Duben 2018

Pozvánka na slet

30. dubna 2018 v 11:05 | Verunka |  Články
Zdravím Vás kolegyně z cechu čarodějného! Holky, doufám, že Vás dneska všechny o filipojakubské noci uvidím a pěkně si to užijeme. Vypadá to, že i počasí nám bude přát a ačkoliv některé z nás možná upálí na hranici, nenecháme si ničím zkazit radost.


Já už jsem minulý týden trochu trénovala zaklínání a hlavně jízdu na moto-koštěti. Dostala jsem totiž fungl nové, japonské, s obsahem 500cm3. Trošku to ještě hází, ale už z něj alespoň nespadnu.

U nás ve školce jsou přípravy v plném proudu a zasloužilé čarodějnice i čarodějný potěr se už nemůžou dočkat pondělního sabatu. Nabízím několik momentek z přípravného kempu na školičí zahradě. Jak můžete sami vidět, bereme to opravu vážně a nic nenecháváme náhodě. Všechna čarodějňátka musí dokonale ovládat magické formule a zaříkání, protože jakákoliv chyba může mít fatální následky!


Nad vším bdí přísný čarodějnicko-pedagogický sbor ve složení: vrchní čarodějnice Perchta, čarodějka Minerva, čarodějnice Valkýra a kouzelnice Médeia. Musíte uznat, že budí patřičný respekt. Není pro ně vůbec žádný problém udělat z vás třeba mouchu nebo žábu. Ovšem pokud se k nim budete chovat slušně a s úctou, nic se vám nestane.


Čarodějnické odpoledne jsme ve škole zakončili velkolepým ohněm a opékáním pavouků, vlastně buřtíků.

Dámy, nakonec jedno malé varování, nepřehánějte to dnes s alkoholem. Rozptyluje pozornost a hlavně, za volant koštěte nepatří!

Tak já jdu ještě poškádlit ten svůj stroj a odlétám. Večer na viděnou!

Vítek vrací úder

23. dubna 2018 v 12:06 | Vítek |  Články
Ahoj, jmenuju se Vítek, někdy se mi říká i Skřítek, ale moje celé jméno zní Vítek Lesní Král Všech Elfů Skřítek Toho Času Pěkný Kvítek. Rád bych zde vyvrátil některé informace, které o mně šíří moje pokrevní sestřička Verunka.


Tak za prvé, já nemám žádnou kachní farmu, je to jenom pár ptáčků. Chodí pořád za mnou a loudí něco k jídlu. Tak jim šoupnu nějakej ten rohlík. A bylo by nefér nechtít po nich něco na oplátku. Tu vajíčko, tu masíčko. Penězma taky nedisponuju, natož aby si ke mně někdo chodil půjčovat. To ségra, má velkou peněženku a v ní spoustu korun. Neustále mluví o tom, co si ještě koupí. A mně nic, ani sandálky na léto. Fňuk.

Za druhé, Verunka si to vymyslela, protože je to pěkná násoska. Furt něco popíjí a vsadím se, že v tom bude i nějaký alkohol. Kam by jinam chodila na ty svoje bláznivý nápady? Dokonce jí mám i na fotce z restaurace, těch malinovek tam vyžahla alespoň pět. Museli jsme jí s tátou na cestě domů přidržovat, aby neupadla a neudělala nám ostudu.


Ale jinak je Verunka moc fajn sestřička, za žádnou jinou bych jí nevyměnil. Má moc ráda houpačky, stejně jako já, a dokonce si se mnou i občas hraje! Třeba se doma honíme po bytě a hrozně u toho vyvádíme. Rodiče i sousedi jsou z toho určitě na mrtvici. Vždycky když Verunku chytím, tak jí kousnu. Ona u toho tak krásně křičí. Pomóóóc, mááámíííí! Smějící se


Tak vidíte, máme se královsky. Venku už je teplíčko, sluníčko svítí. Ještě kdybych tak rychle nerostl. Všechny ty krásné věci, co jsem rád nosil, už jsou mi malé. Táhne mi na 98 (centimetrů, ne let). No jo, to už vlastně budu "metráček". Naštěstí jenom do výšky. Tak to bylo v kostce asi vše. Přeji Vám hezký týden, přátelé!

POZOR!***VIDEO***POZOR!

12. dubna 2018 v 8:00 | Studio Filousek |  Videa
Pokud Vás současné teploty atakující i 20°C přivádějí k myšlenkám na nadcházející tropické léto, nabízíme příjemné ochlazení, ke kterému se můžete kdykoliv vracet.

Studio Filousek, neustále balancující na hranici tvůrčí existence, sebralo zbytky sil a vyprodukovalo veskrze lidský medailonek o malé dívence Verunce a její vytoužené cestě na ledovou plochu. Natáčení nebylo jednoduché. Několik týdnů početný štáb pracoval i 16 hodin denně v třeskutých mrazech okolo -40°C. Výsledek ovšem (ostatně jako vždy) stojí za to. Tedy minimálně za zhlédnutí. A jako vždy, očekáváme jen kladné hodnocení.


Komentář k videu namluvila sama hlavní protagonistka, jedná se o celosvětovou premiéru. Studio Filousek s ní údajně po výborných zkušenostech plánuje dlouhodobější spolupráci. Máme se tedy snad na co těšit.

Zimo, končíme!

4. dubna 2018 v 8:00 | Verunka |  Články
A máme tu jaro! Ještě jsme ani nestihli zpracovat materiál z mého prvního veřejného bruslení a už jdeme do triček. S jarem samozřejmě přichází spousta kontroverzních témat, která by se jistě dala přetavit do zajímavých článků. Ale pojďme to neuspěchat! A tak zatímco naše nuselské ulice brázdí zametací a kropicí vozy doprovázené hbitou uklízecí četou v oranžových vestách, my s bráškou pomyslně otvíráme dětská hřiště jako studánky.


Už bylo načase, vždyť už nám chyběly všechny ty kolotoče, houpačky, prolézačky a pískoviště. Já, například, se hrozně ráda věším, připadám si pak jako salám v řeznictví. Nelenila jsem tedy a jen co se první sluneční paprsek dotknul země, vyběhla jsem k nám na hřiště a zavěsila se. Ovšem pozor! Teploty se leckde pohybují v řádech jednotek nad nulou a u nezodpovědných jedinců může lehce dojít k prochladnutí na odhalených částech těla.

To bráška Vítek na to jde od lesa...


Vzhledem k tomu, že od narození disponuje celkem slušnou finanční hotovostí, neustále si k němu někdo chodí vypůjčit. Aby v tom Víťa neměl nepořádek, rozhodl se, že si udělá takový malý audit. Počítat samozřejmě neumí, čísla jsou pro něj španělská vesnice. A protože to není žádný hlupáček, používá "vdolky na tyči". Jedná se o jakousi primitivní kalkulačku, jejíž princip mi zůstává utajen. Ovšem Vítek je spokojený...


Dokonce si nedávno pořídil takovou malou kachní farmu. Vítek je, co se kachen týká, velký odborník. Už ví jak rozeznat samečka od samičky. Podařilo se mu získat i dotaci od Evropské unie pro začínající podnikatele do 3 let. Mezi jeho hlavní odběratele patří pan Bierhanzel a syn a řada čínských restaurací.

Ach jo, a my holky si hrajeme jenom s panenkama. To není fér. Doufám, že už se co nejdříve pokocháte mým výkonem na ledovém ostří!