Říjen 2015

Kulturní rubrika

31. října 2015 v 8:00 | Verunka |  Články
Na zelené louce, nedaleko velkého města, jehož sláva se nebes dotýká, vyrostl obří svatostánek a v něm... A v něm každý den (kromě pondělí a úterý) skotačí parta šikovných lidí a cvičených zvířátek. Celé se to nazývá cirkus.


Nemohla jsem odolat a přemluvila maťku s tamkou k návštěvě této atrakce. A mohu potvrdit, že se jedná o skvělou podívanou, celé 2 hodiny Vás účinkující udržují v transu a nepustí Vás téměř ani na záchod.


Klaun, artisté, akrobati, koníci, poníci, zebry, jaci, velbloudi, slon, papoušci a medvědi...


Jen na jednu nepříjemnou věc Vás musím upozornit. Blikátka, blikátka, blikátka. Pozor na ně, mají je všude a jsou silně návyková. A pokud Vám je rodiče nekoupí, propláčete celý zbytek dne, stejně jako já. Dokonce ani pestré nafukovací balónky nedokáží vyvážit krásu plastových blikátek!


A příští měsíc vyrazíme za dřevěným panáčkem do Dejvic. No jsme přece ta kulturní rodina, no ni?

P. S. Teď vážně, Cirkus Berousek opravdu patří mezi zdejší špičku a jeho návštěvu "unisono'" vřele doporučujeme. Do 29. listopadu 2015 je ke zhlédnutí v Praze-Stodůlky (kousek od stanice metra Luka). A pozor na blikátka Smějící se.

Setkání v říjnu

25. října 2015 v 8:00 | Táta |  Články
A byla oslava! Že jste o ní nic neslyšeli? Ona totiž byla už minulou sobotu, aby si všichni udělali čas a dorazili v hojném počtu. Byla to nádhera a Verunka jenom zářila (štěstím):


Proč? Protože (a to už vědí i vrabci na střeše) Verunka slavila 3. narozeniny. A jaké to tedy bylo? Jedním slovem - velkolepé. Dostavilo se mnoho významných osobností ze všech koutů naší republiky. Chyběla už jen politická špička ze zahraničí.


Přítomné postupně přivítali předseda a místopředsedkyně občanského spolku "Verůnek" a začala volná zábava. K poslechu zahrála kapela "ŽIVĚ A BEZ PROUDU", která sklidila velkou kritiku velké ovace.


Následovalo předávání darů. Z objemných dárků jmenujme: pečící troubu, elektrické piánko, konvičku na vodu, z těch "měkkých" dárků zmiňme například zimní kalhoty, zateplené botky či hebounké pyžamko.


Vrcholem oslavy bylo zakrojení narozeninového dortu a společná diskuze na téma, jak neuvěřitelně rychle plyne čas. Poté se většina hostů vydala zpět na dalekou cestu za svými nejbližšími.


Na rozdíl od let předešlých, nebyl z oslavy pořízen žádný audiovizuální záznam a Studio Filousek Vás tak svým výtvorem letos určitě nepotěší. Vezměte proto zavděk alespoň těmito fotografiemi. Méně je někdy více.

Už je to tady!

22. října 2015 v 10:45 | Přátelé |  Články
Milá Verunko,
lidé z celé zeměkoule Ti dnes přejí všechno nejlepší k narozeninám. Namátkou vybíráme z došlých gratulací:

Verunko, všechno nejlepší, hodně zdraví, kamarádů, sladkostí a hraček. A hezky papej a čisti si pravidelně zoubky! (Mamka s tátou)

Boldog születésnapot, Verunka! (kolektiv hotelových pracovníků z Villánykövesd)

Liebe Verunka, alles Gute zum Geburtstag und wir freuen uns auf deinen Besuch! (prodavači ze supermarketu v Drážďanech)

BEPUHKA, Мы желаем вам счастливого дня рождения! (obyvatelé nejmenované pražské čtvrti)

Verunka,祝您生日快樂!我們很高興您與我們店. (personál čínské restaurace "Červené jablko")

عيد ميلاد سعيد، Verunka (Ibrahim Ahmed, vedoucí Kebeb bistra)

Všetko najlepšie k narodeninám, Verunka. Nech sa ti darí a robíš rodičom iba radosť! (zaměstnanci luxusního hotelu Junior Bratislava)

Říjení

20. října 2015 v 8:00 | Verunka |  Články
Tak a máme tu podzim, paní Müllerová. Nemyslím ten kalendářní, ten už je tu skoro měsíc*. Myslím takové to podzimní počasí. Chladno, vlhko a sluníčka pomálu. Jsem z toho celá rozmrzelá a podrážděná. Někdy se dokonce rozpláču a nevím ani proč. Stalo se vám to někdy?

A tak, jak ukládáme trička a kraťasy na dno šuplíku a na povrch se derou kožichy, oteplovačky, svetry a kulichy, snažíme se doma hromadně nepropadat trudomyslnosti. A vyrážíme například na sběr kaštanů. Je to levné, užitečné a taky praktické. Z kaštanů si totiž můžete vyrobit spoustu krásných věcí. Postavičky, zvířátka nebo jako my, funkční rýžovar, lednici a dokonce i nové auto. Nevěříte? Nasbírejte dostatek kaštanů, napište nám a my vám pošleme návod.

Takže podzim je vlastně veskrze pozitivní období. A co teprve podzim života! Všude spousta barev, sklizené ovoce, pečené brambory. Klid a mír. Ale jak se může někdo vyjadřovat o podzimu života, když je teprve v jakémsi předjaří? Ať hodí kaštanem, kdo je bez viny...

Zdravím vás! (Ráno se teple oblečte.)


