Září 2015

Sváteční

28. září 2015 v 8:00 | Verunka |  Články
Dobrý den. Po delší době se Vám hlásím osobně. Dnešním tématem bude víno Nevinný. A tak bych (po vzoru toho pomatence Rudy z Ostravy) začala:

"Tož děcka, včil valime dosti za vinem. Mamka, tatka, ja a někdy aj babule (když zrovna dovalijó z plaže od mořa). Je toho všade najednou plno, no ni? Bíle, červene, řůžaky. A burčak, ten též stlačime. Však sledujte."


Například zde jsme zachyceni před trójským vinohradem (nikoliv ten bájný Ilion, nýbrž Praha-Trója). Jednalo se o jednu z prvních ochutnávek, která se velmi vydařila. Počasí bylo nádherné, víno teklo proudem a servírovala se i chutná krmě.

Asi jsem se ještě nezmínila o své zálibě v make-upech a sebe krášlení. Vím, že jsem ještě mladé jehně, ale jsem ženská a nikdy nevynechám žádnou příležitost, abych si na obličej nenechala něco namalovat.


Letos jsem podle čínského kalendáře zvolila dva motivy. Motýl a tygřík. Pořád nevím, který bych si měla nechat. Oba vypadají skvěle, co myslíte? Když se nad tím zamyslím, je zvláštní, jak ta trocha barev změní výraz člověka.

Ale to jsem trochu odbočila, vinobraní, to je hlavně ochutnávka vín. A v tom jsou moji rodiče nepřekonatelní. Mohla bych se toho od nich spoustu naučit. No bohužel, na to ještě nemám ten správný věk Nerozhodný.


Šikulkové, že? Chtěla bych tímto apelovat na ostatní rodiče, aby se nebáli, vzali svoje děti a vyrazili na nejbližší vinobraní. Užijou si to určitě všichni. I včetně zmiňovaných babiček (jak je patrné z přiložených fotografií).


Jenom se připravte na to, že to bude stát nějakou tu korunu. To máte: džusíky, bonbónky, čokoládky, párky v rohlíku, hranolky, balónky, bublifuky, malůvky na obličej... Smějící se Ahoj!

O myších a lidech

25. září 2015 v 8:00 | Filousek |  Články
V Praze žila hnědá myš,
i vydala se na nákup,
k Lidlu - tam to měla blíž,
myšákovi pro nášup.

Pro zrní a drobení,
taky trochu hoblinek,
nenašla však pochopení,
u těch nóbl slečinek.

Jedna myšku poslala,
přímým kopem do díry,
ukázala jaké vládnou,
v hlavním městě manýry.


(Tyto snímky byly opravdu pořízeny nedaleko jednoho nákupního centra. Je třeba dodat, že nikdo z přítomných naštěstí nedošel k úhoně. Dávejte tedy prosím velký pozor, kam svou nohu kladete! Nechceme přece vyrábět nebohé myší sirotky.)

Aktuálně

17. září 2015 v 8:00 | Nusle Times |  Články
Dostal se k nám do redakce snímek z maďarského hraničního přechodu Röszke. Tedy z místa, které se v poslední době poměrně často objevuje v médiích, v souvislosti s uprchlíky ze Sýrie, Afghanistánu a dalších zemí. Na snímku je zachycená zoufalá dvojice mladých migrantů dožadujících se azylu v České republice. Bohužel nám není známo, co přesně oba jedinci vykřikují a co přesně chtějí (možná by mohl pomoci někdo z Vás). Nicméně doufáme, že pomoc přijde včas.


AKTUALIZACE (16.9.2015)
Rádi bychom uvedli na pravou míru informace ohledně inkriminovaného snímku. Z dalších doplňujících snímků, které se k nám dostaly teprve před malou chvílí, jsme zjistili, že se nejedná o migranty, nýbrž o malou Verunku, dožadující se vstupu do areálu místní školky, kam by měla již za pár dnů nastoupit.


Pro ty, kteří ještě nebyli obeznámeni se stavem věcí, Verunka od října opravdu nastupuje do mateřské školky. Přejeme pevné nervy paní ředitelce i paní učitelce! Snad jenom paní kuchařka může být v klidu.

Komiks XV.

14. září 2015 v 8:00 | Studio Filousek |  Komiksy

Setkání po letech

11. září 2015 v 8:00 | Verunka |  Články
Nedávno jsme s maminkou navštívily jednu z tet a tam jsem měla možnost se po čase setkat se svým velkým kamarádem Danečkem. Ti, kteří tento blog sledují od jeho počátků, patrně tuší, o koho se jedná. Pro ty později narozené, snad jen malé připomenutí (komiks I a komiks II).

(Co myslíte, změnili jsme se trochu? Já asi jo, ale Daneček je pořád stejný koblížek).

Daneček byla moje velká láska. Se slzou v oku vzpomínám na naše společná dovádění u nás či u nich doma. Byl to (a stále je) úžasný šoumen. A málokdo ví, že to je také skvělý tanečník. Přesvědčit se můžete na vlastní oči v následujícím videu:


To byl pavouček. Zdá se to být hrozně dávno. Vždyť jsme sotva stáli na nohou. A to jsme ani nepili žádný alkohol! Je to hrozné, když si už jako mladí uvědomujete, jak ten čas letí! Usmívající seSmějící sePlačící

A málem jsem Vám zapomněla oznámit, že mám sestřičku! Je to Elinka - pusinka.


Trochu si vymýšlím. Je to Danečkova sestřička, ale mně by se taky líbila. Je to taková panenka. Tak hodně štěstí Elinko! Ať se ti daří...

Dokument z Uher

7. září 2015 v 8:00 | Studio Filousek |  Videa
Proč kupovat lístky na "Holiday on ice", když můžete vidět "Holiday on video" právě teď? Igen. Köszönöm!