Prosinec 2015

Pour féliciter

31. prosince 2015 v 8:00 | Všichni |  Články

Dopis Ježíškovi

29. prosince 2015 v 8:00 | Verunka |  Články
Milý Ježíšku,

píšu Ti, pravda trochu opožděně, abych Ti poděkovala za všechny ty krásné dárky, které jsem od Tebe na Štědrý den dostala. Udělal si to letos opravdu šikovně, kamkoliv jsem se vydala na návštěvu, našlo se pod stromečkem i něco pro mě.

Ještě jednou Ti děkuji za:

sportovní soupravičku * tepláčky * krásná trička * kalhoty * svetřík * vílí šaty s křídly * ponožky s Peppou * knížky o Neználkovi * kouzelnou knížku s mluvící tužkou * puzzle * dřevěnou stavebnici * pastelky * gelové fixy * modelínu * elektrickou kytaru * tekutý písek * domeček pro panenky * pletené oblečení pro panenku * soupravu pro zdravotní sestřičky * berušku na klíček * kluka na tříkolce (taky na klíček) * nějakou tu hotovost do začátků!

Vánoční besídka

24. prosince 2015 v 8:00 | Studio Filousek |  Články
V tomto svátečním čase si Vás netroufáme obtěžovat některým ze závažných společenských témat a nabízíme něco k odreagování. Něco, co by Vám možná mohlo zkrátit nekonečné čekání na Ježíška.

Je to sotva pár dní, co se v jedné pražské mateřské školce konala vánoční besídka. Malincí človíčkové secvičili, pod pečlivým vedením "soudružek" učitelek, představení plné říkadel a písní, které s úspěchem odprezentovali svým velkým (a někdy i postarším Smějící se) rodičům.

To by všechno samozřejmě nebylo vůbec zajímavé, kdyby jednou z účinkujících nebyla malá Verunka! Na představení se pilně připravovala několik dní předem tak intenzivně, že si některé z písniček doma zpíváme dodnes. Nésém Vám nóvíný póslóuchéjté! Besídka se nesla v milém a přátelském duchu a můžeme říct, že se velmi vydařila. Posuďte sami. ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE, PŘÁTELÉ! Mrkající

2. andělská třída v plné síle (i s Marečkem, který začátek trochu proplakal) pod vedením Lucky a Markéty.

Po vydařeném představení s maminkou.Příprava hudebního nástroje s tatínkem.

Rodinní příslušníci dorazili v hojném počtu. Toto jsou například pouze Hujerovi.Ručně vyrobené blahopřání pro rodiče.

Pro příznivce pohyblivých obrázků nabízíme trochu šafránu z televizního archívu (omluvte prosím zhoršenou kvalitu obrazu v důsledku natáčení za špatných světelných podmínek):Kalendář 2016

22. prosince 2015 v 8:00 | Studio Filousek |  Články
Jako každý rok, i letos se připomínáme s kalendářem Verunka 2016, který je již k dispozici u vybraných prodejců. A neradi to říkáme (jelikož je to chvála do vlastních řad), ale letos se opravdu povedl! A to především díky hlavní protagonistce, Verunka totiž objektiv fotoaparátu přímo zbožňuje a za rok se naučila mnoho nových póz a výrazů. Na závěr snad poděkování všem zúčastněným za trpělivost při pořizování snímků...

Pozor, důležitá informace, kalendář vyšel v omezeném množství 2500 kusů. Pokud Vám doma zbývá ještě nějaké prázdné místo na zdi, určitě s objednávkou dlouho neotálejte! Zde je malá ochutnávka:
Co týden dal

15. prosince 2015 v 8:00 | Verunka |  Články
(V úvodu bych ráda zdůraznila, že tento článek píšu hlavně pro svoji babičku J., která během hlubokých nocí nemůže zamhouřit oka a surfuje po vlnách Internetu.)

A teď už k tomu, co jsem dělala během uplynulého týdne. Začneme návštěvou u mého dlouholetého kamaráda a vrstevníka Danečka. Jak už možná víte, Danečkovi se letos narodila sestřička a tak si mladý pán zvyká, jaké to je být na druhé koleji. Nese to těžce, chudáček. A takový to býval bezstarostný tanečník, vzpomínáte? Smějící se (Tolik tedy společenské povinnosti.)


