Listopad 2015

Focení

29. listopadu 2015 v 10:00 | Verunka |  Články
Tak nás ve školce fotili.

Přesně jako to dělá tatínek, když tvoří fotky na blog. Vyblejskli nás takovou krabičkou a rodičům pak poslali účet na 250 kaček. Akorát maminka zakázala tatínkovi, aby to před Štědrým dnem publikoval, jelikož babičky patrně dostanou... Ale to už bych si pouštěla pusinku na špacír. (Nesmíme ani naznačovat, ani na mučidlech ze mě víc nedostanete!)

Co se týká samotného procesu focení, bylo to jako na běžícím páse. Cvak, cvak a další! Podle toho taky vypadá výsledek. Ale zase budu mít nějakou vzpomínku na mateřskou školku Usmívající se.


Vzhledem k výše uvedeným informacím jsme byli nuceni fotografii trochu poupravit a vy, kteří neobdržíte v dohledné době originál, si budete muset počkat na nejbližší povánoční článek.

Přípravy na Vánoce

23. listopadu 2015 v 8:00 | Studio Filousek |  Články
V tomto, téměř adventním čase jsme zastihli Verunku v pro nás nezvyklé situaci. Totiž při studiu vánoční kuchařky plné receptů na skvělé cukroví. Možná to nevíte, ale Verunka je již celkem zdatnou kuchařkou a bylo jen otázkou času, kdy se dostane na vyšší úroveň. Během návštěvy u babičky využila volné chvilky po nedělním obědě a zalehla k samostudiu.


Inspirace totiž není nikdy dost, jak sama Verunka říká. Chtěla by letos upéct něco pěkného, chutného a pouze z kvalitních surovin. Samozřejmě nebudou chybět vosí hnízda, linecké, máslové, vanilkové rohlíčky, pracny, perníčky, rumové kuličky, ořechové řezy...

Nakonec se Verunka rozhodla, že z časových a finančních důvodů upeče jenom 23 druhů vánočního cukroví. Sama.


Uf, je to vyčerpávající. A to nás ještě čeká nákup vánočních dárků... Jak jste na tom Vy? Už pečete? Nakupujete? A koupíte taky nějaký dárek i Verunce? Líbající

Vzpomínka

15. listopadu 2015 v 8:00 | Verunka |  Články
Ráda bych dnes oslovila pamětníky časů totality (ani sama nevím, co to je). Vzpomínáte si ještě na dobrovolně-povinné, listopadové lampionové průvody? Nebudete tomu věřit, ale vypadá to, že se vrátily. Tedy ty průvody (totalitní časy, doufejme, zůstanou v propadlišti dějin).

U nás ve školce jsme jedním takovým průvodem "uzamykali" zahradu a vítali příchod zimy. Ale hlavně to byl také důvod, abychom se poznali se svými spolužáky a navzájem se oťukali (tyčkami od lampionů Usmívající se). Řečeno slovníkem dnešní doby, jednalo se patrně o jakýsi "team building".

Možná nevypadám tak nadšeně, ale hrozně se mi to líbilo!

Za dávných časů se lampionové průvody pořádaly k oslavě Velké říjnové socialistické revoluce (ačkoliv se odehrávaly v listopadu Nevinný) a svítilo se převážně lampiony se svíčkou. V dnešní přetechnizované době už je ale všechno jinak. Základem je baterka, žárovka a mezi tím změť vodičů. Ti nejlepší z nás dokonce používají svítidla vybavená LED diodami. Prostě hi-tech!

Svíčky už dnes nefrčí, je doba elektřiny!Můj "ušatý" lampion v detailu Usmívající se

Co dodat? Nádherně jsme si to užili. My i rodiče. Trošku jsme se prošli, došlo i na malé občerstvení a oproti předchozím letům bylo krásné teplíčko (tvrdili pamětníci).

