Březen 2016

O úklidu

6. března 2016 v 18:36 | Verunka |  Články
Je to sotva pár týdnů, co mnohé z nás finančně zruinovaly Vánoce a už se nám pomalu blíží Velikonoce. Ty naštěstí, alespoň co se peněz týká, nejsou tak náročné. Nicméně my, pořádkumilovné hospodyňky, víme, že je to ta správná doba na důkladné gruntování. Asi to nějak souvisí s jarem či co, zkrátka, chceme si doma udělat pořádek a čisťoučko, abychom měly po zbytek roku klid. Tedy až do Vánoc.

Jelikož už nejsem to mrňavé, neohrabané miminko, ale velká (téměř dospělá) holka, snažím se doma pomáhat kdekomu a s kdečím. No, to jsem asi trochu přestřelila, ale opravdu pomáhám! Vždyť víte, že mi práce s hadrem či smetákem jde pěkně od ruky a umím už celkem obstojně vyprat prádlo a následně ho i pověsit.


Taková gruntovačka ale jednoho pořádně unaví. Každý to řešíme jinak, po svém. Já například zavolám kamarádkám a zajdeme si na jedno. Ne na pivo, na kafíčko! Espresso Italiano, víme? Dáme si k tomu nezdravý dortík a drbeme. Tento týden jsme řešily takové ty dětské nemoci. Rýmičky, kašlíky a hlavně neštovice, kvůli kterým jsem nemohla 2 týdny do školky. Teď už jsem zase jako rybička, nějaký ten pupínek sice ještě mám, ale všechno spraví kvalitní make-up.


Ovšem ke spokojenému životu patří i zábava a především pohyb. Je potřeba se někde zbavit nabraných kalorií z dortíků a ze šlehačky. A přesně pro tyto účely budují moudří lidé dětská hřiště. Na jednom takovém se pravidelně scházím s prima partou mladých lidí. Na otázku z jedné (notoricky známé) písně kapely Katapult mohu s klidem odpovědět: "ANO, DĚTI MAJÍ SI KDE HRÁT!" A jak se říká, kdo si hraje - nezlobí. Z toho vyvozuji, že jsem móóóc hodná holčička, nemyslíte?


Už Vás nebudu déle zdržovat od práce. Popadněte smeták nebo hadr a jděte na to! S chutí do toho a půl je hotovo. Do Vánoc máte klid Usmívající se.

*** A protože je dnes Miroslava, posíláme pozdravy do DKnL a přejeme dědečkovi všechno nej nej nej! ***