Zdravotní okénko

21. března 2018 v 8:00 | Verunka |  Články
Přátelé, opět Vás zdravím po dlouhé době. Dnes vás ale nepotěším. Čeká nás tak trochu nepříjemné téma. Návštěva zubního lékaře. Ano ano, o zoubky je potřeba pečovat v každém věku a i pravidelné čištění nás od odborného zásahu dentisty neochrání.

Jednoho slunného zimního dne, naložili tatínek s maminkou malou Verunku a ještě menšího Vítka do auta a odvezli je daleko za město, k temné jeskyni, kde přebývá zlý strašák s vrtačkou. Ptáte se proč i Vítek? No možná proto, že už má skoro všechny mléčné zoubky vyklubané a bylo zapotřebí mu v nich udělat inventuru.

V čekárně jsem lehce znervózněla, i když jsem holka statečná. Ale ono Vám to prostě nedá, za dveřmi slyšíte zvuk zubní vrtačky a sténání pacientů. To jednoho pěkně rozhodí. Chvíli jsme pomýšlela i na útěk, ale zrovna se otevřely dveře do ordinace a zaznělo moje jméno. Tak šup na lehátko, rychle do toho a půl je hotovo!


Paní doktorka mě požádala, abych si na ní otevřela hubu, teda pusu. Zvláštní, doma po mně chtějí, abych nebyla hubatá. No tak jsem jí to všechno chtěla říct, ale zubařka mně mezitím strčila do pusy všelijaké nástroje, přes které jsem nemohla vůbec mluvit. Dlouho hledala, až mi našla jeden kaz a hned ho odvrtala. Ach ty bonbónky! Jsou tak dobré a přesto dělají v pusince takovou neplechu...

Po mně přišel na řadu skřítek Vítek. Chvíli jsme ho nemohli najít, protože se hrozně bál a schovával se. Vítek má jednu úžasnou vlastnost. Vždycky, když ho chcete přivolat, tak uteče. Asi to má nějak přehozené. Ale nakonec se ho (pod příslibem hraček) podařilo dostat na zubařovo lože. Dokonce si nechal i spočítat zoubky, ale byl to boj. Ještě, že tam neměl žádný kaz, vrtání by asi nedal. Chlapi vůbec nic nevydrží, co Vám budu povídat.


A protože zbyla chvilka času, dostalo se péče i mojí panence Aničce, ačkoliv doposud nemá sjednané zdravotní pojištění. Zoubky měla poměrně zanedbané, jelikož si je vůbec nečistí. 3 zuby musely ven a na zbytek dostala plomby. Tak vidíte, že to s tím naším zdravotnictvím není tak zlé!


Ještě jsem Vám zapomněla říct, že jsem si po prohlídce mohla vybrat prstýnek nebo vzácný kamínek. Pokud si tedy potřebujete doplnit šperkovnici, návštěva zubního lékaře je pro Vás ideální volbou. A pro děti mám jednu radu. U zubaře se nemusíte vůbec ničeho bát, ale hlavně, nejdůležitější je prevence. Čistit, čistit, čistit, jak říkal soudruh Lenin. Pořádně a pravidelně! Zdraví Veru. SEE YOU LATER ALIGATOR.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. března 2018 v 16:17 | Reagovat

Verunka to krásně zvládla :)

2 jana jana | 21. srpna 2018 v 11:39 | Reagovat

pokud chcete tu nejlepší péči o zuby vašich dětí, doporučuji dentální centrum urbánek

http://zubni-praha.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama