Únor 2016

Kamarád do deště

29. února 2016 v 8:00 | Verunka |  Články
Každý den jsme svědky neuvěřitelných událostí. Internet, noviny i televize jsou toho plné. A tak i já musím přispět se svou fabulační troškou do mediálního mlýna. Nedávno jsem totiž potkala nového kamaráda a to za zcela neobvyklých okolností!

Už jsem si docela zvykla na to, že mi na zádech narostla dvě krásná křídla. Navíc, jako správná víla, vím, že je potřeba nová křídla létáním posilovat. Onehdy jsem se tedy byla s kamarádkami proletět na Větrném vršku, když nás zastavil policejní příslušník za rychlou jízdu. Vlastně rychlý let.

Právě jsem byla zadržena. Nedivte se, že jsem tak vykulená. Mareček se baví. A omluvte ty barvy..

Vypadal přísně, v duchu jsem se již smiřovala s doživotím v těžkém žaláři, ale postupně se rozpovídal a vypadlo z něj mnoho zajímavých informací. Například, že kdysi v listopadu působil v jisté elitní policejní skupině, která zasahovala kdesi na Národní třídě. Taky na sebe prozradil, že nade vše miluje svojí uniformu a plastový kufřík, o jehož obsahu mě bohužel neinformoval. Zjistila jsem, že máme mnoho společných zálib a vzhledem k tomu, že Mareček (tak se ten mladý policista jmenoval) celou naší "leteckou" kauzu vyřešil pouhou domluvou s napomenutím, rozhodla jsem se ho pozvat k nám domů.

Na návštěvu přijel služebním vozem. Po jeho zaparkování u nás v ulici způsobil drobný rozruch. Zvláště u starších občanů, kterých je u nás v ulici většina. Zřejmě jim podoba Marečkova vozu asociovala cosi z jejich dávné minulosti. Samotná návštěva proběhla v přátelském duchu a logicky následovalo pozvání druhé strany.
.
Marečkova limuzína, hezky se o ní stará. Řekli byste, že má najeto už 1 000 000 km?

K mému překvapení Mareček pobývá nedaleko od nás. V jeho věku je běžné, že děti stále bydlí se svými rodiči a tak proběhlo vřelé přivítání jeho maminkou, která pohotově připravila drobné pohoštění. Následovala malá exkurze po domečku a jeho okolí a Mareček mě přesvědčil, že je to činorodý chlapec mnoha profesí, který chvilku neposedí. Bylo to opravdu velmi příjemné odpoledne...

A mně došlo, že nemůžeme spoluobčany soudit podle toho, jak vypadají nebo podle jejich profese. Většina z nich jsou obyčejní lidé, z masa a kostí, se svými radostmi a starostmi. A navíc, Mareček v civilu vůbec nevypadá jako policajt a je moc milej Šlápnul vedle.

Náš příslušníček v civilu. Je to taky jenom člověk, ne? Gruntujeme...

Aktuálně

21. února 2016 v 8:00 | Komorník |  Články
V celém království zavládnul smutek. Její Výsost, princezna Verunka, onemocněla zvláštní chorobou, která se projevuje četnými pupínky, přecházejícími v malé puchýřky.

Nic jí nebolí, teplotu nemá, ale podle jejích vlastních slov "to strašně svědí". Veškeré služebnictvo je tedy nabádáno k tomu, aby ji přepečlivě hlídalo, zda se někde nedrbe. Několikrát denně je pak každý pupínek označkován speciálním bílým pudrem a zanesen do evidence. K dnešnímu dni je jich už přes devadesát.


Princezna Verunka se snažila do poslední chvíle dostát svým kulturním i společenským povinnostem. Minulý týden stihla před zákeřnou atakou neštovic navštívit představení "Hurvínkův popletený víkend", pořádané v dejvickém divadle S+H. Program se jí velice líbil a po představení nevynechala ani krátké setkání s autory a účinkujícími. Ještě před půlnocí se vydala zpět na zámecké sídlo.


Momentálně je ovšem Verunka hermeticky uzavřena ve svých královských komnatách, které, kvůli poměrně vysoké infekčnosti neštovic, bude moci opustit až koncem příštího týdne. Společnost jí dělá například dvojice malých, roztomilých koťátek. Ta dostala darem od japonského císaře Akihita.

