Červenec 2017

Něco o Vítkovi

31. července 2017 v 17:06 | Verunka |  Články
Můj brácha Vítek je zcela určitě písečný typ. Písečák, pískař nebo taky pískoň. Že jste o nich dosud nic neslyšeli? S městem Písek to nemá nic společného. Je to totiž patologická posedlost jistým sypkým materiálem. Prostě vám to nedá a musíte uhánět na nejbližší pískoviště a v pokročilejším věku dokonce na nějakou poušť, nejlépe na Saharu či Kalahari.


Bohužel, tito lidé jsou v podstatě chudáci. Neboť aby byli neustále v kontaktu se svým oblíbeným materiálem, sypou si ho, kam jen můžou. Do tašek, za tričko, do kalhot, do bot, pod čepici, ale dokonce i do nádrže automobilu. Vrcholem jejich podivného lopocení je, když se mohou naložit do vany plné písku, kde se zahrabou až po uši.


Někteří pískaři dokonce svůj posvátný materiál konzumují. Z počátku je to trochu nepohodlné, ale po čase si zvyknete. Stejně jako můj bráška, který měl nedávno příležitost pochutnat si na první porci letošního čerstvého písečku. Možná na těchto fotkách nevypadá úplně spokojeně, ale to bylo způsobeno velkým vedrem a suchem. Vítek zkonzumoval rovné tři kyblíčky. A pokud si právě pokládáte otázku, co na to jeho zoubky, musím vás ujistit, že všech pět zůstalo bez poškození.


Co je však horší a neodpustitelné, že někteří lidé si pískaře při jejich svačince fotografují nebo si s nimi dokonce pořizují tzv. "selfies". Lidská chamtivost a nerespektování svobody druhého způsobují, že kontakt s těmito plachými jednici je stále vzácnější, až téměř nemožný. Pokud byste chtěli Vítkovi udělat radost, kupte mu nějaký ten pytlík písku (nejraději má kačírek) a zašlete mu ho k nám domů. Určitě bude mít velkou radost!

Už je to tady!

26. července 2017 v 14:47 | Vítek |  Články
Přátelé, 25. červenec 2017 si všichni zapište do svých memo zápisníčků tučným písmem a pro jistotu ještě zvýrazněte nějakou pěknou barvičkou.

Toho dne jsem se totiž po dlouhých měsících, plných zkoušek a testů, vzepřel zemské gravitaci a konečně se postavil na vlastní nohy. Už nemusím svým drahým rodičům viset na krku!


Nebylo to vůbec jednoduché a stálo mě to opravdu mnoho sil. Pro ty, kteří by snad pochybovali o mém výkonu, uvádím, že při pořizování fotografií nebylo použito žádných drátků či provázků, ani jiných scénických triků.

Zatím stojím jen s oporou a velmi krátce, mé netrénované nožky jsou ještě slabé a celá tato procedura mě poměrně rychle vyčerpává. Naštěstí jsem se kdysi v Tibetu naučil, jak nabrat zpět své ztracené síly. Ommmmmm...


Musím také konstatovat, že se od této chvíle pro mě otevírají dosud netušené možnosti. Například, mohu si dopřát kvalitní a pohodlnou obuv a nemusím již vyrážet na vycházky trapně "na ostro", tedy jen v ponožkách. Dále, vždycky mě v autobuse fascinovala ta dvě čísla, počet míst k sezení a počet míst k stání. Nyní se nemusím strachovat, že mi starší generace obsadí všechna sedadla. Místečko k stání pro mě se vždycky najde. A také si konečně mohu vyzkoušet, jaké to je, stát v autobuse na jedné noze a ještě ne na své Smějící se.

E-shop

1. července 2017 v 8:00 | Správce |  Články
Vážení hudební přátele a příznivci kvalitní zábavy,

máme velice milou povinnost, představit vám nově otevřený e-shop, až po půdu nabitý nahrávkami a videoklipy známé komické dvojice V+V. Navíc vám hodláme i do budoucna nabízet exkluzivní edice kompaktních disků a DVD z vydavatelství Filousek records, které byste marně hledali u konkurence.

Dnes se zaměříme na dvě naše želízka v ohni. V první řadě se jedná o tzv. bestovku neboli To nejlepší z oslav Verunčiných narozenin II. Ano, jde již o druhé pokračování, a komu první výběr utekl, prozradíme, že zde najdete obrovské množství populárních písní, poutavých vyprávění, veselých historek a dokonce i pár nestárnoucích anekdot v podání Verunky a hostů, které si pozvala. Cena CD je více než lidová: 999,-Kč. Pokud tedy zrovna přemýšlíte o vhodném dárku pro své blízké, možná jsme Vám právě dali skvělý tip.


Pro ty, co zrovna nefandí mluvenému slovu a raději se zaposlouchají do kvalitní muziky, nabízíme zbrusu novou kompilaci Na Víťově porodu 3 s hity jako: "Narodil se Vítek pán, veselme se!", "Ach synku Vítku", "Vítek sa plenkou odieva", "Jak si krásné Víťátko" nebo "Chtiec aby Víťa už spal". Všechny skladby nazpívali naši přední zpěváci v čele s Verunkou, Ilonou Csákovou, Josefem Zímou či Dádou Patrasovou. Nečekejte na dlouhé zimní večery a zazpívejte si již dnes, společně s umělci, krásné písně o zázraku narození. Ke každému CD navíc pouze nyní obdržíte sadu samolepek s malým Víťou a otiskem jeho palce (podepsat se ještě neumí). Cena tohoto hudebního pokladu byla opět stanovena tak, aby sotva pokryla náklady spojené s výrobou. Kromě toho, splátky na nový ředitelův Mercedes nejsou zrovna nejnižší, takže cena za CD se vyšplhala na 1499,-Kč. I tak je to špičková kvalita doslova "za babku"!

Rádi bychom rovněž upozornili na novinku, kterou chystáme letos na podzim. Jedná se o dvojalbum Best of pláč and vřískot. V hlavních rolích, jak jinak, Verunka a Vítek. Vedle vynikajících několikaminutových sólových vystoupení najdete na discích i pár srdceryvných duetů, které děti speciálně nazpívaly jen pro tuto desku! A podle dosavadních odborných ohlasů jsme vám právě pravděpodobně prozradili hudební událost tohoto roku a možná i adepty na ceny Grammy.


Veškeré uvedené tituly objednávejte na verunkacermakova.blog.cz nebo na adrese:

Studio Filousek
P.O. BOX 11
Praha 4, 140 00

Obratem, kromě požadovaného zboží, obdržíte i rozsáhlý katalog léto/zima 2017, ve kterém si určitě vybere "to své" každý člen vaší rodiny. Přejeme příjemný poslech a hezké prázdniny!