Vzhledem k mým vnitřním přetlakům kreativity, jsem nucena čas od času navštívit nějakou tu výtvarnou dílničku a něco si vymodelovat, namalovat či usochat. Nejraději mám techniku "matlámo - patlámo". Že ji neznáte? To je technika, při které místo štětců, tužek a pastelek používáte toliko svoje ruce. Vyrobila jsem si dvě krásné dekorace, kapříka a stromek, které určitě nebudou chybět u našeho štědrovečerního stolu!


Když jsme u těch Vánoc, musím se pochlubit, že už peču cukroví. Maminka mi u toho trochu pomáhá, ale největší porce práce leží na mně. Zatím mám za sebou vanilkové rohlíčky, takže mi už zbývá jen 22 druhů (viz článek).

A ve volných chvílích (moc jich není) nezahálím a stavím z kostek komíny - viz obrázek. Pozor, pro lepší orientaci jsou komín i Verunka označeny popisky, aby nedošlo k záměně.


Celkem fofr na obyčejný předvánoční týden, co myslíte? Přituhuje, ale ještě nejsme ve finále. Čeká Vás besídka, to bude mazec! Mrkající

Pošta

10. prosince 2015 v 8:00 | Tatínek |  Články
Včera nám přišel poštou balík a já jsem si vzpomněl na jednu starou, ne moc povedenou písničku od Stanislava Procházky juniora, ovšem toho času. To znamená, že dnes už bude patrně seniorem, stejně jako tenkrát jeho tatínek, který už nežije a kterého si dnes už málokdo pamatuje. Což mě přivádí na myšlenku, že vše je hrozně relativní. Pan Einstein o tom asi věděl své. A o jakou že písničku se to vlastně jedná? Byla o robotovi, ale já jsem si ho zaměnil za prcka:

Včera přišel poštou balík. Ani velký, ani malý.Byl v něm prcek v hubertusu, vyskočil a dal mi pusu.

Ruce, nohy jako strunky. Místo očí fotobuňky. A jeho jméno nebylo Hubert, ale Verunka!Která teď v krabici bydlí a jí a spí a vůbec dělá, že v ní i není.

Tak až Vám zítra přijde balík (poštou nebo kurýrem), můžete si z obalu vytvořit velice levné a praktické ubytování. Ať už pro sebe nebo pro svého miláčka (přítele, partnerku, souseda či zvířátko). Jen dávejte pozor při manipulaci s otevřeným ohněm! Je to dobrý sluha, ale špatný pán... Zkrátka, ať doma nemáte černé zdi, špatně se to čistí.

Klidný zbytek týdne!

Advent

4. prosince 2015 v 11:03 | Verunka |  Články
Hezký den panenky a panáčkové!

Pomalu nám končí další pracovní týden a blíží se "bronzová" neděle. Je to kvapík, ještě včera jsme se koupali v rybníce a pozítří už budeme zapalovat druhou svíčku na adventním věnci! Překvapený Předpokládám, že už máte (jako já) všechny dárky pod střechou a vybíráte jen takové ty maličkosti, které překvapí nebo udělají někomu opravdovou radost! Konečně se můžeme soustředit na důležitější věci, jako je např. pečení vánočního cukroví.

Ráda bych se s Vámi podělila o pár fotografií, které jsme s rodiči nedávno pořídili v jednom nákupním centru:

Trochu klišé, ale pokus o rodinné foto. Maminka (vpravo), já (uprostřed) a tatínek (vlevo). Slušivé svetříky a šálky ve velikosti XXXL si rodiče pořídili ve výprodeji. Já jsem byla naštěstí podobných excesů ušetřena (díky Bohu).

Kde se vzal, tu vzal. V nákupním centru vyrostl i vánoční strom. A pod ním jsou určitě dárečky pro Verunku!Hrozně ráda bych se s Ježíškem skamarádila! Vzala bych ho k nám do školky.

Ale přátelé, nepřežeňme to s tím nakupováním. Vždyť takové jablíčko, mandarinka nebo pár oříšků udělá jistě velkou radost. Nakonec tu LCD televizi, norkový kožich či nový automobil můžete výhodně zakoupit až po Novém roce, ve výprodeji.

Zastavme se na okamžik u šálku svařeného vína a vychutnejme si onu magickou předvánoční atmosféru. Zkuste si představit, že venku mrzne až praští a k zemi se snášejí velké sněhové vločky, až se celé město postupně schová pod bílou peřinu...

Předvánoční klid a mír přeje Verunka... Howgh!

P. S. Neznáte náhodou nějaké hodné čerti? Bojím, bojím Rozpačitý. Už zítra.