Svou podporu Verunce můžete vyjádřit obvyklou formou, sms zprávou nebo e-mailem.

Představujeme

14. února 2016 v 8:00 | Sv. Valentýn |  Články
Ahoj,

asi jste o mně ještě neslyšeli. Nevadí. Částečně je to tím, že jsem ještě moc malinké, měřím totiž sotva pár centimetrů. A částečně je to také tím, že o mně rodiče zatím moc nehovořili. Snad ze strachu, aby se něco nepokazilo. Já už ale pár týdnů zdárně rostu, přibírám na váze a vůbec tak nějak odpočívám a sbírám síly do budoucna. Koneckonců, na fotografii pod textem můžete vidět, jak si pohodlně hovím v maminčině bříšku.


O vašem světě toho zatím moc nevím, ale plánuji se na něj podívat začátkem srpna. Už se moc těším, hlavně na Verunku, budeme sourozenci. Snad se i ona těší na mě a bude mě mít ráda. Už je to velká holka a mohla by mě toho hodně naučit a ukázat. Třeba jak zlobit rodiče nebo jak si je šikovně omotat kolem prstíku, aby mi zobali z ručičky.

Doufám, že se Verunka (ani vy) nebudete zlobit, že tu budu na blogu sdílet její prostor. Časem prý budeme mít oba / obě svou vlastní stránku, kde se budeme moci plně realizovat. Zatím buďte trpěliví a držte mi palce!

Teď už si musím trochu odpočinout, jelikož mě psaní článku poněkud vyčerpalo. Hezkou "zamilovanou" neděli!

Ze světa

11. února 2016 v 11:08 | Nusle Times |  Články
ALBUQUERQUE (USA)
V americkém státě New Mexico došlo minulý týden k senzačnímu odhalení. Vědeckému týmu, pod vedením profesorky Veronicy Cermak, se tam podařilo objevit ostatky pravěkého tvora, který nápadně připomíná dinosaura. Jelikož se jedná o záležitost poměrně citlivou a unikátní, byla celá oblast neprodyšně uzavřena místní policií a americkou tajnou službou.

Na místo byly svolány největší kapacity z oborou archeologie a zoologie. Pokud se skutečně potvrdí, že se jedná o kostru dinosaura, bude to pravděpodobně největší objev od doby odhalení ostatků pravěkého člověka Homo Spectabilis. Můžeme se pak jen dohadovat, zda při letošním udělování Nobelových cen, bude tento objev po zásluze odměněn.

Tak či onak, již teď můžeme konstatovat, že nález kostry je v první řadě výsledkem doktorčina několikaletého usilovného výzkumu a pečlivé práce v oblasti pravěké archeologie. Komu se nelení, tomu se zelení. Gratulujeme!

Vědecký tým ve složení (zleva): archeoložka Jasmine Rosewood , vedoucí týmu - doktorka Veronica Cermak a odborný asistent Joshua Brent.

Výprodej

4. února 2016 v 11:11 | Studio Filousek |  Články
V rámci novoroční inventury provedené v našem externím skladě jsme objevili několik vzácných lahůdek. Patří mezi ně například pár posledních konzerv "Verunky ve vlastní šťávě". Výrobek stačí otevřít, ohřát na teplotu 37°C a následně se těšit z přítomnosti malé Verunky.

V objednávce prosím uveďte počet kusů, vyberte způsob platby a dopravy (poštou či kurýrem). Jelikož se jedná o křehké a vzácné zboží, k zásilce si připočítáváme balné ve výši 1000,-Kč.


Zároveň vybíráme jeden z pochvalných dopisů, konkrétně od paní Kratochvílové, která si nedávno jednu konzervu objednala:

"Byla jsem trochu nervózní, zda zboží dorazí a v jakém stavu. Pan řidič byl ale velice milý, dokonce mi zásilku vynesl až do 6. patra (bez výtahu), jelikož se již velice špatně pohybuji. Verunku jsem dle instrukcí vybalila a během několika minut se z nás staly velké kamarádky. Zjistila jsem, že se hrozně ráda dívá na kreslené seriály a proto jsem jí pořídila pohodlné televizní křesílko. Dlouhá léta jsem měla malého pejska, ale tohle je opravdu něco jiného! Už je u nás doma zase veselo. Vřele doporučuji!