A na závěr ještě jedna fotka s maminkou. (Tatínek na fotce není, jelikož byl zase v práci Zamračený)

Námořnická

11. listopadu 2015 v 10:14 | Verunka |  Články
Je to už takový náš rodinný rituál nebo tomu můžete říkat třeba tradice, zkrátka pokaždé, když se udělá hezké počasí, vyrážíme s rodiči k moři. Nevím, jak jste na tom s plavbou na lodi vy, ale já bych mohla rady dávat. A to taky dnes udělám!

Již jsem naznačila, že základem kvalitního plavení je slušné počasí, neboť v mlze či za třeskutých mrazů se plavba na čemkoli silně nedoporučuje. A právě takové optimální podmínky panovaly tento víkend! Z domova jsme tedy vyrazili za rozbřesku směrem na jih a po několika hodinách dosáhli mořské hladiny.


Moje další rada se týká oblečení. Přátelé, na moře nemůžete vyrazit jen tak ve svátečním (v mém případě v sukýnce a svetříku) a zároveň je potřeba v maximální míře dbát na použití záchranných prostředků. Takže jsem vyměnila popruh batohu za popruhy záchranné vesty.


Naše rodinné plavidlo bylo již připraveno a my jsme bez otálení skočili na palubu. Stejně tak naskočili i dva výkonné motory (tatínek s maminkou Smějící se) a koráb se dal do pohybu. Výhled byl fenomenální a celá posádka byla plavbou nadšená!


Postupně jsme prokličkovali okolo členitého pobřeží a vydali se na cestu zpátky. Motory už začínaly být totiž hodně unavené a místy byl jejich chod dosti nepravidelný, čímž se loď stávala zcela neovladatelnou a hrozilo její potopení!


Po bezpečném zakotvení v domovské marině nastalo (letos už asi definitivní) loučení s mořským světem a došlo i na potřásání pravic s pravými mořskými vlky. Cestou domů jsem se intenzivně zabývala myšlenkou, jaké by to asi bylo, kdybych se stala vládkyní všech moří...

Aktuálně

8. listopadu 2015 v 8:00 | Verunka |  Články
Ahoj, jak se máte? A co dárky? Už máte nakoupíno? Už je čas, pane profesore Mrkající.

Dneska bych Vám ráda představila svojí kamarádku Aničku. Známe se, no už je to nějaký pátek, potkaly jsme se kdysi kdesi v jižních Čechách a stále se vídáme. Dokonce bydlíme kousek od sebe, takže když to jde, svoláme se a vyrážíme do světa.


Pracovně si říkáme "Charlieho andílci", což mi připomíná, že jsme pořád jenom dvě a tak vyhlašuji konkurz na třetího andílka (vlastně andělku) do naší party. Takže holky, musí vám být maximálně 3 roky a musí s váma bejt pořádná legrace. To je vlastně asi tak jediná kvalifikace. Přihlášky zasílejte na adresu Studia Filousek, které nám s výběrem kandidátek pomůže. Moc se na vás těšíme! V+A+?

Kulturní rubrika

4. listopadu 2015 v 8:00 | Studio Filousek |  Články
Studio Filousek si Vás ve spolupráci se Slovakia Pictures dovoluje pozvat do kina na premiéru slovenského celovečerního filmu SPADLA Z OBLAKOV (v překladu něco jako Si spadla z hrušky, či co?), který byl natočen na motivy stejnojmenného normalizačního seriálu.


Děj se odehrává převážně na Pražském hradě nebo v jeho blízkém okolí a vy se můžete těšit na své oblíbené přátele: Karola, Majku, Slava, Katku, Dědiče, Ferka či Jurku.

Věříme, že se bude jednat o kvalitní kulturní zážitek a snímek bude důstojnou alternativou k současné slaboduché TV produkci (především seriálům z lékařského prostředí).

V hlavních rolích se představí Matej Landl, Michal Suchánek a Verunka Čermáková.