Červenec 2018

Rozloučení

31. července 2018 v 8:00 | kVítek |  Články

S hlubokou lítostí v srdci a se slzou v oku Vám oznamuji, že jsem dnes doprovodil na poslední cestě svého dlouholetého kamaráda, DUDLÍČKA. Co jsme společně zažili veselých i smutných chvilek, co jsme strávili společných nocí. To vše tímto končí. Mám pocit, že ztrácím něco opravdu cenného.


Kamarád dudlíček zůstane navždy důstojnou součástí rané etapy mého života a nikdy na něj nezapomenu. Samozřejmě, není vyloučeno, že se k němu na sklonku života ještě vrátím.

O pár slov jsem požádal i našeho společného známého, křečka-pana Macuška, který v tuto dobu bojuje ve svém ořechovém příbytku s nesnesitelnými vedry.


Vokurka

25. července 2018 v 8:00 | Verunka |  Články
Hezký den, dnešek bude asi opět lehce tropický, ale tak to přece máme rádi, no ne? Počkejte v lednu, budeme klepat kosu a s láskou vzpomínat na červenec. Ale o tom jsem mluvit nechtěla.


Chtěla jsem říct, že je tu zase ta okurková sezóna, není o čem psát, a já si jedu konečně užít prázdniny u babiček. Týden u jedné a druhý týden s tou druhou, aby se mi holky nehádaly. Tak to má být. Chci totiž mít na co vzpomínat, až budu velká. ZÁŽITKY! Možná, že se o ně s Vámi podělím, jakmile se vrátím. Do té doby standardní nuda. Ale na to už jste snad zvyklí. Dlouho se tu na blogu nic neděje, a pak najednou hrc prc.

Teda pokud všichni nehoněj s fotoaparátem toho malýho hajzldědka, viz minulé články. To víte, že je to můj bráška? Dokonce, i když mě byl vyprovázet na nádraží, tak jediná věc, která toho prevíta zajímala, byla, jestli vlaky mají WC s tekoucí vodou. Ostuda. Normální sourozenec by projevil slzou lítost nad odjezdem své starší, milované sestry. Ne tak Vítek. Cynik. Tady je vidět, že víno a děti zrají s věkem.


Mimochodem, už víte, co jsme Vám to tuhle ukazovali za plod? Nikdo se nehlásí. Každopádně to není ani durian (bo to nesmrdělo), ani Miguel Indurain (bo to nejezdí na kole) či dokonce nové LP kapely Duran Duran. Dokonce to není ani plod platanu, jelikož tvar listů ani průřez plodem tomu neodpovídají. Takže asi velká nuselská záhada. Ale von ten ořech někdo rozlouskne...

A protože je ta "vokurka", tak jen tak pro pobavení nabízím náš snímek se Skřítkem a panem Chaplinem (teda doufám, že to byl on, jelikož vypadal trochu jako Hitler). Už je trochu starší (Chaplin, ne Vítek) a špatně se mu chodí. Většinou jenom sedí, ale byl milej (Chaplin, ne Vítek). Vítek je potvora, naši ho mají raději...


Vodník

21. července 2018 v 8:00 | Nusle Times
Opět byl spatřen. Kdo? No přece Poutník. A tentokrát nikoliv v blízkosti toalety! Jedná se samozřejmě stále o onoho chlapce s neotřelými politickými názory, o kterém jsme Vás již informovali dříve. Tentokrát ho objektiv pohotového reportéra zachytil v jednom nákupním centru.

Je těžké rozeznat kdo je kdo, ale měl by to být ten vlevo. Snad.

Není to jednoduché, ale postupně získáváme další a další informace o tomto mladém muži. Údajně by neměl mít nic společného s politikou. Všechno bylo prý dílem náhody. Jeho kamarádi se totiž shodou okolností jmenují Miloš a Andrej. Mezi malými dětmi jde o poměrně běžná jména.

Doslova před pár okamžiky se nám ovšem podařilo získat zásadní příspěvek, který potvrzuje, že s tímto jedincem není něco v pořádku. Jedná se zřejmě o jakýsi abnormální projev chování, zvaný aquaobsessio. Jak sami uvidíte, chlapec je posedlý vodou v jakémkoliv skupenství a množství. Obzvláště v současném suchém období jde o velice nešťastnou poruchu. Materiál jsme předali odbornému týmu pod vedením doc. Chocholouška k bližšímu rozboru.

Následující video je jen pro otrlé povahy. Slabší jedinci by jej raději neměli vůbec otvírat! V případě jakýchkoliv zdravotních potíží vyvolaných tímto snímkem kontaktujte svého osobního lékaře. A hlavně, určitě takovéto věci sami nezkoušejte! Naše redakce nenese za případné následky žádnou zodpovědnost!


Frňákovník

16. července 2018 v 12:20 | Verunka |  Články
Ach, jaká je ta příroda čarodějka! Onehdy jsme se vydali na procházku tím naším rozkopaným velkoměstem a v parku jsme narazili na opravdový poklad. Patrně si vzpomínáte na pohádku Tři veteráni, ve které princezně Bosaně naroste dlouhý chobot. Tuším, že to bylo po nějakých jablkách, a po hruškách se jí to zase spravilo.


Tak na to zapomeňte, je to jinak. Ve skutečnosti se takovéto věci stávají po pozření jiného plodu. A není to jablko, ale ořech. Roste na stromě zvaném frňákovník, to jediné se s pohádkou shoduje. Právě na takový strom jsme v parku narazili. Vnitřek ořechu se dokonce podobá jakémusi frňáku, jak ostatně můžete sami posoudit z fotografie.


No řekněte, není ta příroda kouzelnice? Můj malý mozeček zatím nedokáže pochopit, jak může něco takového vyrobit. Kolik dalších skvělých věcí mi zatím zůstává utajeno? Ale ruku na srdce, já vím, že ten strom není kouzelný. Možná by mi někdo z Vás dokázal napsat, jak se vlastně jmenuje. Pro jistotu posílám další fotografie.


Hezky si užívejte prázdniny a dovolené (hlavně ty rodičovské Mrkající), dávejte na sebe pozor a třeba se někdy někde potkáme, kdo ví. Zdraví ***Veru***

Poutník

12. července 2018 v 23:12 | Správce blogu |  Články
Pozor. Pronikly k nám informace, že se po České republice pohybuje zvláštní chlapec. Jeho identita je neznámá, stejně jako jeho úmysly. Nejčastěji se vyskytuje v blízkosti veřejných toalet, což nás přivádí na myšlenku, nechce-li tento mladý aktivista snad vyjádřit svůj názor k aktuální politické situaci.


Jako vždy, bychom rádi zůstali stranou politického i společenského dění, nicméně cítíme povinnost na tuto podivuhodnou skutečnost upozornit. I nadále budeme samozřejmě kroky tohoto individua sledovat.

Pokud byste snad měli to štěstí a na chlapce narazili, nepokoušejte se ho kontaktovat a raději se obraťte na nejbližší služebnu Policie ČR, případně volejte přímo doc. Chocholouška (601/123456).