Srpen 2015

(Poslední) dopis z prázdnin

30. srpna 2015 v 18:42 | Verunka |  Články
Uteklo to jako voda a já Vám píšu, letos už poslední, prázdninový dopis. Od našeho minulého setkání se stalo mnoho věcí, ale co se příliš nezměnilo, je počasí. Doufala jsem, že po dvou horkých týdnech v Čechách se mi podaří před teplem utéct, ale bohužel.

Je to sotva pár hodin, co jsem se vrátila ze zahraniční pracovní cesty z Hungárie, kde celou zemi zužovaly tropické teploty. Co jsem tam dělala? Odjela jsem do jedné malé vesničky na jihu země, abych pronikla do tajemství výroby nápoje zvaného víno.


Místní lidé (bydlící v útulných malých domečcích) o sobě pyšně prohlašují, že vínu rozumějí a dokáží z něj vyrobit téměř cokoliv. Od nápojů přes jídlo, oblečení a dokonce i automobil. Měla jsem možnost si ty modré a bílé kuličky na vlastní oči prohlédnout a musím uznat, že to má i do budoucna jistý potenciál, nicméně si myslím, že si domorodci tak trochu vymýšlejí...


Kromě prohlídky vinic jsem měla možnost navštívit i několik tamních velkoměst a porovnat tak životní úroveň v obou zemích. A věřte, že bylo co porovnávat a rozdíly tu jsou! V Pětikostelí jsem nemohla vynechat tradiční mezinárodní festival "šmoulích" zmrzlin a některé exempláře i ochutnala:


Bylo toho samozřejmě mnohem víc, ale nebudu Vám prozrazovat všechno, jelikož se o celé misi chystá poměrně obsáhlý filmový dokument.

Letošní prázdniny byly netradiční také z jiného důvodu. Byly to poslední prázdniny, které byly "neškolní", jelikož od října nastupuji do státní školky na plný úvazek a zahajuji tak své vzdělávání. Hurá! To je skvělá zpráva na konec, že?

P.S. A nezapomeňte, že v říjnu mám i narozeniny! Praktická hračka nebo nějaký ten slušivý hadřík přijdou vždycky vhod!

Blahopřání

27. srpna 2015 v 8:00 | Verunka |  Videa

Milá maminko, přeju Ti všechno nejlepší k narozeninám.
Hodně štěstí, zdravíčko, hodně práce, hodně spokojenejch zákazníčků.
A posílám Ti hezkou pusinku.
***V e r u n k a***

Město pečuje!

22. srpna 2015 v 8:00 | Nusle Times |  Články
V posledních dnech mohli někteří z Vás v ulicích hlavního města potkat zvláštní bytost. Nebojte se! Jak jsme zjistili, v žádném případě se nejedná o bytost mimozemského původu. Naopak, její původ je čistě pozemský. Jedná se totiž o pracovnici městských úklidových služeb, která -s pílí sobě vlastní- odstraňuje z chodníků zaschlé žvýkačky. A nevěřili byste, kolik to dá práce!

Pro tyto účely je dotyčná vybavena ochrannými pomůckami a rozprašovačem naplněným speciálním roztokem, který dokáže rozpustit jakoukoliv žvýkací hmotu. Ačkoliv se někomu může zdát, že se jedná o práci podřadnou a nedůstojnou, opak je pravdou. A dokonce to té šikovné osůbce velmi sluší, co říkáte? Mrkající


Stará dáma

17. srpna 2015 v 8:00 | Nusle Times |  Články
Milí příznivci sportu a jiného hazardu (se zdravím). Pojďme se společně na skok vrátit k nedávnému cyklistickému závodu Tour de France. Náš deník zde měl exkluzivní zastoupení v podobě dvou kolegů ze sportovní redakce, pánů Ř. Zubejdy a V. Obejdy. Tedy pánové nás samozřejmě nereprezentovali na bicyklu, ale v kole novinářském.

Po celou dobu jsme si všichni v redakci mysleli, že jsme je opět pouze vyslali na báječnou dovolenou a že profesně nijak neoslní (jak už bývá jejich zvykem). Ale, světe div se, došlo k příjemnému překvapení.

Naše "ozubejdy" (jak jim pracovně říkáme) se staly svědky zrození nové hvězdy na cyklistickém nebi. A jsme rádi, že se jedná o hvězdu s českými kořínky. Jmenovitě jde o Verunku Č., jejíž fantastický výkon během letošní TdF mohl uniknout jen málokomu. Stabilně nadprůměrné nasazení během rovinatých tras, vrcholových stoupání i týmových nebo individuálních časovek jsou jen důsledkem tvrdého, každodenního vysilujícího tréninku v rodné pražské kotlině. Co na tom, že na Elysejských polích to nebylo "na bednu".

Z přiložené fotografie je patrné, že Verunka umí držet i s nejužší cyklistickou špičkou a je jen otázkou času, kdy jí uvidíme na té vysněné bedně!

Čelo závodu při 13. etapě do Toulouse. Verunka tzv. na špici s aktuálním jezdcem ve žlutém trikotu F. Pignonem a ostatními favority (foto: V. Obejda)

P. S. Podle informací hlavního týmového mechanika, Verunka již brzy přejde na nový karbonový speciál a tentokrát již bez postranních koleček!

P. S. S. A už brzy se Vám také osobně představí pánové Zubejda a Obejda. Čekáme na jejich návrat z Paříže!

12.8.2015

12. srpna 2015 v 8:00 | Verunka |  Články