* Pokud jste opravdoví fajnšmekři nebo jenom máte rádi přesnost, tak podzim letos začal 23. září v 10:20 a plynule přejde do zimy 22. prosince v 5:48. A někde v půlce mám narozeniny. Není to skvělé? Usmívající se Mimochodem, nezapomeňte, že si tuto neděli o hodinku déle pospíte! Není to skvělé? Smějící se

Poradna

12. října 2015 v 8:00 | Nusle Times |  Články
V dnešní poradně naťukneme téma vskutku netradiční. Dostal se nám do rukou dopis od čtenářky Jany Č. ze Záběhlic s prosbou, jak se starat o malého tygříka.

Vážená redakce,
velice si cením Vašich odborných komentářů a cenných rad, které udělujete ve svých článcích. Ráda bych se s Vámi podělila o kousek toho štěstí, kterého se mi nedávno dostalo a o něco Vás požádala. Přes Internet jsem si totiž před dvěma týdny objednala mládě tygra indického (Panthera tigris).

Na obrázku můžete vidět, jak si ho právě vezu z pošty domů. Na druhé fotografii je mládě zachyceno patrně se svou adoptivní matkou (jelikož ta se na tygřici příliš nepodobá).


Po počátečním okouzlení však nastal brzy návrat do reality a zde přichází má prosba. Asi se Vám to bude zdát legrační, ale já o chovu tygrů nevím zhola nic a snad byste my mohli poradit, jak takové mládě zdárně vychovávat (případně čeho se vyvarovat). Děkuji, Vaše velká fanynka Jana.

P. S. Mládě je opravdu velmi milé, neškrábe ani nekouše, jenom se krmí. Je to zlatíčko!


Milá paní Jano, obrátila jste se na opravdové odborníky, jelikož snad každý z naší redakce několik tygrů vlastní, případně nějaké úspěšně odchoval. Zde jsou naše rady:

-snažte se tygříka zahrnout veškerou možnou péčí, věnujte se mu dnem i nocí. Doporučujeme vzdát se veškerých pracovních i soukromých aktivit. Mládě si k Vám pak vytvoří velmi pevnou citovou vazbu.

-dopřejte tygříkovi vše, čeho si žádá. Ať je to jídlo, pamlsky nebo hračky. Ať to stojí, co to stojí. Investované prostředky se Vám mnohonásobně vrátí, věřte nám!

-někdy se stane, že mládě nebude mít zrovna svůj den. Zkuste reagovat naprosto normálně a nabídněte mu nějakou aktivitu, která by ho mohla zabavit, nejlépe na celý den. Ideální je vydat se s tygříkem na několikadenní výlet do přírody.

-tygří mláďata jsou hravá a velice společenská. Zkuste tedy vyhledat ve svém okolí někoho, kdo tygříka také vlastní a nechte je skamarádit.

Snad Vám naše rady budou alespoň trochu k užitku a přejeme Vám s tygříkem jenom samé krásné chvilky!

Už jenom 12 dní!

10. října 2015 v 10:00 | Táta |  Články

Krmení surikat

7. října 2015 v 8:00 | Studio Filousek |  Videa
Dnes Vám nabízíme unikátní záběry pořízené během krmení surikat. Že nevíte, co nebo kdo surikata je? A věděli jste, že poměrně zdařile napodobují lidský hlas? Že ne? Tak teď máte jedinečnou příležitost se o nich něco nového dozvědět.

Záběry byly pořízeny v pražské ZOO.Premiéra

3. října 2015 v 8:00 | Studio Filousek |  Články
Zpráva z tisku (1.10.2015)
"Dnes ráno Verunka Čermáková poprvé oficiálně navštívila prostory státní mateřské školky. Verunku vřele přivítal kolektiv dětí v čele s paní učitelkou. Na obou stranách bylo patrné velké dojetí a paní učitelka se dokonce (snad samou radostí) rozplakala. Poté byla zahájena řádná výuka."

A jak takový "velký" den probíhal z pohledu Verunky? A co tomu předcházelo? Čtěte dál:


Ráno vyskočíme z postýlek, vyčistíme zuby (nejlépe svoje, na cizí zuby ve skleničce raději nesaháme). Na přiložené fotografii vidíte správnou techniku čištění, kterou doporučuje i ČSK. Poté zuby vrátíme zpět na svoje místo, tedy do pusinky.


Nyní je na řadě úprava vlasového porostu. Po dohodě se svým kadeřníkem zvolíme účes odpovídající charakteru akce. Vlasy umyjeme, usušíme a vytvarujeme. Následuje volba správného oblečení, které by opět nemělo narušovat slavnostní ráz celé události. Konečně se můžeme vydat na cestu do školky.


Ve školce se v první řadě představíme, seznámíme s místním kolektivem a v druhé řadě i se všemi hrami a hračkami. Poté se plně zapojíme do vyučování. Během výuky nejíme, nevykřikujeme a dbáme pokynů paní učitelky. V době oběda bez výhrad pozřeme nabízenou krmi. Poté si nás vyzvedne někdo z rodičů nebo si jdeme odpočinout do postýlek. (Jak prosté, že?)

Verunka se dále ve zkratce vyjádřila, že:

-ve školce se jedla polívčička a knedlík, mají nový ubrus a na zahradě sprchu a taky malé záchodky. Některé jsou však trochu špinavé a s bacily. Chodí tedy na jiné, ty čistější.

-zpívala se písnička "Skákal pes přes oves" a paní učitelka hrála na piáno. Verunce nedovolila v průběhu produkce tleskat.

-i přes některé tyto nedostatky má z pobytu ve školce veskrze pozitivní dojem a na další návštěvu se velice těší. (Tak snad jí to vydrží.)