Srpen 2016

35.narozeniny

27. srpna 2016 v 21:40 | maminka Verunky a Vítka
Děkuji všem za přání a dárky! :-) Jedno kVítko už jsem si nadělila před pár dny a je to nejhezčí dárek a má 4 kg a 53cm.


Blahopřání

27. srpna 2016 v 8:00 | Studio Filousek |  Videa
Také dnes, v tento horký srpnový den, slaví lidé narozeniny. A jednou z nich je i čerstvě dvojnásobná maminka Klárka z Prahy. Přejeme všechno nejlepší a připojujeme videogratulaci malé Verunky...


Reklama

25. srpna 2016 v 11:09 | Studio Filousek

Dílčí úspěchy

21. srpna 2016 v 11:28 | Verunka |  Články
Pěkně po pořádku a začneme kde jinde, než v Sovětském svazu:

Již několik týdnů se tam tým kolem profesora Mičurina snaží o vypěstování rajčat na omezeném prostoru jednoho z místních balkonů. Po prvotním zklamání (kdy profesor zjistil, že byl ošizen, jelikož mu prodali místo rajčete keříčkového rajče tyčkové) se tým dočkal úspěchu v podobě několika krásných plodů. Ty jsou ovšem stále zelené a tudíž nejedlé. Až nedávno se začalo první rajče vybarvovat. Otázkou zůstává, zda rajče stihne dozrát do příchodu prvních mrazíků. Ve výzkumném týmu nicméně probíhá lítý boj o to, kdo bude tím vyvoleným, který rajče zkonzumuje Mrkající.


A nyní zamíříme k nám, do Nuslí. Někde jsem četla, že my lidé pocházíme z opic a že opičky mají tendenci napodobovat chování ostatních jedinců ve skupině. Já už nějaký čas pozoruji svojí maminku při krmení mého brášky Vítka. Hrozně jsem to chtěla vyzkoušet, ale příroda mě zatím nevybavila tak, jak bych potřebovala. Poprosila jsem tedy svou dlouholetou kamarádku Máničku (stejně je už skoro jako moje dcera), aby mi asistovala. Musím říct holky, že to není žádná legrace, ale ten kojící polštář je super! Mrkající


Všimli jste si, že poměrně často nosím trička a jiné časti oblečení s motivem zmrzliny? V létě to má pozitivní vliv na mé tělíčko, které je oblečením ochlazováno na přijatelnou teplotu a zároveň na mou mysl, která mi připomene, že je čas obstarat si mraženou pochoutku. Já jsem to ale dotáhla k dokonalosti. Vymyslela jsem způsob, jak si na dětském hřišti vyrobit z pískové zmrzliny tu opravdickou. Používám k tomu kouzelnou formuli, která je ovšem superpřísně tajná. No, že jste to vy, tak vám jí prozradím. Ale nechte si to pro sebe prosím! W-E A-L-L S-C-R-E-A-M F-O-R A-N I-C-E C-R-E-A-M Smějící se


P. S. Ještě to není úplně dokonalé, takže to občas pěkně skřípe mezi zubama Překvapený. Doladíme...

Už jen telegraficky, Vítek papá, kaká, spinká a roste nám do krásy! Dneska jsou mu právě dva týdny. Všechno nejlepší...


kVítek slaví

18. srpna 2016 v 8:00 | Verunka |  Články
Náš malý kVítek je na světě jenom pár dní, ale už má za sebou první malou oslavičku. Tuto neděli to byl přesně týden, co se náš drobeček vydal na dlouhou cestu z mateřského lůna. S maminkou jsme mu připravily drobné pohoštění.


Dortík byl opravdu vynikající, mohu potvrdit, snědla jsem ho totiž skoro celý sama Usmívající se. kVítkovi jsem samozřejmě popřála všechno nejlepší...


Oslava brášku vyčerpala, je to přece jenom ještě miminko, které ovšem zdatně přibývá. Jelikož moc hezky papá, stihnul nám za 7 dní nabrat 400g. Podle slov paní veverky Doktorkové je ve skvělé formě a projevuje se jako čiperné dítě.

I tak ale většinu dne i noci prospí a já si ho moc neužiju. Jen tu a tam se na nás podívá těma svýma nádhernýma kukadlama. Nemohla jsem odolat a musela jsem se s ním vyfotit...

kVítek a jeho malá chůva Verunka

Můj brácha...

14. srpna 2016 v 8:00 | Verunka |  Články
...má prima ségru. Tak by to asi napsal můj tatínek, ale já nejsem tatínek a tak musím začít jinak.

Tak už ho máme doma, paní Müllerová. Koho? Švejka? Kdeže... Mám na mysli Vítka, mého bratříčka, který se sice narodil před pouhým týdnem, ale pro mě je to už naprostá samozřejmost. A taky jedna novinka. Učím se žít s pocitem, že na nějakou dobu nebudu "numero uno" a že se musím nějakým způsobem zapojit do procesu "péče o novorozence".


Ale já udělám cokoliv, hlavně že už je doma i maminka. Zaplať Pán Bůh! S tatínkem se to dalo vydržet, to jo, jenomže my, ženské, holt držíme při sobě. Mamka mi těch pár dnů moc chyběla. Ze zoufalství jsem se dokonce dala na malování obrazů. Ovšem o tom až příště. Budete to mít i s rozborem Smějící se.

V souvislosti s Vítkem mě napadá ještě jedna otázka. A sice, jak budeme do budoucna sdílet tento blog. Zatím je bráška ještě malý a k životu potřebuje hlavně čerstvé mléko a čisté plínky. To se ale může kdykoliv změnit. Co myslíte, najde se zde místo pro nás, pro oba, nebo by měl mít Vítek nějakou svoji stránku? Možná by tato otázka měla směřovat na mého tatínka. Možná je na čase vymyslet prostor pro nás, pro všechny. Třeba www.myvsichniznusli.cz/verukavitekmaminkatatinek. To zní strašně, hlavně by to jeden ani "nevygůglil". No, máme o čem přemýšlet!

Vítek Skřítek (stáří 1 den)Verunka Myšutka (stáří 8 dní)

Vítek

8. srpna 2016 v 12:11 | Tatínek

***


Aktuálně

7. srpna 2016 v 11:44 | Tatínek |  Články

Je to venku! Doslova. Tedy ne "to", ale ON. Jen před pár desítkami minut se narodil Vítek a Verunka tak získala bratříčka, o kterého se bude určitě ráda starat a který jí, na oplátku, bude ochraňovat před dotěrnými vetřelci.

Veškeré podrobnosti a aktuální fotografie připravujeme. Zatím nabízíme pár snímků, na kterých se Verunka učí, jak se správně postarat o mladšího sourozence...


***
Tak jen pro pořádek malý Vítek se narodil dnes (7.8.2016) v 10:28, porodní váha 3680g a výška 51cm. Maminka Klárka je sice unavená, ale v naštěstí pořádku. Vítek se též těší skvělému zdraví.