jazykem) představu, co se tam asi dělo:

Boží Dar to je pro nás děti především Ježíšek. Má to tam pod palcem úplně všechno. Od ubytování a stravování mrňousků až po jejich zábavu. A jde mu to skvěle! Někdy se až divím, že to do Vánoc stihne všechno zařídit.

***

Jak vidno, je to stále krasavec, i přes značně pokročilý věk. Pouze do nožiček se mu před nedávnem pustil červotoč.

Jak už jsem zmínila v úvodu, Boží Dar je takový malý ráj pro děti. Kamkoliv se vydáte, narazíte buď na dětský koutek nebo rovnou na celý dětský svět (zde např. Novako). Někdy je těžké se rozhodnout, kam se člověk vydá. Na výběr máte jak hračky z plastu, tak i dřevěné. Vše je důmyslně zakomponováno do okolního prostředí a působí naprosto přirozeným dojmem.


Kromě zábavních center nabízí Božídarsko, nám dětem, i nekonečné množství turisticky atraktivních míst. Kdo chce, může se vydat na nedaleké vrcholky Klínovec, Fichtelberg, Plešivec či Blatenský vrch a zazpívat si společně s Věrou Martinovou: "... až na vrcholky hor, už vyjdu jenom jááááá". Komu se nechce šlapat do kopce, ten se může vydat na místní rašeliniště a uplácat si tam pěkné bábovičky, jde to opravdu skvěle Mrkající.

Vzhledem k teplému počasí jsme se s maminkou vypravily vyzkoušet revitalizující účinky klínoveckého lesního potůčku. Návod k použití - ve vodě důkladně namočte klobouček a okamžitě přiložte na hlavu. Osvěžující!


Osobně jsem vyzkoušela i již zmíněnou vysokohorskou turistiku. Je to do jisté míry vyčerpávající, hlavně pro rodiče, že? Mrkající Průchod terénem si můžeme usnadnit provizorně vyrobenými holemi.

Důležité je také dodržovat pitný režim. Tatínek byl výpravou na Klínovec tak zmožen, že jsem mu musela osobně dojet pro 2 láhve iontového nápoje, aby nabral zpět své ztracené síly.


Stalo se toho samozřejmě mnohem víc. Můžete se těšit například na tajemný videoklip z podmořského světa. Cože? Myslíte že v Krušných horách žádné moře není? Nechte se překvapit! A pokud to dobře dopadne, bude i komíšek. Už brzy.

Těšte se! Vaše V.

"Hot days" fashion

9. června 2015 v 8:00 | Verunka |  Články
Sim sala bim...

Tímto otvírám zbrusu novou rubriku, nazvanou třeba "Fashion". Malinko to souvisí s aktuálním počasím. Nezdá se Vám, že v posledních dnech bylo přece jenom trochu horko? Ve svých skoro 3 letech na to ještě nejsem moc zvyklá a tak logicky řeším dávný problém nás žen, totiž co si vzít na sebe.

Ale já na to jdu od lesa a rozhodla jsem se Vám odprezentovat čtyři modýlky a zároveň Vás požádat o hodnocení, případně nějakou tu radu. A aby to nebylo jen ryze ženské téma a náš názorový košík byl genderově vyvážený, přikládám hodnocení táty Filouska, kterým se samozřejmě nenechte ovlivnit.


Model č. 1:
Pestré legínky doplněné praktickým květinovým topem a slušivým baťůžkem "a la Beruška". Jako letní obuv byly zvoleny sportovní sandálky na suchý zip. Na hlavě nemůže v letních dnech chybět klobouček Tropico. Tatínek tento model označuje jako "rané hippies" a hodnotí (**).

Model č. 2:
Tento poměrně střízlivý model obsahuje pouze růžovou blůzku s krátkým rukávem a jinak nic. Je vhodný do již velmi vysokých teplot (zhruba od 50°C výše), tělo je v tomto případě dokonale odvětrávané a nemá problém s pocením. Tatínkův pracovní název je "roztomilý polonaháček". Hodnocení (*****)!

Model č. 3:
Je to v podstatě kamufláž, neboť jde o krátké letní šaty vyrobené z kusu záclon, které mohou zakrtývat jakýkoliv z ostatních modelů. Je tak možno zakrýt různé fleky od jídla nebo pití, které by jindy vyvolávaly pozdvižení a přitahovaly tak nechtěnou pozornost. Tatínek používá název "z nouze ctnost" a tomu odpovídá i nízké hodnocení (*).

Model č. 4:
Pracovně vychází z modelu č. 1, pouze jsou zde dlouhé legínky nahrazeny kraťáskami v původním vzoru. Opět je vhodný zejména do vyšších teplot a pozor, je doplněn hygienickým kapesníčkem pro otírání potu sobě či jiným. Tatínkovo označení: "rané hippies-light". Hodnocení (****).

Budu ráda, když mi poradíte a pošlete i své tipy na optimální letní oblečení. Děkuji. VČ Úžasný

Setkání s legendou

6. června 2015 v 12:20 | Nusle Times |  Články
Úplnou náhodou se nám podařilo objevit v centru hlavního města část hudební legendy, která zde tráví volný čas mezi koncerty. Jedná se o zbývající členy kapely The Kelly Family. Snad jen ti úplně nejmladší a ti dávno narození patrně vůbec netuší o koho jde, ale my ostatní to víme moc dobře. Tato formace totiž ovlivnila, ať už negativně či pozitivně, životy většiny z nás.


Jmenovitě jde o babičku Jára (čti džára) Kelly a její vnučku Verunka (čti viranka) Kelly. Obě perfektně hrají na kytaru (jak jsme měli možnost posoudit) a skvěle zpívají. V krátké pauze mezi zkouškami jsme je požádali o krátké vyjádření ohledně jejich pobytu v Česku. Pro ty z Vás, jazykově méně vybavené, připojujeme stručný překlad:


Jára: "Prague is very ugly town and we are not coming back to the Czech republic anymore. People here have never heard about our great band and have no respect to us. I look forward to leaving this country."

(Překlad) "Praha je nádherné město a vždycky se sem rádi vracíme. Lidé jsou zde milí, pohostinní a mají na nás (naši kapelu) krásné vzpomínky. Jsem opravdu dojatá, asi se sem s Verunkou přestěhujeme."

Verunka: "Yes! Ok. Sorry, I have to go to the toilet. Bye bye."

(Překlad) "Ano mohu potvrdit vše, co bylo řečeno babičkou. Máte zde skvělou zmrzlinu a úžasné prolézačky! Moc se také těším na smažený sýr s tatarskou omáčkou."

...SAMTÁJMZ AJ VIŠ AJ VER EN EJNDŽL, SAMTÁMJZ AJ VIŠ AJ VER HÝR... Smějící se

Dr. Unka zasahuje!

1. června 2015 v 9:34 | Studio Filousek |  Videa
Pomalu se blíží léto, tedy období, kdy teplé boty či kozačky vyměníme za pohodlně sandále a pantofle. A ruku na srdce, přátelé. Máte své nožičky opravdu v pořádku? Pokud Vás trápí např. zarostlý nehet, kuří oko nebo nějaký ten otlak, se vším Vám pomůže velká odbornice, Dr. Verunka Nožičková. Již jsme měli tu čest, zde na blogu, v rámci rubriky "Zdravotní okénko", uveřejnit její odborné video.

Neváhejte, paní doktorku kontaktujte, veškeré procedury jsou absolutně bezbolestné, jak se měl možnost přesvědčit i náš redaktor: