Leden 2016

O sněhu III

27. ledna 2016 v 8:00 | Verunka |  Články
Nerada se opakuji, v tomto případě dokonce již po několikáté, ale opět se Vám hlásím se sněhovým zpravodajstvím. To, že u nás v Nuslích trochu nasněžilo, už samozřejmě víte. Proběhly i nějaké stavby sněhuláčků apod. O čem ale nemáte ani potuchy je to, že jsem konečně dostala svůj vysněný plastový bob. Nejedná se ovšem o žádnou luštěninu, ani o nějaký odporný exkrement. Mám svůj vlastní podprdelníček obecný! To je radosti Usmívající se. Je vyroben z odolného plastu, krásně oranžový a vybaven toliko dvěma spolehlivými, na sobě nezávislými brzdami. Hned jsem ho musela prubnout na nedalekých kopcích. A jak mi ho všichni záviděli!


Co se týká techniky sáňkování, jsem trochu samouk. Něco jsem načetla z moudrých knih, něco okoukala od kamarádů. Snad nepůsobím jako úplné trdlo. Konečně, posuďte sami. Zaměstnanci Studia Filousek byli na místě a pořídili kvalitní video záznam. Bohužel, snad tomu tak chtěla sama příroda, jsem se svezla pouze první den, potom během noci veškerý sníh roztál a já mám po radostech. Tak či onak, máte dvě možnosti. Buď ještě nasněží a já se přihlásím s dalším dílem nekonečného zimního seriálu, nebo začnu psát o něčem jiném. Třeba o politice Křičící. Čest!


O sněhu II

20. ledna 2016 v 8:00 | Verunka |  Články
Musím se Vám s něčím svěřit. Mám trochu obavy z odposlechů. Někdo "tam nahoře" totiž zřejmě vyslechl mé stesky (viz poslední článek) a způsobil několikadenní masivní sněžení v oblasti nuselské kotliny. Mně to samozřejmě ani trochu nevadí a stejně tak i desítkám dalších dětí ze sousedství. Proletáři všech podprdelníků spojte se a vyražte na svah!

Bohužel, tato skvělá událost mě nezastihla zrovna v optimálním rozpoložení. Statečně již pár dní svádím boj s nepříjemným kašlíkem (naštěstí jen s mírnou rýmičkou a bez teplůtky) a nechodím vůbec do školky. Navíc mi rodiče !OPĚT! nekoupili žádné saně a tak můžu maximálně podnikat procházky po okolí. (Alespoň jsme si postavili toho sněhuláčka.)


Za sníh tedy dávám osobně pět hvězdiček, ale možná by mohlo být trochu tepleji. Mimochodem, na horním snímku jsme zachyceni s maminkou a s několika příznivci sáňkingu a bobingu. Někteří z nich jsou opravdoví dobrodruzi, maminka dokonce jednoho z nich zachraňovala poté, co narazil hlavou do stromu. No ale kdybyste viděli ty srázy... Nakonec všechno dobře dopadlo a dotyčný odešel domů po svých. Pravděpodobně ho druhý den asi trochu bolela šiška. Ufff. Zkrátka, není zimy bez rizika! Raději vše sleduji z bezpečí své postýlky.


Na které fotografii je vlastně ten opravdový sněhulák? A najdete mezi nimi osm rozdílů? Usmívající se

O sněhu

11. ledna 2016 v 8:00 | Verunka |  Články
Zdravím Vás v novém roce!

Původně jsem si chystala článek o tom, jak u nás konečně krásně nasněžilo a jak si užívám zimních radovánek, ale než jsem se dostala k jeho publikování, dopadlo to, víte jak. Sníh už je zase téměř pryč a tam, kde se ještě nějaké zbytky zuby nehty drží, už nejde postavit ani malý sněhulák.


Ačkoliv se jednalo o letošní první a zároveň asi poslední sněhovou nadílku, stejně jsem si těch pár dní hezky užila. Trochu jsem záviděla holčičkám a klukům ze sousedství ty jejich sáňky, boby a podprdelníky, kterými brázdili nedaleké nuselské svahy. Já žádný řiditelný bob zatím nevlastním a vlastně bych na to asi ještě ani neměla odvahu. Tak uvidíme za rok. Tedy jestli vůbec nějaký sníh napadne. Ale to je téma pro majitele křišťálových koulí...

Abychom si tedy na paní zimu uchovali nějaké pěkné vzpomínky a ve chvílích tropických teplot si je masochisticky v létě připomínali, nabízím krátké, úderné video na téma, kterak kačenky divoké správně rohlíkem krmiti.

Čus!Mrkající