Vysvědčení

27. června 2017 v 8:00 | Verunka |  Články

Tento týden nám končí školní docházka a děti ve školách dostanou jakýsi účet bez hostinského, neboli vysvědčení. Možná se Vám to nelíbí nebo s tím nesouhlasíte, ale to jak to všechno, co proti tomu můžete dělat.

My, děti ze stanice K podjezdu, bohužel žádné papírky od paní učitelky nedostaneme (ba ani lístek z EET kasy) a tak jsem požádala o takové virtuální vysvědčení mé nejbližší...


Jako první přišel na řadu tatínek: "Verunka je velice krásné, chytré, šikovné a pracovité děvčátko. Někdy dokonce mé otčí oči zaplaví neutuchající příval slz, že mě potkalo takové štěstí a to děvčátko se narodilo právě mně, tedy nám. Ovšem ani ten nejlepší motor nemůže jet stále na plný výkon a tak i Verunka má své lepší a horší dny. A den začíná ránem, to je někdy problém. Tedy konkrétně dostat Verunku z postýlky. Ne vždy se to podaří včas a potom nezbývá čas na ostatní maličkosti, jako je snídaně, čištění zoubků či oblékání. Ale musím uznat, že do školky jsme zatím dorazili vždy včas. ZATÍM!

Jako příčinu všech těchto problémů vidím pravděpodobně špatnou večerní přípravu na odchod do postýlky. Neustálé (Verunčino) vymlouvání se na hlad, žízeň či dožadování se hlasité četby vede k pozdní večerce a spánkovému deficitu. Každopádně, během dne Verunka vše vykompenzuje svojí laskavou povahou a bujnou fantazií.

Moje hodnocení, příprava na odchod do postýlky 3-, vstávání a příprava na odchod do školky 4, osobní hygiena 2-, komediální talent a bujná fantazie 1, základy vaření a kuchyňské práce 1.


Jako další přišel na řadu, trochu netradičně, bráška Vítek: Velunka je můj největší milášek, hezky si se mnou hlaje (plavda, mohla by i tlochu častěji), pelfektně mě umí lozesmát a klásně zpívá. Na lozdíl od ostatních soulozeneckých dvojic mě vůbec nebije ani jinak neubližuje. Dokonce mi někdy půjčuje svoje hlačky. Ale pokakanou plenku vyměnit neumí. Já, Vítek, hodnotím takto: povinná péče o blášku 1, nepovinná péče o blášku 1, lozesmívání blášky 1*, přebalování plenek 3-.


Bráška se tedy na rozdíl od tatínka moc nepochlapil, ale to se dalo čekat. Prostě cejtí do budoucna konkurenci. Abych si trochu spravila náladu, zašla jsem za svojí milovanou maminečkou. Maminko, jak ty mě ohodnotíš?

Musím bohužel souhlasit s tím, co napsal tatínek. Ještě přidám, že Verunka už umí pěkně odmlouvat a rozčilovat se jako čertík Bertík. A možná někdy až zbytečně kvůli věcem pláče. Na druhou stranu to také nemá jednoduché. Bráška Vítek nás s tatínkem stojí spoustu času a sil, které bychom jinak rádi věnovali právě Verunce. Ale tím si prošla většina z nás, že?

Jsem hrozně ráda, že ve Verunce začínám mít spojence i co se týká ženských záležitostí. Myslím tím hlavně módu a všechno, co s tím souvisí. Verunka je velká parádnice a před zrcadlem tráví hodně času (stejně jako já), tak jí to někdy pochvalte. Co ovšem musím opravdu vyzdvihnout, jak krásně Verunka zpívá a maluje. Při zpěvu se doprovází na rozmanité hudební nástroje a ve školce sochá výrobky, jako na běžícím páse.

Mamka hodnotí: móda a kosmetika 1, nakupování a pohyb v obchodních centrech 1, hra na flétnu 1*, výtvarná výchova 1*, chování 2 (to za to zlobení a odmlouvání).


Tak já nevím, lidi. Trochu se to nějak zvrtlo, co ta dvojka z chování? V mým věku? A dokonce je tam i jedna čtyřka. Zasloužím si ještě vůbec to velké lízátko? A pokud ano, kdo mi ho koupí? Vždyť doma mi sladkosti odpírají, prý je to nezdravé, hlavně pro moje zoubky. Tak snad trocha zeleninky? Květáček, brokolice, dušená mrkvička? Doufám, že si to příští rok všechno opravím, aby tam byly jen samé jedničky!

A co si o mě vůbec myslíte vy, čtenáři? Strašně ráda bych slyšela něco pozitivního... Čekám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 30. června 2017 v 20:28 | Reagovat

To je krásné hodnocení, příště snad budou samé jedničky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama