Říjen 2017

Raport z oslavy

26. října 2017 v 8:00 | Verunka |  Články
O víkendu mě postihlo neskonalé štěstí. Oslavila jsem 5. narozeniny a ráda bych se s Vámi o trochu toho štěstíčka podělila. Já vím, že to leze nahoru pomalu, jak teplota po tuhé zimě. Řeknete si, pchá, teprve pět let, ta z toho ještě nemá rozum. Ale pro mě to je první uzavřená pětiletka. První kulaťoučké výročí. Čas bilancovat. Tak třeba takový Mozart v mém věku již pilně komponoval a já zatím jenom tupě funím do píšťaly. Ale to by se snad mělo brzy změnit.

Vzbudit brášku, sic všechno zaspí. Spánek ovšem jen předstírá, neřád jeden!
Slavnostní okamžik. Mocným fukem zháším dort do poslední svíce. Hasiči jsou odvoláni.

Pojďme zpátky k oslavičce. Ještě mě z těch bublin trochu třeští hlava. Ale kamery toho naštěstí mnoho nenatočily, vzniklo jen pár momentek, které ostatně vidíte okolo. Žádné skandální záběry nevznikly, poprali jsme se s tím s důstojností nám vlastní.

Francin z Kouzelné školky si bezelstně hoví na marcipánovém pažitu, aby byl v zápětí zasažen ostrým břitem a přetnut vejpůl. Dortík byl vůbec velká delikatesa, jenom se po něm zaprášilo. František též, lepšího panáčka jsem nejedla.

Jako obyčejně se jedlo, pilo, bylo veselo a rozbalovaly se dárky. Že jich zase bylo, všem moc a moc děkuji! Sama dobře vím, jak je těžké vybrat dárek, který by se líbil a zároveň nezruinoval rozpočet dárce. Ale ruku na srdce, trochu jsem postrádala činčilu, jízdní kolo a kuchyňku pro panenky. Kde jsou?

Konečně psíček. Tak moc jsem si ho přála! Ruce, nohy jako strunky, místo očí fotobuňky. A jeho jméno je... Hubert?
Plosím, pšidat doltíček, mňam. Doblůtka.

No ještě že tu máme za chvíli Vánoce a potom 6. narozeniny a pak zase Vánoce a 7. narozeniny a dál a dál. Život je geniálně jednoduchý, když se stále opakuje. Opakování je matka moudrosti a pan Soudný je otec soudnosti. Mějte se krásně a čtěte si básně... Zdraví Veru, t.č. 5 let

Ufff. Byl to mazec. Jsem na dlouhou dobu společensky vyčerpaná. Ještě poklidit, vyvenčit psíčka, poskytnout pár rozhovorů do bulvárních plátků, umýt se a do hafan. Teda do hajan!

Velký den

22. října 2017 v 8:00 | Rodiče |  Videa
Milá Verunko,

dnes je to na chlup neuvěřitelných pět let, co si se vyklubala na svět, v jedné hezké porodnici u řeky Vltavy. Přejeme ti tedy popáté všechno nejlepší k narozeninám, ty naše krásná, šikovná a hodná holčičko!

A jelikož tvoje pověst a sláva přesahuje hranice našeho pozemského světa, vědí o tobě dokonce už i v pohádkové říši. Natočili video gratulaci, kterou zasílají...Cu+Sn=???

2. října 2017 v 8:00 | Verunka |  Články
Tak teda prrrr! Původně zde měl dostat prostor můj bráška Vítek, ale množí se spekulace, zkrátka zaslechla jsem nějakou šeptandu, no prostě říká se, že jak je to jako s tou mojí známostí, s Péťou v bronzu. Že je to prej holej nesmysl. Tak to teda není!


Péťa opravdu existuje. A je to hrozně milý chlapec. Pravda, trochu chladný, to víte - bronz (Cu+Sn). Ale myslí to se mnou upřímně. A to se počítá. Jenomže já vím, odkud vítr fouká. Je v tom ta ségra! Chce nám to zkazit a šíří bludy úřední obludy. Nemůže přenést přes srdce, že jsem mladá, krásná a chytrá. Ale já se Petříčka nevzdám, budu za něj klidně bojovat!


Mám zkrátka trochu pech. Jako tuhle, potkala jsem jednu slavnou dvojici a taky mi to nikdo nevěřil. Šimon s Garfuňkelem, znáte? Prej jestli se se mnou můžou vyfotit, tak říkám, že jo. Hledali v Praze nějakej most či co, myslím přes rozbouřený vody. (Tak nevím, že by Vltava?) Mluvili sice "englicky", ale já jim docela rozuměla. Pokud někdo pochybuje, tak mrkejte na drát, mám fotečku jako důkaz!


Taky jsem pěkně načuřená, protože někdo "kompetentní" rozhodnul, že volby budou akorát před mými narozeninami. Chystala jsem supr oslavičku, ale všichni budou asi pěkně vyšťavený z toho, komu dají svůj hlas. Tož si sedneme s tatkou, mamkou a s Víťasem a urobime si to kurňa po našem, jen v kruhu rodinném... Tak good luck a volte Mažňáka! Smějící se